MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Škody způsobené kormorány jdou do milionů

Kategorie: Všeobecné

Havlíčkobrodsko – Kormoráni útočí. Ne, to není název nového dobrodružného románu, nebo akčního filmu, nýbrž syrová skutečnost, které rok co rok čelí rybářské podniky.

http://www.denik.cz/z_domova/skody-zpusobene-kormor​any-jdou-do-milionu20100123.html

 

Hugo Fisher - ®, 23.1.2010

Diskuse k bleskovce

N Santi - ® Čt 25.3.2010 8:30:25
V-2 >> Nejsem si zcela jist, možná si to ještě po sobě párkrát přečtu.. Ale mám takový pocit, že o střílení (a to jakoukoliv zbraní) nepadlo jediné slůvko. To neznamená, že když Tvůj oblíbený rybníček nevyplenili kormoráni, tak se "globálně" v kontextu celé ČR nemůže "normálního rybáře" jejich plenění dotknout. Víš, reagoval jsem na Tvoji úžasnou myšlenku právě o tom dotýkání.. Nezastával jsem ve své reakci nějaký postoj či názor k tomuto tématu.. Tak mi nedávej pušku do ruky.. Jdi si dát za roh facku, za to co jsi napsal a jdi si zachytat na vypleněnej revír se slovy: Svaz to zaplatí..
N V-2 - ® Čt 4.3.2010 18:34:59
Santi >> No sklamu tě ale chodim a nic výraznýho vlivem kormoránů sem nezaznamenal ale to sebemrskačtví by mě zajím alo kdes to vyrobil ale hádat se s tebou nebudu ale sračky vypouštíš ty sfanatyzovanej člověk davem typuju že vydry bys taky střílel ne?Nemílim li se.
N Santi - ® St 10.2.2010 8:55:48
V-2 >> Tak tohle je úžasná ukázka sebemrskačství.. Je sice hezké si uvědomit, že ptáky, jako např. kormorán si do krámu asi opravdu nezajde..

Ale cituji:
"stejně to stát zase všechno zaplatí takže nevim proč obyčejnej rybář remcá bude to tu furt a střílet nevim proč.Normálního rybáře se to nedotkne maximálně pokud mam soukromej rybník tak ano ale je mnohem víc spůsobů jak se bránit než je střílet "

Ty asi nechodíš na ryby, co? Páč jinak bys takovouhle sračku v životě nenapsal..
N dada11 - ® Po 8.2.2010 19:44:12
V-2 S timhle nazorem prijit asi tak pred dvema - trema lety za tema co chytali na pstruhovim pod Mohelnskou prehradou do hospody tak ten dotycnej vodejde minimalne s rozbitou hubou . Ti kormorani tam vylikvidovali za jednu zimu celej usek pstruhovky a nejenom tam.
N Koblizek86 - ® Po 8.2.2010 19:11:42
Všechno sežerou.To je candát?
N Koblizek86 - ® Po 8.2.2010 19:09:52
Vase zprava
N colek - ® Ne 7.2.2010 16:22:49
debata o kormoránech

