MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Úplné vypuštění Jordánu se už blíží

Kategorie: Všeobecné

Jak mohou návštěvníci okolí táborského rybníku Jordán vidět v těchto dnech pouhým okem, je patrné, že jeho vypouštění se blíží do finále. V nejhlubším místě je v tomto okamžiku cca 2,5m vody, uvedla dnes táborská radnice.

http://www.nase-voda.cz/uplne-vypusteni-jordanu-se-​uz-blizi/
nebo na:
http://www.taborcz.cz/aktuality-souvisejici-s-proje​ktem/d-9229/p1=9764

 

mates202 - ®, 1.10.2012

Diskuse k bleskovce

N sportsmen - ® Čt 4.10.2012 9:13:22
Máte částečně pravdu ale nejde předci jen o požitek z lovu. Jordán byl vždy spojen s obrovským hejnem tolstojů a přesto, že je regulerně téměř nejde ulovit tak si myslím, že by v nádrži měli zůstat. Bylo krásné sledovat obrovské hejno spolu s několika oranžovými jedinci jak si proplouvají nádrží. Jde o úhel pohledu. Na ryby nechodíme pouze pro maso!
N RST - ® St 3.10.2012 21:43:15
šeptal >> Souhlasím s tebou. Kdysi se v celku masově vysazovali z důvodu "zlepšení" kvality vod. Bohužel tam kde se to přehnalo zlepšil tu kvalitu natolik že tam původní druhy neměli co žrát. On ten ruskej prevít žere primárně fytoplankton a je na počátku potravního řetězce............
N šeptal - ® St 3.10.2012 21:37:53
sportsmen >> Tolstoj nemá v našich vodách lautr co dělat, takže jeho přesun z nádrže do udírny je jediné správné řešení. Místo udírny připadá do úvahy ještě kafilerka, nebo kompost.
N retrívr - ® St 3.10.2012 21:36:18
sportsmen >> Toho tolstoje bych neprožíval.Cíleně ho nechytíš a z podseku nemáš radost, navíc žádná obrovská lahůdka.
N sportsmen - ® St 3.10.2012 21:32:00
Odlovy sleduji téměř každý den, z větších ryb jsem také zachytil jen tolstolobiky ale je fakt, že při práci rybáře sleduji vždy asi pouze hodinu. Osobně si myslím, že velkých ryb nebude moc a pokud budou tak se stejně uloví až bude hladina ještě vice upuštěna. Pokud lovce sledujete, je vidět, že s odlovem mají stále velké problémy a většina ryb jim díky rozloze vodní hladiny stále uniká. Elektrolov je sice šetrný ale na tak velké ploše strašně málo efektivní. Zvláště pokud jezdí s motorem takovou rychlostí, jakou nám ukazují.

Co mě však hodně zaráží, je informace, kterou jsem dostal od dalšího přihlížejícího. Dle jeho slov neví co s tolstolobiky na sádkách dělat a prodávají je lidem na uzení. A pak, že se ryby pustí do Lužnice a nebo do horní části nádrže. Je to smutné a to i přesto, že Tolstolobik není naše původní ryba a v Lužnici by se jí moc dobře nevedlo.
N retrívr - ® St 3.10.2012 21:22:55
mates202 - >> Myslím, že jsme měli v minulých diskuzích na toto téma, že fámy o velkých rybách byly jen fámy pravdu. Dosud jsem nic jiného než tolstoje v diskuzi nezachytil.
N masař00 - ® St 3.10.2012 21:14:27
arnošt >> By mně zajímalo mimo jiné , jaké kousky voda ukrývá - myslím ryby. A je škoda, že tam nemaj foto těch polstolobikú, nebo aspoň napsanou velikost.
N arnošt - ® Po 1.10.2012 23:14:25
Jsem zvědavý,jestli se jim podaří skutečně a důsledně ,,odminovat" celou tuto vodní plochu...

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniEnigma Carp 3,6 m 2,75 lb

Za 1093
Populární třídílný kaprový prut, zesílený po celé délce opletem z dvanácti tenkých vláken. Blank je postavenz materiálu ExHRC65 carbon se zachováním tenkého průměru, ale velkých silových rezerv.


akce, rybareniAVID CARP LSK Hooks Barbed 12 kusů

Za 179
Ideální háček pro celou řadu prezentací, tento typ háčku má rovný hrot i rovné očko. Vzhledem k délce ramínka může být háček použit pro celou řadu různých situací. Oblíbený je při tvorbě blow-back montáží, tzn. použitím kovového kroužku na ramínku. Vel.: 4-6-8-10.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...