Asso ULTRA

Má někdo zkušenost s italským vlascem Asso ULTRA?? Výrobce uvádí při 0,24 pevnost 9,8 kg.Podle prodavače opravdu má jen min. paměť.Zajímal by mě Váš názor.
Autor diskuse: ka57 - Profil , 22.1.2007 kaprařina - náčiní, doplňky
81 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nclarence - Profil | So 4.8.2018 22:16:42

Bacha >> já vím ale zrovna tam mne to překvapilo ve staré prodejně toho měl Jarda daleko víc.J

    NBacha - Profil | So 4.8.2018 21:13:20

    clarence >> To je problém spousty eshopů...bohužel.

      Nclarence - Profil | So 4.8.2018 14:56:29

      Growler >> Skladem nemají nic oni ho objednají a přepošlou na krámu je tak z bídou 6 značek z toho dvě na velký kulový Mivardi a Fin.J

        NBacha - Profil | Pá 3.8.2018 22:05:54

        Growler >> Nic se neděje, proto jsem to sem dal. A stejně dík.

          Nraduch - Profil | Pá 3.8.2018 13:19:22

          koukám, že v té vyhledávací akci nejsem sám. Pokud by někdo sehnal ten 0,18 ve 3 km tak vezmu klidně půlku :) Ve Olmiku Velká ryba jsem bral před 14 dny poslední 300 m 0,18 a čekají na závoz :)

            NGrowler - Profil | Pá 3.8.2018 12:59:27

            Bacha >> Tak to mě mrzí,už jsem začínal mít pocit,že jsem někomu pomohl a zase nic.Ale život jde dál! Měj se.

              NBacha - Profil | Čt 2.8.2018 18:56:05

              Growler >> Tak jsem Raptora zavolal a co bys řekl? Není a nebude:-)))

                NGrowler - Profil | St 1.8.2018 22:14:46

                Bacha >> ok,bral jsem to podle sebe.Na www.raptorfishing.cz mají skladem návin 3000m 0,18 za 1199 Kč.Tak snad ti to pomůže!

                  NBacha - Profil | St 1.8.2018 21:29:24

                  Aha, já to nenapsal! Potřebuji jakýkoliv návin 1000+. V té 0,18mm prostě asi nesehnatelné.

                    NBacha - Profil | St 1.8.2018 21:25:18

                    Growler >> Nechci 300m. K ničemu mi není:-)

                      NGrowler - Profil | St 1.8.2018 20:41:40

                      Bacha >> Koukám,že mají v tomhle balení i 0,16!

                        NGrowler - Profil | St 1.8.2018 20:35:54

                        Bacha >> Chyť a pusť-300m 0,18 může být u vás již 3.8.! píší

                          NBacha - Profil | St 1.8.2018 20:12:51

                          Growler >> Mají jen silné.

                            NBacha - Profil | St 1.8.2018 20:11:18

                            molca >> Průměr 0,18 není nikde.

                              NGrowler - Profil | St 1.8.2018 12:14:44

                              Bacha >> Ahoj,běžně ho kupuju na e shopu PARYS.Koukal jsem i dnes a má je skladem.

                                Nmolca - Profil | St 1.8.2018 12:13:52

                                Bacha >> Psal jsem mail do Hulína přišla odpověď, jedna se o https://www.krmivahulin.cz/doplnky-pro-rybolov/vlas​ce-snury-flc/vlasec-asso-3000-m-0-22-mm.html
                                Ano, máme, a všechny průměry jsou napsány u toho produktu - vedle fotografie jsou rozevírací varianty.

                                  Notoš - Profil | St 1.8.2018 11:46:03

                                  Je to kvalitní výrobek!

                                    Ncarloz - Profil | St 1.8.2018 11:41:10

                                    Lejboj >> aha to jsem nezaregistroval, ja pouzivam 0,18 na vlacku a je teda pravda ze kazdy cca3 mesice kupuju novej navin, hodne trham..

                                      Nmolca - Profil | St 1.8.2018 11:35:54

                                      Bacha >> Jaké myslíš? Ty kilometrové?

