MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Diskuse k bleskovce

N karelretik - ® Čt 22.9.2011 13:06:22
ahoj jestli to dobře chápu...už jsem dlouho v berouně nebyl...tak ten jez co byl vidět z mostu je přestavěn a vpravo (při pohledu z mostu proti proudu) je nějaký nový rybí přechod...je to tak?...kde se tam smí chytat na přívlač? smí se zabrodit pod jez? nebo až někde pod přechodem? prosím jak je to teď....? Díky
N Řízek.1 - ® So 28.5.2011 21:23:47
Ahoj,tak nam zitra slovi pravy rameno Berounky v Beroune agregatem.Tak nam tu vubec zadny ryby nezbydou :( Byl to pekny usek kde se dali nachytat pekny ryby,napr.sumec,stika a pekny candati.Zitra se na to pujdu podivat a beru si i fotak,tak jsem hodim kdyztak nejaky fotky co ulovi
N Tarn - ® So 28.5.2011 20:04:12
Asi bude, jen za pekárnou bude taky jez, tam jak byla ta šlajsna
N Knapík - ® So 28.5.2011 17:40:07
Tarn >> ahoj, koukám, že to ústí u tý lávky u autobusáku, jak jsme byli v létě, že ?
Co ten původní náhon přes město, bude to chytatelný i po úpravě ?
N Tarn - ® Pá 27.5.2011 18:07:23
A tohle je původní bývalý náhon, kudy protplouvali z nadjezí vodáci, takže ryby proti vodě taky. Teď je na fotkách voda o cca 0,5 až 1 m níže a buduje se jez aby voda zbytečně neutíkala když může pohánět elektrárnu. Porovnejte sami co asi bylo pro ryby lepší ?
N Tarn - ® Pá 27.5.2011 17:59:49
Tak tohle je ten přechod
N martin007 - ® Pá 27.5.2011 12:44:29
Groove >> Bobr když splavuje dřevo ho potřebuje aby se tolik nedřel.
N Tarn - ® Pá 27.5.2011 12:25:05
Venca888 >> vyfotím a dám to sem, chodím kolem minimálně jednou týdně.
N Venca888 - ® Pá 27.5.2011 12:17:20
Tarn >> tak nic nebude dokonalý, pokud se to bude aplikovat příliš obecně. V principu je ale správný podmiňovat realizaci staveb ovlivňujících životní prostředí tim, aby zohlednili ekologickou stránku věci, případně motivovat jejich zadavatele, aby o to měli zájem. A tohle je způsob, jak toho docílit. Fakt, že v určitym procentu finálních projektů to nemusí mít opodstatnění, je zapříčiněnej obecnou platností takovejch norem.
Navíc já si nemyslim, že neni potřeba. Dolu to ryby nepochybně tim prolomem pro vodáky sjedou... nahoru už by to bylo složitější.
N Groove - ® Pá 27.5.2011 12:16:36
Venca888 >> Ja sem v beroune u jezu nikdy nebyl tak nevim jak to tam vypada, ale kdyz rikas ze mluvil obecne tak obecne to po tom brehu problem pro ne neni (pokud to neni zrovna uprostred mesta jak pise Tarn - ale za praci do mesta se asi nepohrnou, pokud je tam nevysadi nejakej blaznivej ochranar)
N Tarn - ® Pá 27.5.2011 12:03:48
Venca888 >> nejsme ve sporu, obecně ano, rybí přechody jsou dobrá věc. Ale reagoval jsem na oslavné ody tady na ten konkretní v Berouně, kde potřeba nebyl vůbec a jeho stavba byla jen a jen kvůli penězům z EU a zvýšení výkonu elektrárny.
N Venca888 - ® Pá 27.5.2011 11:59:26
Tarn >> já vim, kde je... a tim spíš, že je ve městě, po nich dost těžko můžeš chtít, aby ho obcházeli mezi lidma... :-)
fakt, že tam nejsou teď, neznamená, že tam nemůžou bejt jindy - nejdřív k tomu musej mít ty podmínky.A hlavně - ten člověk v článku mluvil o rybích přechodech obecně... ne jen konkrétně o tom v Berouně..

[ Vstoupit do diskuse - 22 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFor Fishing Nash

Představíme vám další bait produkty Nash, které vám přivezeme na výstavu. Kompletmí řadu 4G Squid, TG Active, Citrus a Key. Z řady Action komletní řady Crab&Krill, Coconut Cream, Tangerine Dream, Pineapple Crush, Cappuccino, Liver & Garlic, Tandoori Spice


akce, rybareniRybařina do kapsy pro chytré telefony!

Naší novou aplikaci pro mobilní telefony si můžete stáhnout pro zařízení s operačním systémem Android nebo iOS v GooglePlay nebo AppStore.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134