MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Úplné vypuštění Jordánu se už blíží

Kategorie: Všeobecné

Jak mohou návštěvníci okolí táborského rybníku Jordán vidět v těchto dnech pouhým okem, je patrné, že jeho vypouštění se blíží do finále. V nejhlubším místě je v tomto okamžiku cca 2,5m vody, uvedla dnes táborská radnice.

http://www.nase-voda.cz/uplne-vypusteni-jordanu-se-​uz-blizi/
nebo na:
http://www.taborcz.cz/aktuality-souvisejici-s-proje​ktem/d-9229/p1=9764

 

mates202 - ®, 1.10.2012

Diskuse k bleskovce

N sportsmen - ® Čt 4.10.2012 9:13:22
Máte částečně pravdu ale nejde předci jen o požitek z lovu. Jordán byl vždy spojen s obrovským hejnem tolstojů a přesto, že je regulerně téměř nejde ulovit tak si myslím, že by v nádrži měli zůstat. Bylo krásné sledovat obrovské hejno spolu s několika oranžovými jedinci jak si proplouvají nádrží. Jde o úhel pohledu. Na ryby nechodíme pouze pro maso!
N RST - ® St 3.10.2012 21:43:15
šeptal >> Souhlasím s tebou. Kdysi se v celku masově vysazovali z důvodu "zlepšení" kvality vod. Bohužel tam kde se to přehnalo zlepšil tu kvalitu natolik že tam původní druhy neměli co žrát. On ten ruskej prevít žere primárně fytoplankton a je na počátku potravního řetězce............
N šeptal - ® St 3.10.2012 21:37:53
sportsmen >> Tolstoj nemá v našich vodách lautr co dělat, takže jeho přesun z nádrže do udírny je jediné správné řešení. Místo udírny připadá do úvahy ještě kafilerka, nebo kompost.
N retrívr - ® St 3.10.2012 21:36:18
sportsmen >> Toho tolstoje bych neprožíval.Cíleně ho nechytíš a z podseku nemáš radost, navíc žádná obrovská lahůdka.
N sportsmen - ® St 3.10.2012 21:32:00
Odlovy sleduji téměř každý den, z větších ryb jsem také zachytil jen tolstolobiky ale je fakt, že při práci rybáře sleduji vždy asi pouze hodinu. Osobně si myslím, že velkých ryb nebude moc a pokud budou tak se stejně uloví až bude hladina ještě vice upuštěna. Pokud lovce sledujete, je vidět, že s odlovem mají stále velké problémy a většina ryb jim díky rozloze vodní hladiny stále uniká. Elektrolov je sice šetrný ale na tak velké ploše strašně málo efektivní. Zvláště pokud jezdí s motorem takovou rychlostí, jakou nám ukazují.

Co mě však hodně zaráží, je informace, kterou jsem dostal od dalšího přihlížejícího. Dle jeho slov neví co s tolstolobiky na sádkách dělat a prodávají je lidem na uzení. A pak, že se ryby pustí do Lužnice a nebo do horní části nádrže. Je to smutné a to i přesto, že Tolstolobik není naše původní ryba a v Lužnici by se jí moc dobře nevedlo.
N retrívr - ® St 3.10.2012 21:22:55
mates202 - >> Myslím, že jsme měli v minulých diskuzích na toto téma, že fámy o velkých rybách byly jen fámy pravdu. Dosud jsem nic jiného než tolstoje v diskuzi nezachytil.
N masař00 - ® St 3.10.2012 21:14:27
arnošt >> By mně zajímalo mimo jiné , jaké kousky voda ukrývá - myslím ryby. A je škoda, že tam nemaj foto těch polstolobikú, nebo aspoň napsanou velikost.
N arnošt - ® Po 1.10.2012 23:14:25
Jsem zvědavý,jestli se jim podaří skutečně a důsledně ,,odminovat" celou tuto vodní plochu...

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Přístřešek Classic Shelter ZFP

Za 3 299 Kč s DPH.
Pokud hledáte skutečně praktický, lehký a rychle postavitelný přístřešek nejen na kratší výpravy k vodě tak je pro vás model Classic Shelter ZFP od Zfish ideální volbou.


akce, rybareniKORUM carp 2,5 lb 12 ft

Za 1 690 Kč s DPH.
S tímto kaprovým prutem si vychutnáte zdolávání ryb a navíc díky velkým očkům a velmi rychlému blanku se nemusíte obávat ani dalekých náhozů. Matný blank. Délka prutu 3,66 m, gramáž 2,5 lb.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Braunstar - rybářské potřeby Braunstar - rybářské potřeby

Internetový on-line obchod zaměřený na všechny způsoby rybolovu ( 10.000 položek on-line ) Zboží Vám doručíme do 24 hodin ( následující...