MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

chov ryb-vylov

Je mozne chovat ryby v rybniku, ktory sa neda vypustit? Resp. ako taky rybnik lovit, akym systemom v nom chovat ryby? Jedna sa o cca 8ha, prietocny, hlbka max 8m. Je mozne ho zriadit ako sportovy, rekreacny a pod ale je aj zamer chovat v nom ryby na predaj a konzumaciu. Dik za kazdy tip.

Autor diskuse: MISO* ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 25.2.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Petrson - ® Ne 25.2.2007 9:31:22
>> JKL > ahoj Jirko, letí k tobě Hedvika :))
N JKL - ® Ne 25.2.2007 9:09:51
MISO*, Podle české legislativy - jak píše Petrson- tam nemůžeš provozovat rybníkářství. Nejde jen o legislativu - při té velikosti bys ho asi těžko bez vypuštění slovil. S tím sportovním revírem bych až takový problém neviděl, prostě běžný soukromák s možností rekreace.
N Petrson - ® Ne 25.2.2007 9:09:29
>> MISO > co se týče způsobu lovu, zde se toho asi moc vydumat nedá, pakliže voda nelze vypustit ( i když po technické stránce by myslím řešení jednoduchého odtoku nebylo tak složité - skoro bych řekl, že snazší, než výlov za plného stavu hladiny). - Tedy zkouša agregátu, možná odhozové sítě (nevím, jak se přesně jmenují, navíc tady je myslím účinnost dost diskutabilní), velké čeřeny můžou být relativně úspěšné na vodách s hlubokými pobřežními úkryty; tenaty budou krajně nevhodné, vzhledem k nevratnému poškození úlovku.
N Petrson - ® Ne 25.2.2007 8:58:05
>> MISO > tady bude asi zásadní, jak to ošetřuje Vaše legislativa. V čechách samozjřejmě můžeš louži bez odtoku vlastnit, ovšem oficiálně tam nelze provozovat ani revír sportovní, ani chov (dle rybníkářství). Podmínkou k získání povolení u obou typů podnikání je např. výměra od půl ha, regulovatelný odtok a přítok - prostě musí splňovat docela podrobně uvedené parametry.
Popsaný příklad si snad lze představit jako ekologický provoz, dejme tomu s doplňkovým využitím ke sportovnímu rybolovu (chovu již nikoliv - intenzivní zarybňování na tomto druhu vody není povoleno), přičemž ovšem nesmíš tvořit zisk.
Nevím ovšem, jaké jsou slovenské normy v tomto směru.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
ESOX - Podběrák s kovovým středem

Za 589
esox - podběrák s kovovým středem


JET FISH - Boilies fish Krmné 5kg

Za 499
jet fish - boilies fish krmné 5kg


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...