MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Proběhl Norstream Cup 2010

Kategorie: Všeobecné

Závod s názvem „Norstream Cup 2010“, který se 6.11. uskutečnil na jihomoravské nádrži Jestřábice.

Zúčastnilo se ho 87 závodníků z Chorvatska, Slovenské a pochopitelně i České republiky. Chytalo se pět hodinových kol s přestávkou dvacet minut na rotaci. Celkem se nachytalo 1172 kus ryb, v tom bylo 60 kusů štik, 3 okouni a jeden jeseter. Ten měřil 86 cm a největší ulovená štika měla 57 cm. Z toho se dá vypočítat průměr 13,5 ryby na závodníka. Nejvíce ryb - 31 kusů - ulovil Martin Urbánek, který bohužel skončil až na čtvrtém místě.

Proč Norstream závod vůbec pořáda je důvod, že navázal spolupráci s ČRS a LRU přívlač a ve vzajemném projektu se snaží popularizovat přívlač v ČR a ukázat mladším generacím, co přívlač vlastně je a jaké jsou v dnešní době její možnosti.

K samotným závodům. Ráno si každý vylosoval startovní místa. Bylo to zorganizované tak, že se rotovalo o 18 míst, což znamená, že každý si prošel celou přehradu. V 7:30 byl společný nástup, který oficiálně zahájil ředitel závodu pan Jan Gregor. Představil zde majitele a dovozce Norstreamu, pana Bykova. Zde také předali všem závodníkům malé překvapení v podobě zmiňovaného balíčku nástrah. V 8:00 odzvonil pan Armon Ikramov, majitel firmy Norstream, první kolo. Počasí bylo dobré, vítr nebyl zas až tak silný. Chytly se v průměru 4 ryby na závodníka, nejlepší jich měl v prvním kole 13. Převážně bral duhák, méně už štika a siven. Nejlépe fungovala plandavka a podle pozdějšího zjištění to byla nástraha převážné většiny závodníků. Úspěšná byla i rotačka, následovali smáčci a nymfy, na které se nechal přemluvit i siven. První závod se pohybovala ryba ještě u břehu, postupně se chytalo dále. Duháci měřili v průměru 30cm.

V druhém kole se začal zvedat vítr, ale rybám to nevadilo, naopak se chytlo o 50 ks více než v prvním kole, což je docela neobvyklé. Další kola už se dala zaznamenat sestupná tendence množství ulovených ryb, ale to je celkem běžné. Ryba přestávala ochotně brát a musela se přemlouvat. Plno ryb do nástrah pouze bouchalo a hodně se jich vypnulo při zdolávání z velké dálky. Příbřežní lov neměl tentokráte takovou účinnost, asi i proto, že sivenů zde tentokráte nebylo vysazeno tolik. Závod byl i hrou silných nervů, protože každá ulovená ryba byla velkým skokem v pořadí 87 závodníků. Některé ryby byly vyloveny v posledních minutách kola a skok v pořadí byl znát. Ryba také hodně cestovala i v důsledku přibývajícího větru. Pokud chtěl být někdo úspěšný musel zachytat všechny kola se stabilním výsledkem. Do posledního kola nebyl vítěz jasný. Stačilo malé zaváhání, kolo bez ryby a propad v pořadí byl značný.

Jak tedy nakonec celé měření sil dopadlo?

1. místo Peter Horňák – Slovensko
2. místo Jožka Foltýn – přívlačový team Jestřabice
3. místo Juraj Smatana – Slovensko

Do první třicítky se z reprezentace mimo Jožky Foltýna dostal ještě Michal Tichý na 26. místě a Jirka Špáda byl třicátý. Laťka pro budoucí ročníky tedy byla nasazena značně vysoko.

 
 
 
 

 

Mr.Stick - ®, 15.11.2010

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAVID CARP Pouch Set

Za 720
Středně velké polstrované pouzdro na bižuterii a doplňky.Pouzdro v sobě skrývá další tři menší pouzdra. Rozměr : 15,5 x 15,5 x 5,5 cm. Plně polstrované stěny pro zvýšenou ochranu. / Doplněno rukojetí. / Vyrobeno z luxusní kvalitního materiálu „600 denier“.


akce, rybareniAVID CARP LSK Hooks Barbed 12 kusů

Za 179
Ideální háček pro celou řadu prezentací, tento typ háčku má rovný hrot i rovné očko. Vzhledem k délce ramínka může být háček použit pro celou řadu různých situací. Oblíbený je při tvorbě blow-back montáží, tzn. použitím kovového kroužku na ramínku. Vel.: 4-6-8-10.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39