                                        NBacha - Profil | Út 31.7.2018 23:17:30

                                        Právě jsem to ověřoval u několka prodejců, některé náviny nejdou sehnat. Mám ten vlasec rád, dlouhodobě ho používám a v poslední době ani moc nelže co do průměru.
                                        Kdyby někdo věděl, kde sehnat, dete to sem:-)

                                          Nmolca - Profil | Út 31.7.2018 22:27:32

                                          karlak >> ja myslím ze za 4 roky ho už urcite sehnal :-))

                                            Nkarlak - Profil | Út 31.7.2018 16:46:41

                                            nerf >> lapp - 3.6.2014 17:30:35 >> nechci delat reklamu ale vim na beton ze velke civky vede prodejna zerp v praze

                                              NLejboj - Profil | Út 31.7.2018 16:13:39

                                              carloz >> ja naopak po 5 letech mirne zklamani, letos jsem menil 0.22 a vlasec je daleko mekkci, nez ten prodavany pred cca 4-5 lety a to na prvni dotek, pri lovu se to projevilo daleko vetsim kudrlinkovanim pri zatezi nebo protazenim pres vazku

                                                Nmolca - Profil | Út 31.7.2018 11:31:38

                                                Ok díky, já jsem to právě někde viděl u 600m navinu, byla značka která označovala půlku :-))

                                                  Ncarloz - Profil | Út 31.7.2018 10:55:12

                                                  kvalitni vlasec, chytam na nej asi uz 5 let a nemenil bych..

                                                    NEli - Profil | Út 31.7.2018 10:36:32

                                                    molca >> takovéto značky jsem ještě u většího návinu neviděl...na téměř všech navijácích to mám tak, že mám podklad a pak nechané místo akorát na těch cca 150m, podklad neměním a jen namotávám kmen z větší špulky.

                                                      Ntuzemak - Profil | Út 31.7.2018 10:33:45

                                                      molca >> použivám ho už dost dluho,žádny značky sem si nevšiml..

                                                        Nmolca - Profil | Út 31.7.2018 9:17:55

                                                        Zdravím koupil jsem si 300m baleni, můj dotaz zni, jsou tam značky třeba po 100m nebo na pul, 150m? Potřeboval bych ho namotat na půlku, díky za postřehy.

                                                          NRadim1974 - Profil | St 4.6.2014 15:54:54

                                                          Ted jsem jej kupoval od krmiva hulin,ale chtel jsem 24 a poslali 26 a rukou tam bylo napsano 28, tak nevim co to vlastne poslali. Ale kazdopadne na stitku je 26 a hazu s100 g olovem co to da a jeste nepraskl, takze sokovku nepouziji.

                                                            Nteo2000 - Profil | St 4.6.2014 15:44:47

                                                            nerf >> lapp - 4.6.2014 15:22:13 >> pozri sa na stránky www. zico.cz ..majú tam obdobu od ASSA Discovery ...dá sa s nimi dojednať aj ULTRA...

                                                              Nlapp - Profil | St 4.6.2014 15:22:13

                                                              plavan >> Hmmm, dvojnásobek jistě platit nechci. Měl jsem za to, že se dá koupit i kilometrová špulka za cca 750Kč. Za jakou cenu tam motají z té velké špulky? Standartní cena 300m Assa bývá kolem 300Kč (malé cívky).

                                                                Nplavan - Profil | St 4.6.2014 13:17:39

                                                                nerf >> lapp - 4.6.2014 12:44:00 >> měli tam Asso Ultra 0,18mm na velké cca pětikilometrové špulce a namotali by ti ho na cívky. Když si chceš koupit a namotat sám ze 300m špulek, páč jiné asi neseženeš a zaplatit tak dvojnásobek, je to jen tvoje volba.

                                                                  Nlapp - Profil | St 4.6.2014 12:44:00

                                                                  plavan >> Jo, u Kordy jsem doufal, že by ho mohli mít. Namotat si chci sám, celkem 3-4 cívky (feeder, vláčka). To, cos viděl, byla velká špulka, nebo spojené malé cívky? Někde tady jsem četl, že z určitých cívek má tenhle vlasec tendenci se kroutit (teď nevím jestli z malých nebo velkých).

