MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Úlovky v odevzdávaných papírech, versus zarybňování

Co je pravdy na tom že když odevzdáváme na konci roku papíry téměř bez ryby, snižujeme tím výpočet výtěžnosti v revíru a tím pádem i nižší zarybňování?

Autor diskuse: OutFish ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 20.6.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N El Duffus Ne 25.6.2006 16:05:04
Hraji- domnívám se, že důsledek přemnožení to nebyl- protože se chytaly ryby přes metr a tudíž ryby, které v té vodě už byly delší dobu a tudíž je mohlo někdo chytit dříve ( rybářský tlak je dle slov porybného přibližně stejný). Já si myslím, že prostě v tu dobu sumci brali a domnívám se, že by je měla MO vysadit, aby řekněme doplnila počty? Co Ty na to
N hraji - ® Čt 22.6.2006 15:09:41
El Duffus: pokud se taková situace vyskytla jen jednou, dá se předpokládat, že to bylo jako důsledek přemnožení a že tento "nedostatek" byl odstraněn. Není důvod vysazovat více sumců.
N El Duffus - ® Čt 22.6.2006 14:53:04
Hraji- a co se děje v případě, že je uloveno nějakého rybího druhu více než je obvyklé?Promítne se to do počtu nasazovaných ryb?
Protože třeba předloni bylo na jednom úseku Lužnice uloveno přes sto kusů sumců přes metr, normálně se jich tolik chytilo za pět let.A loni jich bylo opět pod dvacet.
N Michal St 21.6.2006 9:08:00
hraji: tak jich nasaď o 1015 kusů víc, pořád ti zůstane v revíru těch 10 000, a ještě to co se ti namnoží, a ti rejpalové přestanou rejpat :-))
N hraji - ® St 21.6.2006 8:03:28
Jak se zdá, někteří nepochopili, dobře vysvětlím podrobněji. V zarybňovacím plánu mám na rok 10 000 kusů ročka ostroretky, to je rybka ve velikosti asi 6 cm (+ -). Ovšem rybáři mi vykazují úlovky o velikosti v průměru 0,4 kg, tedy někde kolem 30 cm. A za rok si jich ponechají asi 1015 kusů. Jak chcete zohlednit tuto skutečnost v počtu 10 000 vysazovaných ročků? A za stavu, kdy se ostroretka na revíru sama celkem velice slušně přirozeně rozmnožuje?
N brach - ® St 21.6.2006 7:55:47
Doprčic, proč se snažíte furt něco očurávat. Nelžete a hotovo!!
N Pvl - ® Út 20.6.2006 21:20:09
MrKos : zdar, ale eventuelně taky nic nepokazí . :o§ ))
N MrKos - ® Út 20.6.2006 21:06:58
OutFish: otázkou je co považuješ za kvalitní zarybňování... pokud mohu soudit vody MRS okolo Brna tak jsou zarybněny až dost a některé až moc... pak ryba krní popř. chcípá udušením... to že někteří rybáři tvrdí že tam a tam není ryba ještě neznamená že tam opravdu není ale je to rukama :-)
když si budeš připisovat kila tak to ještě neznamená že přisypou víc ryb...
N OutFish - ® Út 20.6.2006 15:14:27
Tak že když budou všichni odevzdávat papíry ve kterých připíšou sem tam nějakou tu rybku i když jí vrátí vodě, tak mají šanci že jejich revír bude více zarybňován.
Ptám se protože bych měl rád jasno, jestli díky tomu že mám popravdě napsáno 10 kg ryb, vlastně nesnižuji šanci na kvalitnější zarybňování?
N hraji - ® Út 20.6.2006 13:39:20
Není na tom pravdy ani co by se za nehet vešlo. Zarybňování revíru je stanoveno v Dekretu na revír a počet úlovků v předchozím roce základní vysazení ryb neovlivňuje. Hospodář však může zohlednit úlovek v předchozím roce a vysadit o něco víc ryb, než je v zarybňovacím plánu.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Chtěl bych touto cestou poděkovat za vstřícný ohlas k zaslání nějakých rybářských potřeb do sbírky pro mého kamaráda, kterou jsem zde na MRKu vyhlásil a touto cestou jsem mu chtěl v nezáviděníhodné...

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniElektromotor MinnKota ENDURA MAX 45/36"

Za 9 800 Kč s DPH.
Vlastníte-li motor Endura (což v doslovném překladu znamená odolný), můžete si být jisti jeho maximální trvanlivostí, efektivitou a spolehlivostí. Vyzkoušejte v praxi tento elektromotor a přesvědčíte se o tom, že Endura je to nejlepší, co na světě v dané třídě existuje


akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 20mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.