MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

V Tovačově hynou ryby! Do mlýnského náhonu se dostala neznámá látka

Kategorie: Všeobecné

http://pvnovinky.cz/hasici/28640-v-tovacove-hynou-r​yby-do-mlynskeho-nahonu-se-dostala-neznama-latka

Profesionální hasiči z Kojetína a Přerova a dobrovolní hasiči z Tovačova zasahují od 11:53 hodin u úhynu ryb

 

ludek 73 - ®, 1.10.2015

Diskuse k bleskovce

N Zachy x - ® Ne 25.9.2016 21:25:57
Po dvou týdnech lítání a, lovení a snažení o záchranu, sběru padlin, by se to mohlo snad povést.
N RST - ® Ne 25.9.2016 20:18:33
Nazdar všichni které to zajímá.
Po loňském úhynu na náhonu se díky důslednému monitoringu podařil najít úsek, který ho měl na svědomí. Mezi Boleloucí a Dubem je shnilá voda, nepodařilo se zjistit příčinu tohoto stavu, ryby se nám podařilo odlovit a proběhlo jednání s příslušnými úřady, díky kterému se podařila prosadit mimořádná opatření při ukončení srážky. Srážka končí zítra ve 4:00 držte palce ať všechno klapne jak má a ať vám zítra můžu napsat že se žádný úhyn nekonal.
N Alfonsius - ® Pá 2.10.2015 8:09:10
RST >> Přeju hodně štěstí, bylo by skvělý kdyby se tenhle každý rok se opakující nesmysl povedlo zrušit.
N RST - ® Pá 2.10.2015 6:16:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
TOPR >> MO usilovně jedná již několik let s PMO o zrušení - omezení srážek. Podařilo se nám v čase dosáhnout například toho, že termín srážky, původně srpen, byl přesunut na konec září, letos poprvé nebyla srážka kompletní v úseku od Tovačova po Lobodice zůstala v náhonu voda atd...
Problém není v neochotě dotčených subjektů srážku zrušit či omezit na nezbytně dlouhou dobu, (letos by stačila 2. dny) ale v penězích. Na toku je jestli se nepletu 8 uživatelů, kteří mají platný manipulační řád a tento řád říká "JEDNOU ROČNĚ DOJDE NA DOBU 14. DNŮ........." na to aby tato věta z MŘ zmizela by se musely všechny MŘ předělat, tedy muselo by proběhnout nové zpracování a schválení úřadem a to stojí peníze. Podle náročnosti zpracování odhaduji cca +50. tis Kč, pro všechny by to bylo něco kolem půl milionu. Tady začíná problém kdo to zaplatí???? Rybáři nemůžou i kdyby chtěly a soukromníci na MVE nemají z různých důvodů potřebu něco měnit. Mimo jiné se bojí že by jim mohla vzniknout díky novým MŘ nějaká povinnost, například čištění toku a podobně.
Paradoxní je že srážku nikdo nechce, PMO má náklady, elektrárníkům se netočí v době srážky turbíny, obce řeší smrad z bahna... rybáři týden běhají s agregátem a odlovují rybu z problematických míst a i když děláme co můžeme vždycky nějaká ta škoda je....
Jenže jak říkám je to takový začarovaný kruh :-(
Po letošním průšvihu se snad něco podaří, nechci to zakřiknout ale podle hesla všechno zlé je pro něco dobré se do havárie přimotala ČIŽP a ta bude spolu s rybáři dávat podnět na přehodnocení srážek na náhonu. Myslím že nikdo nemá větší sílu stav změnit jak oni.
N TOPR - ® Čt 1.10.2015 20:41:58
Možná by bylo na zamyšlenou , proč se dělá každoroční srážka i v tak suchém a teplotně nadprůměrném roce , kdy tyto úseky mají problém s průtokem i bez zmiňované srážky ?
Navíc k těmto srážkám postrádám smysl , pokud není na vodním díle vykonána žádná udržovací či opravná činnost ?
N Honza7 - ® Čt 1.10.2015 20:08:41
RST >> Ahoj, moc díky za informace k této kauze. Mrzí mě, že se při tomhle extrémním horkém létě ještě událo tohle. Pomalu bude zázrak, že v té vodě ještě něco plave.
N RST - ® Čt 1.10.2015 17:11:20
Honza7 >> Uvedená látka byla shnilá voda která se v náhonu objevila v jednom úseku (důvod proč shnila nebyl a asi ani nebude objasněn) po napouštění po čtrnáctidenní "srážce" se dala do pohybu. Měla délku cca 500m a jak jela tokem tak s sebou brala po cestě všechnu rybu. CCA 11km toku to odskákalo skoro na čisto, i když jsme se snažili připouštět čistou vodu z přilehlých rybníků. Díky tomu že se jedná o umělý kanál tak se nám podařilo dobrou koordinací s mlynáři tok v celku rychle vypustit a rybu tím strhnout odlehčovacím kanálem do moravy. Ten kanál má tzv bedno a na něm se voda dostatečně prokisličila, ( nad ním kyslík 0,2mg/l pod ním 3,6mg/l) To co přežilo v toku, se díky tomuto zrychlení v celku rychle dostalo do čisté vody a snad už vydrží, bohužel tohle nešlo udělat v prvních zhruba šesti kilometrech:-( včera a ani dnes nebyly vidět žádné strádající ryby a voda se chová standardně. Odhaduji že to odskákalo něco mezi 40 - 50q ryb bohužel většinou reofilní druhy a dravina.
N Honza7 - ® Čt 1.10.2015 12:57:56
Tohle je velice mrzuté. Jde o to zda-li uvedená látka je na hladině a dá se pomocí norných stěn a adsorbentů nějakým způsobem aspoň zčásti eliminovat a nebo je rozpuštěná, v takovém případě se bude čekat tak dlouho až se dostatečně naředí. Jenže takový úsek od místa zamoření až po místo dostatečného naředí bude mrtvým úsekem pro drtivou většinu vodních živočichů.

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDeštníky Giants Fishing

Naskladnili jsme kvalitní deštníky od firmy Giants Fishing.


akce, rybareniLehátko Fox R-Series Camo Bedchairs

Nová řada lehátek R-Series od firmy FOX nahrazuje předchozí řadu Royale a nabízí tři modely - R1 (Compact), R2 (Standard), R3 (KingSize). Lehátka těží ze zcela plochého profilu a bederního podpěrného systému pro lepší pohodlí.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...