- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejde vám někdy rozebrat prut?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NErva - Profil | Ne 8.10.2017 10:40:08
NPepaK. - Profil | Pá 6.10.2017 13:21:28
Já to řeším hned u nového prutu. Natřu všechny spojky parafínem (stačí čajová svíčka) pak zahřeju a uhladím rukou a v životě se mi nestalo, že by nešel nějaký prut rozebrat. A to je vůbec nečistím. :-(
Nclarence - Profil | Pá 6.10.2017 13:04:19
NVENTO - Profil | Čt 5.10.2017 6:47:51
NCarabus - Profil | Čt 5.10.2017 1:33:12
NSpong - Profil | Čt 5.10.2017 0:34:18
Nrover - Profil | Ne 1.10.2017 22:03:01
Rozborka, sborka, ...hračka.
Nsven - Profil | Ne 1.10.2017 21:44:28
Nsven - Profil | Ne 1.10.2017 20:11:26
Já mám jednu soukromou, která se mi zatím 100% vyplácí..
Pruty po každém lovu a ještě před uložením do bavlněných obalů a následně do tubusů, otřu čistým hadrem. Především spojky a šroubení. Pokud jsou pruty vlhké, doma je vybalím a nechám vyschnout.
Zatím se mi tedy podobné problémy vyhýbají :-)
Ovšem vidím to velmi zhusta u kolegů, jak mokrý, od krmení, bláta a písku zasraný prut flákne do kufru a tam mu leží až do příští rybačky.. Zvlášť výživné to je v případě teleskopů..... pak se stále něco řeší... a spojky děliček jsou hned v závěsu... :-)
Nkaprus - Profil | Ne 1.10.2017 19:56:01
Nejlepší prevence je, a už sem to tu myslim psal, během dne prut zkusmo rozebírat a sklkádat. To se ale dá tak u vláčáku. Kdo to nedělá ,a to semi nejednou potvrdilo, dopoledne nemůže prut rozpůlit a odpoledne nahazuje horní díl :)
Nyarda_1 - Profil | Ne 1.10.2017 14:15:32
NKarel K70 - Profil | Čt 28.9.2017 21:20:16
Nsven - Profil | Čt 28.9.2017 18:14:00
Mám na mysli i renomované značky jako např. Shimano. To alespoň narozdíl od konkurence, čestně přiznává toleraci průměrů + - 0,03mm, tedy rozptyl cca 0,06mm ...
Je zcela lhostejné, jestli oba díly budeš ohřívat nebo chladit, rozpínat nebo smrštovat se budou vždy oba.
Teplá voda, teplý vzduch, nebo WD čí obdobný prostředek, mají podle mého názoru za účel, znížit tření mezi díly. Tedy mezi díly vpravit jistou separační vrstvu.
Ovšem pokud je mezi díly např. písek jak se stává kolegům, kteří díly po použití minimálně neotřou čistým hadrem, pak špici jedině vyrazit spodem ...
Nsumec 1950 - Profil | Čt 28.9.2017 17:55:47
Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.9.2017 17:22:33
Nsumec 1950 - Profil | Čt 28.9.2017 17:19:30
NSharry - Profil | Čt 28.9.2017 13:38:36
NF16 - Profil | Čt 28.9.2017 13:30:43
Nviceroy - Profil | Čt 28.9.2017 13:27:24
Nsven - Profil | Čt 28.9.2017 13:18:28
Prut ani špice nejsou na zkrut stavěné a špatně to dopadne. Zkus spoj na chvíli strčit pod teplou vodu nebo postříkat WD 40 a pak buď použít to škrtidlo, jak radí Calex nebo gumové rukavice a uvolnit vikláním a tahem anebo špičku vyrazit skrz poslední díl, svářecím drátem apod....
NCalex - Profil | Čt 28.9.2017 13:03:17
NSharry - Profil | Čt 28.9.2017 12:58:36
Nyarda_1 - Profil | Čt 28.9.2017 11:15:05
Nyarda_1 - Profil | Čt 28.9.2017 10:50:58
NDan.J - Profil | Út 10.6.2014 16:01:28
Ndave-76 - Profil | Út 10.6.2014 14:57:26
Koupil jsem silikonový sprej, mázl spojky a je to fakt poznat - děličku rozloží hravě i můj 5letý synek, doporučuji !
