MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o rybářství

Kategorie: Všeobecné

Protože nikdo nereagoval v plkárně, tak znovu, vy rybáři, co se pořád hádáte co by mělo a jak by mělo. Teď to můžete uplatnit v rámci připomínkového řízení jako občanská veřejnost.

Ministerstvo zemědělství připravuje novelu vyhlášky k zákonu o rybářství, seznámit se s ní může veřejnost na stránkách vlády na adrese: https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=KORNA4SDCZ4N, která je veřejně přístupná všem.

Mj. zvyšuje se míra kapra na 40 cm a bude se konečně chránit i okoun.

Tak se snažte.

 

Turňa - ®, 7.12.2015

Diskuse k bleskovce

N Willow - ® Út 8.12.2015 7:29:43
Mrknato >> To není sebebičování,pro mne zcela normální chování.Stejně se najde dost rybářů kteří rybu,která má má míru vezmou,nedělám si iluze.Ale spoustě lidí jsem vysvětlil a dopomohl chytat duháky a siveny,tlouště vždy brát a nekoukat na velikost.Dosypávat rybu do vody,jen aby měla oběh jako bankovka je blbost a vyhazování peněz,třeba ostroretek je více než lipanů a při výtěru Po vyžere hejno ostrých trdliště nadoraz,takže špatný zásah hospodáře do původní obsádky ryb.Doplňovat se má z původních druhů,přes líheň ,nebo aspoň stejné vody.Kolowrat ,který nahrazuje Po do toho experimentu taky nepatří,díky své žravosti a dokonalému odrybnění původních druhů v malých velikostech.Je čas výročních schůzí a nekonečného vysvětlování,proč,co a jak dělat a ne jen sypat pd a si.
N Mrknato - ® Út 8.12.2015 6:56:06
Willow >> Mně se tohle sebebičování hrozně líbí..... Vždy platilo, platí a platit bude, že kdo si chce vzít velkou rybu, normální rybu, nebo podmírouvou rybu tak si ji vzal, bere, nebo bude brát.

To, co se mění je problém s vodou, řekami jako takovými, chemismy a s tím rybáři a tím míň svaz něco udělá. Co může udělat je:
1) vrátit revír, z důvodu §4 zákona, jelikož " 2. zaniknou-li podmínky pro chov anebo podmínky podporující život ryb v rybářském revíru,"

2) Vysazovat ty druhy a v ekonomické velikosti, které lze levně doplňovat pro potřeby členi, nebo

3) nadělat přes noc belík BPVRP, či novel vyhlášek ........
N venybit - ® Po 7.12.2015 23:17:59
fotojakes >> Jo je nás víc. Já dělám Karasy a Líny. V rybníku děláme Okouny plotice ,nějaké kapry, líny ,no je tam asi uplně všechno . Berem si ze sádek zadarmo drobot. Rybičky 2-5cm co zbude v kanále po vypuštění . Okouni to vyselektujou a pořádně se nažerou, ale dost toho doroste je to taková všehochut. Zrovna na konci léta se mě vykulilo pár set karasů doma v jezírku. A v rybníku se v létě vaří voda potěrem. Také Okouni rostou za dva tři roky má 35-40cm . Chytají je o závodech děti a světe div se ještě ani jeden nechcípnul. :)
N fotojakes - ® Po 7.12.2015 22:49:20
venybit >> nemáš to tam náhodou s někým dalším, jednoho louňáka znám, dělá barevku a nějakou droboť?
N FRANK71 - ® Po 7.12.2015 22:36:29
LosPafkos >> občas jsme si s kámoši udělali plotice na ohni. Víš že já moc ryby nejím, ale z háfnu jsem ryby jedl a jsem zdraví.:-))
N LosPafkos - ® Po 7.12.2015 22:33:29
FRANK71 >> neříkej,že jsi před 30-35 lety sežral tlouště z Rokytky :-)))
N venybit - ® Po 7.12.2015 22:32:01
fotojakes >> Ne jen ty dvě co patří městu . Konečně je budou bagrovat, 20let o to usiluju ,ale dokud se hráz neprotrhla tak se nic nedělo. Tak nějak dnes vypadá správa vodních ploch. Které vlastní obce a města. Tím hůř když nejsou součástí ČRS. Pak se divěj , že to vypadá v republice tak jak vypadá. Ten rybník od lesů chci také, ale zatím je v ochrané lhůtě po vybagrování .
N FRANK71 - ® Po 7.12.2015 22:31:49
LosPafkos >> Řeknu ti to takhle. Všude byl bordel, bylo to zarostlí a voda byla špinavější. Paradoxně tam bylo, ale více ryb. Což mně jako rybáři a dříve pytlákovi vyhovovalo.:-)
N LosPafkos - ® Po 7.12.2015 22:27:23
FRANK71 >> to vím a chceš mě přesvědčit,že to tenkrát bylo lepší,hezčí,prospěšnější,čistší ? :-)
N RST - ® Po 7.12.2015 22:25:18
Barbusek >> JJ hezky jsme to tu zahnojili:-(
N venybit - ® Po 7.12.2015 22:25:13
S&F - pescador >> " v podstatě je to jako když lovec zmáčne nebo nezmáčne spoušť.To za prvé." To je pravda, problém je v tom když je těch lovců moc a mají povolení zastřelit všechno k tomu ještě večný hlad. "Za druhé - když chce někdo proti něčemu bojovat a chtít změny tak nech nediskutuje o těchto věcech zde na MRKu a obrátí se na místa kde lze tohle sémě zasít". Proč by nemohl o tom diskutovat na MRKU ? Máš snad nějaký patent na diskutování? Nebo výhradní právo? A jak víš ,že už se dávno na patřičná místa neobrátil? Co napíšeš čistá demagogie máš na to asi nějaký talent . Ještě že mám demagogi rád, mám spoustu času a baví mne jak by pro své přesvědčení snad i zabijeli ,je s váma sranda.
N fotojakes - ® Po 7.12.2015 22:24:43
venybit >> tak to jo :-) Všech těch pět louží co tam patří městu a lesům?

[ Vstoupit do diskuse - 112 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Delphin Opium Black Feeder 3,3m 80gr

Za 1 854 Kč s DPH.
Mimořádně štíhlý feedrový prut, který je postaven na vysoce modulovaném 30T karbonu. FUJI sedlo, SEA GUIDE očka s tenkými SIC výplněmi, parabolická akce, luxusní držadlo.


akce, rybareniFOX Lehátko FX FLATLINER KINGSIZE BEDCHAIR + Dárek v hodnotě 5910 Kč !

Za 12 735 Kč s DPH.
K tomu to extra širokému lehátku dostanete jako Dárek spacák FOX EVO LITE VEN-TEC Sleeping bag KingSize v hodnotě 5910 Kč


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67