http://www.priroda.cz/debata.php
N colek - ® So 6.2.2010 23:12:27
V-2 >> tak ty jsi dobrej vocas
N kritik - ® Pá 5.2.2010 20:51:02
V-2 >> Hmm, taky názor.Napiš sem tedy alespoň jeden z těch mnoha způsobů, jak se bránit. Rád se něco nového přiučím,děkuji.
N Zajda - ® Pá 5.2.2010 20:50:15
V-2 >> Zelený šulínek? Aspoň si přečti, odkud jsou ta hejna, co plení celou střední Evropu...
N V-2 - ® Pá 5.2.2010 20:40:56
Nevim co řešíte ty ptáci sou tu odjakživa a do tet je těch ryb furt dost ty ptáci prostě hold nemůžou jít do krámu a koupit si rybu,stejně to stát zase všechno zaplatí takže nevim proč obyčejnej rybář remcá bude to tu furt a střílet nevim proč.Normálního rybáře se to nedotkne maximálně pokud mam soukromej rybník tak ano ale je mnohem víc spůsobů jak se bránit než je střílet ale to zažranej českej spůsob jak se zbavit něčeho co se čecháčkum nelíbí a je mi jasný mě tu za to ukřižujete ale zamyslete se příští rok to bude zase a zase a svět se nezboří
N Lutra - ® Čt 4.2.2010 23:06:19
colek >> Střílet někdo jinej v cizí honitbě? To snad ani nemůžeš myslet vážně. Já si myslím že je dosti myslivců zároveň rybáři. Opravdovým řešením by byla profesionalizace a případná kumulace funkcí myslivecké a rybářské stráže. Ve světě už to je a funguje to. Malorážka je ideální zbraň. 222 remington taky není k zahození. Záleží na tom kde to je. Broky tak na letící a špatně, postřelený budou dráždit zelenej teror. V Německu už začali s omezením lihnivosti - olejem ucpou póry ve vejci, zárodky se nevylíhnou, ale samice sedí a sedí. Pokud se jí vejce seberou, nanese náhradní snůšku. Tak asi tak. Nejsem příznivcem úplného vyhubení, ale co je moc to je příliš.
N wildfish - ® Čt 4.2.2010 8:58:39
colek >> kua tam by se střilelo
N colek - ® Po 25.1.2010 19:38:04
Jarda Š. >> já vim
N bubulák - ® Po 25.1.2010 18:41:21
také se u nás letos objevil. Zástupcům MO bylo na úřadě sděleno,že ryb je vlastně dost a že kormorán žere jen nepůvodní druhy a Po se před ním schová. Správný člověk na správném místě.
N jambo - ® Po 25.1.2010 17:46:45
Jarda Š. >> lov škodné zvěře a zvířat škodící myslivosti (rybářství) lze použít malorážku !.-))))
N Jarda Š. - ® Po 25.1.2010 17:36:21
colek >> Lov malorážkou u nás není povolen, k lovu pernaté zvěře se smí používat jen brokovnice a střílet jen na letící.
N DR-VOŠTĚP - ® Po 25.1.2010 17:27:34
trochu odbočím k volavkám u nás na chovném pstruhovém ptoce na asi 3km je možno spatřit až 7 volavek toto jsem napočítal osobně zatím to bylo nejvíc ale možná na celém toku by se jich napočítalo eště víc. Zhruba 3000 ročků nasazujem z vlastní produkce a 3000 dostáváme od svazu na predátory. Volavky tu už normálně hnízdí tak že nám plundrují vody celý rok ale od podzimu do dubna jejich tu jak sraček. Dokážete si představit co po zimě slovíme?. Řeknu Vám to upřímě čím dál tím větší hovno. V úlovcích potočáka klesáme asi o 100ks každý rok. Na zmíněném chovném potoce máme oba druhy vranky která je určitě vzácnější než posraná volavka ale to ochranářům nevadí. Na životním prostředí mě Pan CHYTRÝ řekl že je to v únosné míře a že kdyby nám to povolil myslím odstřel několika kusů ZELENÍ DEB..I pardon by mu to zatrhli. Z toho sem usoudil že Pan CHYTRÝ se jich bojí jak čert kříža a nechce kvůli nákejm volavkám přijít vo koryto jelikož to má za pár do důchodu. Na otázku kde skončí únosná mez cosi brblal že ryb je v řece dost. Jeden člen našeho ryb. výboru mě řekl musíš je na tom potoce vyfotit s tím prej už můžem něco dělat, jako kdyby sme neměli důkazy černý na býlím. Je mě z toho na blití.
N koľak - ® Ne 24.1.2010 15:09:11
je na "facebook" skupina niečo ako smrť kormoránovi alebo zabi kormorána zachrániš rieku rád by som sa pridal?

[ Vstoupit do diskuse - 39 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPatrik Thermo

Za 1 172 Kč s DPH.
Model doplněný termo potahem pro zlepšení tepelných vlastností a pohodlí. Výška 42 cm, hmotnost 3,70 kg. Nosnost 100kg.


akce, rybareniDelphin - Lehátko Delphin ST8 XXL

Za 3 710 Kč s DPH.
Královský prostor na 8 nohé konstrukci. Toto velké lehátko je lídrem pohodlí ve své třídě. Základem lehátka je masivní, vysoko stabilní konstrukce, která spolehlivě udrží i ty nejtěžší rybáře. Navrhli jsme ho se zřetelem na maximální komfort pro uživatele.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...