MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Chráněná vydra nám likviduje pstruhy, zlobí se rybáři. Náhradu nedostanou

Kategorie: Všeobecné

Rybáři přicházejí až o 90 procent vysazených ryb, především pstruhů. Podle nich je pojídá chráněná vydra říční, která se přemnožila. Ochránci přírody ale s jejich názorem nesouhlasí.


Zdroj: http://zlin.idnes.cz/vydry-ricni-likviduji-rybarum-​velkou-cast-vysazenych-ryb-pn3-/zlin-zpravy.aspx?c=​A160529_001445_zlin-zpravy_ras

 

Bláža - ®, 31.5.2016

Diskuse k bleskovce

N já 2 - ® St 23.11.2016 22:06:34
Sa(l)micka >> U nás jsou bohužel vydry chytřejší... Naučili se rodinnému životu a není problém, aby na jednom rybníku, nebo úseku hospodařilo více generací a ne jedna, jak tomu bývalo dříve...
N alžběta - ® St 23.11.2016 21:56:11
Sa(l)micka >> můžeme to zkusit zkombinovat, nejdřív hodit hrbatou rybu a pak až vystřelit...možná si pak za hranicemi budou povídat o nás, že tak to taky jde...
...oni totiž za těmi hranicemi na jistého jiného vetřelce také měli zpočátku mírumilovný pohled, teď už jaksi otáčí.
V něčem holt je ten selskej českej pohled lepší než ten levozápadní. Já volím broky.
N Sa(l)micka - ® St 23.11.2016 21:45:53
Jo, no. Co s týče náhrady na tocích, je problém v tom, že ryba v řece je "věc ničí"... a od toho se to celý odvíjí. Kdyby byla "něčí", tak už se to finančně nahradit dá, když už nic jinýho. A co se vyder týče, střílet to moc nepomáhá, protože jednu střelíte a přijde jiná. Kus od nás za hranicema na velký pstruhárně mají "svojí" vydru, teda vydráka. Vyčíhali do jakýho rybníčku chodí lovit, házejí tam ty hrbatý nebo horší ryby, vydrák si na to zvykl, zkrmenej je jak prase, jinam už nejde, a vypráskal z okolí rybníčků a nádrží veškerý další vydry. Prostě je to jeho teritorium a nepustí je tam. Hotovo, vyřízeno, škoda veškerá žádná. Jasný, nejde to všude, ale řešení to je.
N hraji - ® St 23.11.2016 20:36:24
Tak někde už pochopili, že i ochrany vydry má své hranice a změní i předpisy, když to je potřeba
https://youtu.be/vi5Ec3GM8Uo
N Willow - ® Pá 3.6.2016 7:15:23
Tomáš - Tom >> A nezaspal svaz úmyslně,oni hoši věděli,co dělají,a moc dobře :-( Oni mají spousta kamarádů,ti mají komerční líhně a v nich jen,kapř,duhák,siven.To jsou ryby ,které májí tržní potenciál,dají se dělat ve velkém množství za minimálních strát.To potočák a lipan nejde,na to musíš mít původní ryby,mraky potoků a spoustu práce.To ti kámoši nemají a ani nechtějí mít.Dokud někdo nezakáže vysazování nepůvodních ryb do tekoucích vod,pojede to dál.Smutné,ale pravda.Za vším hledej peníze a kamaráčoft bývalých soudruhů,a že jich tam je.
N Tomáš - Tom - ® Čt 2.6.2016 21:46:41
kanec5 >> Na to bych odpověděl asi takto. Nebude se to možná někomu líbit a netýkà se to chlapů co dělají pro záchranu Po a Li vše,ale svaz jako organizace obhospodařující největší množství potoků a řek v ČR v minulosti zaspala a tak dnes bohužel musí velké množství těchto ryb nakupovat od soukromých chovatelů a nebýt jich tak v těch vodách nebude skoro nic.
N potočák 62 - ® Čt 2.6.2016 21:10:09
kanec5 >> Řec tvého kmene je mě neznámá.Co tím chtěl básník říci?Petrův Zdar
N kanec5 - ® Čt 2.6.2016 21:06:14
vyder je méně než lidí,otázka co je to ze pstruhy,odpověď duháči,zase komerční ryby(kapr),takže jenom prachy,ale hýčkat přírodního pstruha,to né,málo sype.