                                                                    Nlapp - Profil | St 4.6.2014 12:41:06

                                                                    S&F - pescador >> Tam jsem byl před pár dny. Skladem ani náhodou. A se zbytkem souhlasím s kary.com.

                                                                      NS&F - pescador - Profil | St 4.6.2014 12:35:33

                                                                      kary.com >> Objednával jsem na eshopu a vše proběhlo jak má .... na živo
                                                                      v krámu opravdu nevím.

                                                                        Nplavan - Profil | St 4.6.2014 12:28:09

                                                                        nerf >> lapp - 3.6.2014 17:30:35 >> u Kordy v Trousilově ulici v Kobylisích měli v sobotu osmnáctku na velké špulce, vzal bych cívku a nechal si namotat přesně tolik, kolik potřebuješ.

                                                                          Nplavan - Profil | St 4.6.2014 12:27:21

                                                                          kary.com >> a dost jistě tam to Asso nemají

                                                                            Nkary.com - Profil | St 4.6.2014 12:26:37

                                                                            S&F - pescador >> nejhorší krám co znám, arogance jako pjase :-)

                                                                              NS&F - pescador - Profil | St 4.6.2014 12:15:02

                                                                              nerf >> lapp - 3.6.2014 17:30:35 >> Ale nabízí :))
                                                                              http://www.na-ostruvku.cz/vlasce-pletenky/vlasce/as​so-ultra-100m-cp-cp/?d1=3853&d2=1676&d3=1677
                                                                              ... nemáš zač

                                                                                Nlapp - Profil | Út 3.6.2014 17:30:35

                                                                                Zdar vespolek. Chlapi, poradíte mi někdo, zda mějí někde v Praze Asso Ultra 0,18 v 1000m návinu? E-shopy ho nabízí, ale realita na prodejně je jiná a já si pro něj chci dojet. Neviděli jste někde?

                                                                                  NKok - Profil | Út 23.1.2007 17:15:10

                                                                                  m.kindl - díky za radu :))

                                                                                    Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 16:53:29

                                                                                    Kok - ® Tak to pradon,nesmíš to tak škrit,potom se to taky může dusit a nedrží to :-)))

                                                                                      NKok - Profil | Út 23.1.2007 16:51:00

                                                                                      m kindl - bylo to v místě asi 1mm nad uzlem kde byl vlasec zaškrcený díky stahování smyček v uzlu

                                                                                        Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 16:24:04

                                                                                        Milda - ® Trochu už tě znám,moc práce to nedalo :-)

                                                                                          NMilda - Profil | Út 23.1.2007 16:20:51

                                                                                          m.kindl:Safra porte,odhalil jsi mě....:-)

                                                                                            Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 16:20:32

                                                                                            Kok - ® Když to prasklo těsně nad ním tak jak to mohlo prasknout v uzlu ?

                                                                                              NKok - Profil | Út 23.1.2007 16:19:12

                                                                                              m.kindl - že je to mazec, ještě jsem se s tím nesetkal, při testech mi vždy vlasec praská v uzlu a nebo těsně nad ním, ale to co tu popisuješ mi tvrdil i kámoš, ale jsem nadále přesvědčen, že jakýkoliv uzel snižuje nosnost vlasce ( vycházím ze svých pokusů )

                                                                                                Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 16:19:08

                                                                                                Milda - ® Tys to pochopil že praskl obratlík viď :-)))

                                                                                                  NMilda - Profil | Út 23.1.2007 16:17:17

                                                                                                  m.kindl:To je jasné,blbě jsi to navázal....:-)

                                                                                                    Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 16:14:32

                                                                                                    Kok - ® Jak mi vysvětlíš že přivážu obratlík a zkusím jestli uzel drží,zaberu..tahám..rvu ...a ? A on praskne jinde než v uzlu...co ty na to ?

                                                                                                      NKok - Profil | Út 23.1.2007 15:41:45

                                                                                                      m.kindl - sice vážně ale špatně, nikdy nebude mít vlasec svou stoprocentní udávanou nosnost pokud na něm uděláš i ten sebelepší uzel

                                                                                                        Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 15:17:45

                                                                                                        Kok - ® Samozřejmě že to myslím vážně.....

