MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Mostečtí rybáři vysazovali do deseti revírů štiky

Kategorie: Všeobecné

Mostecko - Do deseti svých revírů vysadili ve čtvrtek rybáři na Mostecku téměř dvacet tisíc štiček. Šlo o takzvanou rychlenou štiku, tedy letošní rozkrmený plůdek ve velikosti kolem 3-4 centimetry. Celkem tak mostečtí rybáři vysadili 19 200 kusů štiček do deseti revírů v Mariánských Radčicích, Havrani, Horním Jiřetíně, Černicích a Zaječicích u Bečova.

http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/5141-mostecti-​rybari-vysazovali-do-deseti-reviru-stiky

 
 

 

fotojakes - ®, 8.5.2015

Diskuse k bleskovce

N fotojakes - ® Út 12.5.2015 23:30:51
Klid vy dva. Jde to i bez takových nesmyslných agresí. A pokud jsem pochopil, Rover myslel Zdendu a ne tebe.
N rover - ® Út 12.5.2015 21:43:55
Láca >> Tak za prvé, nejsme přátelé, vědátore. Za druhé, rychlená štička, resp. Tvůj přerychlený metabolismus, jsou mi jaksi šumák, obojí nestojí za nic. Tlamičku, jak sám jistě už delší dobu chápeš, si "blátem" životosprávy protahuješ dávno sám. Netvrdím, že nemáš něco v hlavě, ...tvrdím, že na práci jsi marný jako sedlák bez pole. Na tebe snad někdo broďáky už vyrobil ?
N Láca - ® Út 12.5.2015 1:25:47
rover >> r
Tak příteli tem sedlák,který od 9:00 do 18:00 vysazoval rychlené štičky do revírů RS MOST jsem byl já ,a jestli mi pánbůch dopřeje tak ti jednou namočím tlamičku do bahna,abys věděl s jakou láskou se štičí omladina vysazuje. Vybírají se revíry opravdu s maximální břehovou ochranou a relativní oveřeným množstvím budoucí potravy.Jsem akvarista , věř tomu o čem mluvím. Nejsem na Mrku aktivním člnem ale ted jsi mne nasral.p.J.Jakeš,je fundovaný člen svazu s odborným vzděláním v oboru ,ty mameluku.Projdi se s brodáky kolem svého revíru apak polemizuj.
N petrikveprik - ® Po 11.5.2015 9:43:24
mannice >> prosím Tě ¨tohle není argument - štik potažmo dravců obecně je také všeobecně málo. Kdyby bylo málo bílé ryby - netrpěla by většina nádrží sinicí a nebylo to zelené jak brčál. Ano bílé ryby je málo - ne ale kvůli štikám! Je jí málo protože se všude cpe na její úkor ten pitomý kapr, který bílé rybě potravně konkuruje. Když si ještě někdo vymyslí k tomu K70... takového kapra již nezežere ani sumec a zežere toho za ostatní ryby.. Kolik může malá kaluž uživit velkých kaprů.. Pak se můžeme divit že tam není třeba lín a svést to nejlépe na sumce nebo třeba tu jednu štiku co tam někde živoří..
N fotojakes - ® Po 11.5.2015 7:03:06
mannice >> pokud je nastaven nějaký model, tak je to vysazování ryb v lovitelné velikosti, tedy systém vysaď a odlov.

U štiky je krásné to, že se nepřemnoží a není jí v dané vodě vice, než voda uživí. Pokud bude štik hodně, prostě se zredukují na únosnou mez. A čím méně bude potravy, tím více bude štika hledat a nebude se držet jednoho stanoviště, čímž se zase dostává do stanovišť jiných štik.
N Jishik - ® Po 11.5.2015 2:31:57
mannice >> Tak ono to je těžký, když tu máme 3000 členů, kteří si musí "každý" odnést jednu štiku, pět kaprů apod... někdo je uspokojit musí aby nepřestali s rybařinou...
N mannice - ® Po 11.5.2015 0:20:38
Jovánek >> No ve skutečnosti to právě dopadá tak,že to sežere všechno a to je špatně :)).

N Jovánek - ® Po 11.5.2015 0:09:46
mannice >> Ono je to s vysazováním rychlenky asi taklhle. Dekkret o vysazování štik hovoří ó vysazování Š1. Ale jelikož MO nejsou schopni produkovat dostatčné množství, stanovila se náhrada ve formě rychlené štik v poměru 1:3. Jako dobrý, ale bez výsledku.