N semi5 - ® Čt 2.6.2016 15:24:03
Ráno dával Lauri další odkaz podobný tomuto. http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/na-nac​​hodsku-ubyvaji-ryby-a-raci-reky-drancuji-vyd​ry-ricn​i--1618863.
N nofish - ® Čt 2.6.2016 14:51:00
Tomáš - Tom >> svata pravda....
N Tomáš - Tom - ® Čt 2.6.2016 9:22:33
nofish >> Bohužel tak to je a je to nepochopitelná situace,že ryby v revíru nejsou ničí a škody se neproplácí,ale i to proplácení škod je k ničemu,protože skutečnou škodu ti nedají a hlavně k čemu jsou peníze,když potok je prázdný.
N nofish - ® St 1.6.2016 18:50:11
Tomáš - Tom >> Tak jo. Akorát že tady je jádro problému. Tobě, jako chovateli, můžou proplatit škodu způsobenou vydrou. Je mi jasné jak to je a že stejně nedostaneš adekvátní sumu. Zelení nám třeba řekli, že není možné, že na rybník chodí pět vyder.... ale něco zaplatili.
Jenže u revíru, není komu platit...
N Tomáš - Tom - ® St 1.6.2016 13:35:11
nofish >> Kolem revíru né,ale pstruhárny takhle zabezpečit jdou. Museli jsme to udělat před 8 lety a od té doby je s vydrama klid.
N Véna S. - ® St 1.6.2016 13:02:31
Celou zimu nám chodily do komorového rybníka tři vydry, stará a dvě mladé. Na jaře chybělo 5q kapří násady, generačky lína byly poškrábabé od vydřích tesáků. Potok protékající okolo tohoto rybníka, mimochodem pstruhový revír, je totálně vybraný, není tam ryba. I když byl rybník více než měsíc na suchu, stejně to tam ty potvory chodily kontrolovat, jestli tam náhodou někde něco nezbylo. Naše sádky u řeky, věčně roztrhané pletivo plotu, teprve instalace el. ohradníku uvnitř areálu kolem rybníčků je dokázala umravnit. Na můj vkus už jich začíná být příliš.
N Johnny001 - ® St 1.6.2016 6:52:26
Dokud si necháme zavírat huby náhradama škody, nic se nezmění, jen těch vyder přibyde, protože do toků přijde abnormální množství snadno dostupný potravy v podobě granuláčů....Je to furt dokola... Nablblej zelenej batůžkář si honí triko a společnost jeho nabubřelost platí jako tu největší samozřejmost...
N Vítek - ® St 1.6.2016 5:54:05
Jestli něco působí negativně na zarybnění, tak nadměrný provoz MVE. Když eklektrárník nepouští vodu přes jez, neprokysličí se voda v podjezí, rybami ubyde potrava v řasách a je po ftákách.

[ Vstoupit do diskuse - 56 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Chtěl bych touto cestou poděkovat za vstřícný ohlas k zaslání nějakých rybářských potřeb do sbírky pro mého kamaráda, kterou jsem zde na MRKu vyhlásil a touto cestou jsem mu chtěl v nezáviděníhodné...

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJET FISH - Exkluzivní pelety na chytání 20mm 250g (kyblík) akce!

Za 97 Kč s DPH.
Skvělé chytací pelety sestavené z našich nejúspěšnějších boilie směsí a nejúčinnějších příchutí. Jsou určené na rychlé chytání. Díky silnému uvolňování atraktorů, jsou velmi účinné i ve studené vodě. Jejich účinnost ještě zvýšíte, když je před nahozením krátce ponoříte (na několik vteřin) do dipu.


akce, rybareniSHIMANO Recovery sling (SLEVA 30 %)

Za 789 Kč s DPH.
Přechovávací nafukovací sak. Skládací provedení (včetně prostorově úsporných plováků). Součástí balení je nosná taška.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Jeden z prvních českých e-obchodů. Věříme, že v široké nabídce více než 3000 položek, si každý najde to, co potřebuje.