MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Jedny z nejošklivějších ryb, chráněné vranky, se dočkají v Moravském krasu obnovy rybníka

Kategorie: Všeobecné

V Moravském krasu revitalizují ochranáři v Josefovském údolí rybník pro přísně chráněnou rybu vranku obecnou. Podle odborníků sice patří k nejošklivějším rybám, přesto je velmi cenná, protože její stavy klesají. Rybník by se měl stát oázou pro vranky, uvedl vedoucí Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras Leoš Štefka. V současnosti je rybník značně zanesený bahnem, což vrankám neprospívá.
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jedny-z-n​ejosklivejsich-ryb-chranene-vranky-se-dockaji-v-mor​avskem-krasu-obnovy-rybnika

 

Nerodia - ®, 11.9.2013

Diskuse k bleskovce

N Siven Polní - ® Ne 15.9.2013 23:59:58
nivna >> Taky mi ze článku troškec trklo, že by se té vranky asi spíš týkal ten přechod. Ale znovu ho číst nebudu, článek stál za houno. Jinak pulce likvidují meliorace a ničení mokřadů, jeden pokakanej grantorevitalizát to nevytrhne, ale to tak nějak víme všichni :))) Lesu mír!
N nivna - ® Ne 15.9.2013 23:40:11
Ten rybníček je u nás, abych uvedl tak patří šLP ML Křtiny potažmo MENDELU ale tim že je v CHKO tak o nem vlastne rozhodovat nemužem.... Je to 14 dní co sme ho slovili... 8 kapru, nějaká štička, dva candáti dva uhoři, pár slušnejch línu, mrťě okounu a mrtě bílé. Celý je to tak trochu dost šaškec CHKO. Minulý rok přišli s tim, že je tam strašně moc kapru a štik a ty likvidujou na jaře pulce. Podnik souhlasil ať si to sloví - vytáhli cca to samý co my teď. tzn obsádka byla dost slabá. Ta revitalizace je opravdu zaplacená grantem. Kamarád z fakulty, kterej to projektuje celý sám kroutí hlavou, že větší kktinu vživotě nemaloval...nicmeně s tym nehne a zadání od CHKO je neprolomitelný. Na Křtinskym potoku tak vznikne divnomonument z betonu a nevim čeho kterej spasí vranku! Obsádku rybníka následně předepíše CHKO. O tom že rybník je pro vranku nigde nešlo ani slovo, šak je to nesmysl, pro vranku se postaví ten divnej rybochod a do rybníka budem moct dat akorát nějaký líny, bílou, amura a candoše...vše v omezenym počtu. Su rád že se ten rybník revitalizuje ale bohužel dík CHKO a prachum z EU se z toho stává trchu parodie...Skoro mám pocit, že gdyby sme si to mohli udělat po svym(sme hloupí lesáci) tak by to asi dopadlo líp... eště že máme aji jiný vodičky po lese...Mimochodem vloni sem sem dával jen takovou malou zmínku o tomto http://www.mrk.cz/mujlov?users[]=21784 .... je to ta fotečka s tema štíhlatama
N Pvl - ® Čt 12.9.2013 17:14:22
Vítek >> Když se Štěpsa zlobil -jak to někdo může napsat ... Tak mne tak napadlo ,že postatně horší je to co napsali o výskytu vranky . Dál už to komentovat nebudu ..
N Vítek - ® Čt 12.9.2013 17:04:33
vypadá to, že nejošklivější jsou ti odborníci
N Štěpsa - ® Čt 12.9.2013 17:02:15
Pvl >> Tak to jo sory, myslel jsem že mluvím s kaprem.. :)
N Pvl - ® Čt 12.9.2013 16:56:16
Štěpsa >> Nejsem ryba .o§))
N Štěpsa - ® Čt 12.9.2013 16:54:21
Pvl >> A ty bys mlčel?
N Pvl - ® Čt 12.9.2013 16:47:16
Štěpsa >> "Řekli by jste někomu na ulici že je ošklivý?" Kdyby mlčel jako ryba ..:o§)))
N Štěpsa - ® Čt 12.9.2013 16:45:52
Ahoj, toto se mi opravdu nelíbí, toto je moc.. Co je to neošklivější ryba? Tomu nerozumím.. Jak může někdo určit nejošklivější rybu? Vždyť je to živočich, stejně jako my. Všechna stvoření na planetě jsou jiné, něčím svým zajímavé a zároveň krásné. Ano, je to o vkusu, chápu, když někdo řekne že je lín hezčí než kapr, ale říct o nějaké rybě, že je ošklivá? Řekli by jste někomu na ulici že je ošklivý? Já bych si to teda nedovolil a nevím kdo dal těmto lidem právo určovat, která ryba je ošklivá. Vranka je krásná stejně jako všechny ryby, a za tím si stojím.
N Šámik - ® Čt 12.9.2013 16:31:16
airfish >> Hustý.Jak Norská ryba:-))))
N Vítek - ® Čt 12.9.2013 16:12:11
airfish >> napiš nám návod k focení, prosimprosim
N airfish - ® Čt 12.9.2013 10:47:57
Vítek >> U té první fotky jsem měl s sebou u vody fotoakvárko. Tahle druhá už je z potoka.

[ Vstoupit do diskuse - 52 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Lehátko Classic Flat Bedchair

Za 2 799 Kč s DPH.
Zcela nový model šestinohého lehátka "Classic Flat Bedchair" (plochého lehátka bez kloubu) od anglické značky NGT. Velmi lehké a naprosto skladné lehátko, které Vás překvapí svou skladností a komfortem při spánku na rybách.


akce, rybareniSHIMANO Naviják Medium Baitrunner XT-A LC se slevou 35% !

Za 4 399 Kč s DPH.
Výkonný, nádherný a plný nejlepších technických vymožeností – to je nový Big Baitrunner, vybavený ještě AR-C cívkou a pomalou pokládkou vlasce Aerowrap II. Tato kombinace je zárukou maximálních odhozových vzdáleností a hmotností.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...