Nbart.bm - Profil | Po 9.6.2014 10:48:13
Ntrafikant - Profil | Ne 8.6.2014 15:17:40
NRybkin - Profil | Ne 8.6.2014 12:36:53
Nbart.bm - Profil | Ne 8.6.2014 12:14:21
NRatatan - Profil | Ne 8.6.2014 12:07:17
Nxvasikp - Profil | Ne 8.6.2014 11:50:59
Nderata - Profil | Ne 8.6.2014 11:32:12
Ntuzemak - Profil | Ne 8.6.2014 11:29:28
Npoldeci - Profil | Ne 8.6.2014 11:28:01
Ntuzemak - Profil | Ne 8.6.2014 11:18:33
Ndave-76 - Profil | Ne 8.6.2014 11:15:32
Tu vazelínu vynechám a zkusím příště to rozkmitání.
NSlavíček - Profil | Ne 8.6.2014 11:07:26
Npoldeci - Profil | Ne 8.6.2014 11:05:47
NAnýzový dědek - Profil | Ne 8.6.2014 11:04:20
na vazelínu se ti nachytá svinstvo a pak působí jako brusná pasta a a při zatuhnutí to nerozděláš jedině násilím.
Ndave-76 - Profil | Ne 8.6.2014 10:57:15
Stalo se to asi proto, že jsem nemazal, jak uvádíte v diskuzi (grafitovou vazelínou)...
* jinak mě docela překvapilo, že je váleček zcela dutý (na přední části je pouze záslepka, aby do něj nešla voda)
Njaka - Profil | Čt 22.3.2012 20:02:17
NFil@s - Profil | Čt 22.3.2012 20:01:42
NKnedlhans - Profil | Čt 22.3.2012 19:58:42
Ovsem pokud se dnes nedelaji "nebarvici" grafitacky,ja mam doma tu,co se pouzivala na armadni Tatrovky,strasnej sajrajt :-))
Ndave-76 - Profil | Čt 22.3.2012 19:56:42
NFil@s - Profil | Čt 22.3.2012 19:52:36
NALE3 - Profil | Čt 22.3.2012 19:51:49
NKnedlhans - Profil | Čt 22.3.2012 19:51:35
Pro zadavatele otazky:
Toto se mi stavalo u prutu na raketu(starsi levnejsi sumcak).Nevim jaky presne mas prut,ale ja to resil bud lehkym potukanim o kreslo v miste spojky,nebo jsme to rozebrali ve dvou.Jak pisi kolegove,neni dulezita sila,ale smer.Pripadne doma aplikuj trosku Silikalu na spojku,v tom pripade ale bacha na necistoty!!!
NFil@s - Profil | Čt 22.3.2012 19:51:21
Nbombardák - Profil | Čt 22.3.2012 19:49:52
Nnahodil - Profil | Čt 22.3.2012 19:42:02
Nretrívr - Profil | Čt 22.3.2012 19:23:22
Nlada78 - Profil | Čt 22.3.2012 19:10:48
Ndave-76 - Profil | Čt 22.3.2012 19:07:44
dnes jsem si koupil trojděličku (SPRO) a při skládání zaboha nemůžu dorazit spoje, tj. zůstávají mi cca. 2cm do plného spojení na obou dílech.
Zkoušel jsem fígle s tužkou, ale nepomáhá to...
Myslíte, že bych mohl spoje namazt olejem (na šicí stroje / nebo lukanou) ?
Nerad bych něco zmršil...
NBrix - Profil | Čt 4.3.2010 10:07:23
NSTICANSUM - Profil | Čt 4.3.2010 9:57:42
Njarda 2004 - Profil | Čt 4.3.2010 9:48:12
NPolda1 - Profil | Čt 4.3.2010 9:44:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jediná nevýhoda spočívá v udržení rovnováhy. Jinak ve většině případů stačí si jenom částečně pokrčit kolena, nemusí se až k zemi.
NBrix - Profil | Pá 2.5.2008 23:49:23
Kde to žije - všechna témata
10:23NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 30
10:16NKurz Teo Daška pro Otoše 300
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