                                                                                                          NKok - Profil | Út 23.1.2007 14:47:46

                                                                                                          m.kindl - to snad nemyslíš vážně, že správný uzel má 100% ní nosnost

                                                                                                            Ncoatnick - Profil | Út 23.1.2007 14:15:49

                                                                                                            tomm:To jsem nastesti mel....
                                                                                                            Jinak testoval jsem to na uzlech grinneru, clinch a rapala (u tech dvou poslednich jsem pouzival i tu vylepsenou verzi). Omlouvam se za pripadne zkomolene nazvy, letim do prace ..

                                                                                                              Ntomm - Profil | Út 23.1.2007 13:59:48

                                                                                                              coatnick> Jasně chápu, to je trochu jinej případ.

                                                                                                              Měl jsi na to streameru aspoň zamáčknutej protihrot? :-)))

                                                                                                                Ncoatnick - Profil | Út 23.1.2007 13:54:34

                                                                                                                tomm: ty kaprici byly na uplne nejlevnejsi feeder a protoze mely navic unikovku nacvicenou za skeblovou hranu, tak na nejake hrani nebyl prostor. Ostatni vlasce vcetne nejake 0,22 a FL 0,12 byly okamzite v hajzlu.Tim nechci tvrdit ze ten vlasec je navic jeste super oteruvzdorny.Hlavne uz tak nerybarim, takze to neposoudim.
                                                                                                                Sel jsem ted subjektivne testovat 0,12 vs. 0,14 Strofta GTM (takze skoro 0,16. ze?) a prdalo mi to cca uplne nastejno.Nicmene na tu mensi pevnost v uzlu jsem dnes zaznamel jiz 2. stiznost.Mozna ten delsi pobyt ve vode s tim udela divy.Takze jak da cas budu tuto rubriku peclive sledovat a dle toho se zaridim pri nakupu.
                                                                                                                P.S:.
                                                                                                                Jo pri zkouseni tohoto uzlu http://www.angeltreff.org/knoten/sixteen.html
                                                                                                                jsem nejak podcenil drzeni strymrika a opiercingoval jsem si druhou ruku a ukoncil tak "seriozni" test

                                                                                                                  Ntomm - Profil | Út 23.1.2007 13:23:29

                                                                                                                  m.kindl > No já docela pochybuju o tom, že ty uzly fakt udržujou stoprocentní pevnost, protože nějaký zaškrcení nebo něco podobnýho je tam vždycky(nebo aspoň většinou).
                                                                                                                  Ti Angličani to dělají velice moudře a na rozdíl od většiny čechů se při koupi vlasců nedívají na udávanou nosnost, která je pro ně druhořadá a daleko důležitější jsou jiný vlastnosti.

                                                                                                                    NŘízek - Profil | Út 23.1.2007 13:22:34

                                                                                                                    No ja zase tak nadsenej nejsem, mam 0,18 asi 5,5kga 0,20-asi 7 kg na navazce na mouchu a zrovna v uzlu nic moc, celkem snadno se trha, neni problem uhodit:-) tezsi nymfu po cca 15 minutach chytani, co sem zkousel trhat v ruce, nevybocuje nijak z prumeru ostatnich vlascu, uz bych do nej nesel.

                                                                                                                      Nm.kindl - Profil | Út 23.1.2007 13:12:15

                                                                                                                      tomm - ® To ale potom není pevnost v uzlu protože správnej uzel má 100% pevnost vlasce.To je potom lineární pevnost vlasce,proto angličani udávají tak nízkou pevnost navlascích protože je to nejnižší možná mez kam může padnout.

                                                                                                                        Nšvec - Profil | Út 23.1.2007 13:07:20

                                                                                                                        tomm - ® :to by snad neudržela ani Catana od šimana.Je to fakt dost,ale kdoví...

                                                                                                                          Ntomm - Profil | Út 23.1.2007 13:05:23

                                                                                                                          m.kindl > Jasně že na uzlu hodně záleží. Myslel jsem kvalitní uzel na obratlíku správně dotaženej a navlhčenej - prostě ideální podmínky. Řekl bych, že i tak je ten údaj dost vysokej.

                                                                                                                          švec > Nech ty candáty ty rejpale jeden!! :-)))))))