MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Sázavu již potřetí obsadili dobrovolníci - aby ji vyčistili

Kategorie: Všeobecné

Na 180 dobrovolníků se minulý týden již třetím rokem vydalo ke břehům Sázavy, aby její koryto a okolí zbavili odpadků. Během již pravidelné akce "Čistá řeka Sázava", která odstartovala v okolí Kácova, se za šest dní podařilo shromáždit neuvěřitelných zhruba deset tun odpadu, včetně telefonní budky, šicího stroje, lodí a dalších kuriozit. Akce přitom ještě zdaleka neskončila. Potrvá do příští soboty, v následující fázi se dobrovolníci vrhnou na úsek mezi Žampachem a Pikovicemi.
Úklidem Sázavy očistné aktivity ve středních Čechách nekončí. Mladoboleslavští ochránci a studenti OA na dnešek naplánovali čistění řeky Jizery, Středočeský kraj spolu s vodáky zase chystá renesanci koryta Berounky, která proběhne 3. května u příležitosti Dne Země.
I když se letos účastní skoro dvě stovky ochránců přírody, skautů, vodáků, rybářů aj., organizátoři uvítají další pomocné ruce, zvlášť k zajištění prací ve všedních dnech. Případní pomocníci se mohou informovat či přihlásit na adrese mluvčí akce, p. Čmelíkové:
cmelikova@posazavi.com

Zdroje:

http://www.ekolist.cz/nazor.shtml?x=2090415
http://www.hydromagazin.cz/kalendar-akci/akce/61-ci​sta-reka-sazava-4-rocnik-cisteni-sazavy/
http://www.posazavi.com

 

Petrson - ®, 22.4.2009

Diskuse k bleskovce

N Petrson - ® St 22.4.2009 0:28:45
Technické upřesnění:
Výzva se již nevztahuje k akci čistění Jizery - ta probíhala včera, 21. 4.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129 Kč s DPH.
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1 499 Kč s DPH.
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR – rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

internetový obchod, specializovaná kamenná prodejna, půjčovna rybářských člunů. připravili jsme si pro vás rybářský sortiment od nejlepších...