MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Pšeničný šrot

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5-20 Kč/kg

Pšeničný šrot jsou pomletá zrnka pšenice. Seženete jej nejčastěji v chovatelkých potřebách nebo v zemědělských družstvech.

Ingredience

Jedná se o silněji lepivou komponentu do vnadících směsí. Šrot je vlastně "špatně pomletá" pšeničná mouka, takže obsahuje hladkou, polohrubou a hrubou mouku dohromady a k tomu ještě další větší zrníčka či celé půlky zrnek pšenice a samozřejmě slupky (otruby). Nemá výrazné aroma, ale na některých místech na něj ryby mohou být zvyklé (rybáři s ním hojně zakrmují, nebo si ryby pamatují jeho vůni ještě z chovného rybníka). Pak i jeho slabá vůně ryby dobře láká.

Postup přípravy

Pšeničný šrot lze použít jako samostatná návnada, kdy jej po smíchávní s vodou lze rovnou použít do krmítka nebo vnadících koulí. Takto připravený je velmi lepivý a težký. Pro použití do vícesložkových aromatických směsí bych radil to s ním nepřehánět - dokáže "neutralizovat" (uzavřít) cokoliv dobrého z ostatních surovin. Pokud se rozhodnete jej použít, smíchejte jej s méně lepivými ingrediencemi (kuk. šrot), nebo jen velmi opatrně postupujte při vlhčení a přesívání přes síto.

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 1,00

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLuxusní termoprádlo za super cenu - NORFIN

Za 669 Kč s DPH.
Prodyšná základní vrstva termoprádla, poskytuje vynikající komfort, střih a volnost pohybu. Vhodný pro vysoké fyzické aktivity a každodennímu nošení.


akce, rybareniCarbotex DSC 300m 0,180

Za 285 Kč s DPH.
Carbonem upravený vlasec, dvakrát potaževý siliconem pro obtížný rybolov, pevnost uzlu, nízká paměť pro vynikající nahození, vhodný pro sladkou i slanou vodu.Barva šedánávin 300 mnosnost 4,75 kg


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen