MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Konference stav populace a možnosti zlepšení populace lipana podhorního a pstruha obecného

Kategorie: Všeobecné

Ve dnech 4.-5. října 2014 proběhla v Hotelu STUDÁNKA u Rychnova nad Kněžnou konference ČRS, na které se diskutovaly otázky managementu pstruhových vod se zvláštním ohledem na pstruha obecného a lipana podhorního. Konference se zúčastnili přes sto zástupců ze všech územních svazů ČRS, především pak hospodáři z místních organizací, kteří se zabývají hospodařením na pstruhových revírech, zástupci MRS a zástupci věděckých institucí a Povodí Vltavy. Součástí konference byla i návštěva vybraných rybích líhní v rámci Východočeského ÚS ČRS (druhý den, 5. října).

rámci živé diskuze k tématu byla hodnocena především míra vlivu rybožravých predátorů na populaci pstruha a lipana, míra současné přirozené reprodukce, vhodnost vysazování jednotlivých věkových kategorií násad a vliv genetické eroze na celkový stav populací lososovitých ryb.

Účastníci konference se shodli na tom, že současný pokles populace lipana podhorního a pstruha obecného je zapříčiněn komplexem faktorů, ze kterých můžeme zmínit globální změny prostředí reprezentované poklesem průtoků a zvýšením teplot, chemickým znečištěním, poklesem množství živin v tocích, narušením přirozeného splaveninového režimu, dále nevhodnými úpravami koryt, sníženou migrační prostupností, vysokou početností rybožravých predátorů (zejména kormoránů, vyder a volavek) a změnami v průtokovém a teplotním režimu v pásmu pod přehradami.

Bylo konstatováno, že bez ochrany před působením rybožravých predátorů se veškerá další opatření minou účinkem. Dále bylo řadou účastníků doporučeno zvýšení míry lipana podhorního i pstruha obecného tak, aby se podpořila přirozená reprodukce těchto druhů.

Celý článek,bližší info a foto zde: http://www.rybsvaz.cz/?page=aktuality&lang=cz&fromI​DS=&je_aktuality=ano

 

foxxx - ®, 13.10.2014

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenifox supa brolly 60" mk2 system camo + tričko zdarma

Za 11 990 Kč s DPH.
Na základě obrovské poptávky ze strany rybářů na nejprodávanější přístřešek Supa Brolly MK2 60ins System se Fox rozhodl k uvedení také v exkluzivním Fox Camo vzoru.


akce, rybareniStarbaits sada DTEC E (2 signalizátory+příposlech+kufr)

Za 6 899 Kč s DPH.
Signalizátory D-TEC E představují spojení krásného designu a praktičnosti. Štíhlé tělo signalizátoru je doplněno zadním kovovým krytem, který tvoří jeden celek se závitem.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...