- Úvod
- Pokec
Můj lov
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NDóla - Profil | Po 22.6.2026 14:04:48
Zdravím Vás, kolegové. Kaprů je to dost, ale touha pochlubit se je větší. Včerejší rybaření u Berounky s pár věcmi na kole přineslo veliké překvapení. Bez krmení a pár metrů od břehu zabral tento krásný kapr 80 cm. Stal se tak mým největším uloveným kaprem v životě. Radost mám o to větší, že byl zdolán na "no name" teleskop 2,4 m s gramáží do 80 gramů. Klasická průběžná montáž a předprutový policajt, jak to znáte. Vlasec a sestava vydržela a tak si tenhle krasavec za chvilku po vytažení plul opět do svého živlu. Nádhera!
Natislav_fishing - Profil | Po 22.6.2026 10:14:47
Pro mě trošku netradiční zahájení, ale za to hodně zábavné :)
NPetr1985 - Profil | Ne 21.6.2026 11:43:31
Včera nešlo zůstat doma. Dusno, vysoké teploty a v povzdálí bouřka. Sumec byl v hlavě celý den😄. Nakonec osum tloušťů a dva boleni. Jak už je zvykem, vousáč se neukázal. I tak to byla jedna s nejpěknějších vycházek. Ryby byly při chuti. Pozoroval jsem bobry a ukázal se výr velký. Žasl jsem nad jeho velikostí. Během chvíle si mě všiml a zmizel. Řeka vždy překvapí.
Nchalmi - Profil | So 20.6.2026 22:45:30
Dva dny na Odře a docela náročná šichta. Počasí bylo fakt extrémní, 30+ ve stínu, takže člověk si připadal spíš jako grilované kuře. 🤣 Rybám se do toho krmení moc nechtělo a popravdě se jim ani nedivím. Nakonec se ale zadařilo a zapsal jsem dva kapry 80 cm (oba kolem 10 kg). K tomu se ještě povedl parádní cejn 57 cm! 💪
kmenový vlasec: 0.30
délka návazce: 40cm
NGagne17 - Profil | So 20.6.2026 19:54:51
Ahoj, vyrazil jsem na chvilku k vodě a vzhledem k tomu, že je to letos na řece dost bída, tak jsem musel něco změnit.
No a ono to vyšlo. Na malou kuličku jsem do pár hodil chytil velkou kuličku. Musím uznat, že tato forma kapra mi udělala velikou radost 🙂
PS: Váha mi byla úplně fuk, ale měl 18kg.
Nšeptal - Profil | So 20.6.2026 9:32:23
Za malým strýmrem pěkná vlna, chramst a šup ke dnu. Chvíle zdolávání, pak úžasem huba dokořán a oči na vrch hlavy a v podběráku nový osobáček - 44cm. Děkuji mladému kolegovi za dokumentaci a že mi ho změřil. :-)
NMatěj17273 - Profil | Pá 19.6.2026 14:17:33
teplota vody: 18
návazec: Fl 0,60
nej. nástraha: Wobler
NŠUKI - Profil | Čt 18.6.2026 23:12:28
NIKDY tady a ani nikde jinde nedávám fotky a příspěvky abych dostal 👍
Z těch fotek , hlavně z vnučky, čiší radost … a do smrti se budu snažit, aby nevyprchala !!!
Nejen CHACHARŮM, věnujte se každému , kdo má aspoň trochu v krvi vztahu nejen rybaření ale k celé přírodě 🙏🙏🙏
Díky ….
Nprcek84 - Profil | Čt 18.6.2026 14:55:49
Dnešní krátká dopolední vycházka dopadla na výbornou. Po 15 minutách od nahození přišla brutální jízda a do podběráku se mi po krásném souboji dostal pěkný lysec 80 cm 13 kg. Prut šel hned zpátky,ale moc dlouho se ve vidličkách neohřál a byl tu další lysec 70 cm 9 kg. Opět jsem nahodil a po cca 2 minutách další jízda a na podložku se podíval amur 70 cm. Někdy stačí jen chvíle a být u vody ve správný čas 😀
teplota vody: 25 °C
teplota vzduchu: 20 °C
kmenový vlasec: 0,30 mm
délka návazce: 25 cm
velikost háčku: 4
hloubka: 2 m
návnada: Kukuřice, pšenice
množství návnady: 2 l
Nnej.vydra - Profil | St 17.6.2026 1:24:49
Zahájeno zkouškou gum z Temu. Mladí nad čtyřicátníci. Však oni jednou dorostou.