O kanibalismu se bavit vůbec nemusíme, to je jasná věc. Tedy pokud se vůbec stádia, kdy je schopna ve volných vodách požírat své sourozence, dožije. Já myslím, že moc ne. Proto vždy budu hájit zájem MO v chovu ročka(minimálně). Jináč já říkám.: vytlouct sumce do rozumného počtu a bude bílé ryby dostatek i pro štiky. A samo sebou vysazovat veškerou bílou rybu, ne jen například plotice. Příroda je chytrá, chytřejší než člověk a proto stanovila postupné vytírání "ostatních" druhů ryb. V praxi to znamená, že se vytře karas,plotice, za ní perlín, a potom třeba cejn. A štička má neustále z čeho si vybírat. No a potom to sežere všechno:-)))))))))))))))))))
N mannice - ® Po 11.5.2015 0:07:04
SlavnýLovecPampalini >> Pokud se má bílá ryba ,kam schovat. Tak tim je rychlejší ztráta nasazených štiček.

Já vim, možná to někdo vidí po staru jako blbost. Ale myslim si, že v dnešní době je hold potřeba na většině revírech myslet mnohem víc na bílou rybu. Už i kvůli výtěžnosti.
N SlavnýLovecPampalini - ® Po 11.5.2015 0:01:41
mannice >> jak kde, u nás se vytírá bílá ryba i přes enormní množství sumečků amerických, což je mnohem větší problém, štiky toho tolik nevyžerou podle mého, záleží v jakém stavu jsou břehy, protože potěr nebývá uprostřed, pokud tam je dostatek úkrytů tak je to v pohodě
N mannice - ® Ne 10.5.2015 23:44:36
fotojakes >> Vim,že máš praktické zkušenosti. Oproti mě, na několikanásobně jiný úrovni. Proto rozumim tomu, jak reaguješ.

Ale myslim si, že pokud je nějak nastavenej model - vysazování. Nemusí být pravidlem, že to je nejlepší způsob.

Myslim si, že z pozorovnání jak se štika chová první 2 roky života. Je víc než jasný, že štika je pro vodu, kde je bílá ryba nedostatkové zboží. Celkem citelný zásah..
O to větší nesmyslnost, vysazování tak velkýho počtu.
Nemám zkušenost z velkochovu. Ale když taková štička 2-3cm dokáže každý den, spořádat několik desítek potěru denně (dle velikosti). Kolik by jich bylo potřeba,aby v průběhu roku uživili alespoň 1000ks ?
Jasný po pár týdnech, se příjem snižuje v závisloti na velikost potravy. Ale i tak, je to podle mě jen plenění. V finále, dojde stejně z teritoriálních důvodů ke kanibalismu. A protože potěru v dnešní době neni tolik, požerou se a zůstane jich první rok možná 20-100 ?
Jasný nakrmili se ještě okouni a další.
Ale neni to trochu zbytečná podpora čištění potěru?


Ale nemyslim tim jen štiku.Všeobecně všechny dravce.
N mannice - ® Ne 10.5.2015 23:30:37
petrikveprik >> Bílé ryby je málo všeobecně.
N mannice - ® Ne 10.5.2015 23:29:32
Jarda Š. >> Nedívej se na to z pohledu rybářských potřeb ( co si rybáři odnesou, to je potřeba nasadit ). Dívej se na to, co se může udělat pro vodu, aby se ev.zvedla výtěžnost.

Málo b.ryby = málo dravců (zjednodušeně)

A proto,že bílé ryby je na většině revírů nedostatek, nemyslim si že je správný si takhle hrát s vytřeným potěrem b.ryby.

[ Vstoupit do diskuse - 33 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRon Thompson Prut Desperado Spod (SLEVA 52%)

Za 1299
Kvalitní spodový prut za skvělou cenu! 3,66 m (12 ft) 4,5 lb. zakrmování s tímto prutem bude jedna báseň.


akce, rybareniNOVINKA 2017 Pelety Orlická mušle 6mm 900g

Za 129
Dodáme do 24 hodin.Chyť a pusť pelety Orlická mušle obsahuji silně předtrávené rybí moučky a veškeré základní amino a tukové kyseliny, které jsou potřebné k vyvolání velké chuti u ryb. Orlická mušle je vynikajícím krmivem pro velké ryby všech...


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...