Ať se Vám všem daří. Vydra a vlčák Akim.
Nspekstr - Profil | Út 16.6.2026 17:57:39
Zdravím dnes jsme s kamosama vyrazili z rána po třech hodinach spánku provetrat vláčky.Rano jsem řekl že urvu deset nástrah a budu spokojený což se mě nakonec i podařilo 😅 nějaké ryby se na břeh podívali ve směs od kluků 🤐 já přišel o dvě největší štiky výpravy což zamrzelo,ale dobrý na tom je že tam chvilku zůstanou.Vsem slušným lovcům přeju ať se daří a to nejen u vody.....🤠
NSlavmistr - Profil | Po 15.6.2026 13:05:57
Poprvé za kapry přes hranice. V prvních dvanácti hodinách jsem trefil dvě krásné ryby a pak se ryby začaly třít a byl jsem čtyři dny bez záběru. Ale i tak to bylo super. Petrův zdar
Nchalmi - Profil | Ne 14.6.2026 17:40:13
Dneska jsem po dlouhé době vyrazil na rybník. Vzal jsem s sebou jen jeden medium feeder, krabičku červů a kukuřičný šrot. Foukal solidní vítr a vlny byly jak na moři 🤣, ale i tak se na břeh podívala fakt různorodá sestava ryb – od cejnů, plotic a karasů až po 5 línů v rozmezí 30 až 38 cm. Tihle zelení fešáci mi udělali obrovskou radost!
kmenový vlasec: O,22
délka návazce: 40cm
Nboyscout - Profil | So 13.6.2026 21:59:38
Týdenní výlet do Švédska k jednomu pěknému, velkému jezeru, které už částečně znám. Tentokrát jsem s sebou vzal osvědčeného parťáka, se kterým sme už toho na vodě leccos zažili. Cílová ryba byla štika 120+. Nebudu napínat, tento cíl se nepodařilo naplnit. Nemyslím si ani, že by taková ryba byla mezi těmi, co nám spadly. Ale jinak bylo nádherně. Za celý týden ani kapka deště, teplo tak akorát. Akorát ten vítr byl trochu silnější než by bylo ideální. Ale nic co by se nedalo zvládnout. Chytilo se hodně štik 80 - 96cm. Menších bylo jenom pár. Nad metr jsme se dostali jenom 2x. V obou případech byl tím "šťastlivcem" kamarád a obě štiky měli 102cm. K tomu ještě pár okounů a co nás nejvíc mrzí, 4x jsme měli na prutu rybu která nebyla štikou , ale byla velká. Což znamená na tomto jezeru buď velkého jezerního pstruha nebo lososa. Škoda, ale příště už se to třeba povede. Za mě to byl parádní výlet a což mě těší nejvíc, kamarád to vidí stejně. Takže si myslím, že to nebyl náš poslední výlet na tuto vodu. P.S. Na poslední fotce vidíte, jak to vypadá ve Švédsku kolem půlnoci. To je jeden z důvodů proč sem rád jezdím koncem května a začátkem června , kdy jsou nejdelší dny :)
NLada66 - Profil | So 13.6.2026 17:35:46
Mezi spoustou podouství, plotic, cejnů, cejnků a tlouště se připletli tři zlaté rybky. 36; 40 a 46 cm. Uloveno na rubínové červy od nejlepšiho dodavatele. 🤪
teplota vody: Neměřeno. 😜
teplota vzduchu: 21⁰C
kmenový vlasec: 0,22
délka návazce: Cca 60 cm
velikost háčku: 12
hloubka: 1,55 m
návnada: Komerční Belgická směs
množství návnady: Plny kbelík
Nspekstr - Profil | So 13.6.2026 16:18:06
Včerejší ovocná výzva nedopadla podle očekávání ovšem dnes vyrážím znovu pěkně po staru kýbl třešní a jeden prut se splávekem....tak to mám rád 🤠
Nvilda:-) - Profil | St 10.6.2026 20:36:53
Na malé řece, o které místní říkají že je mrtvá. A možná proto jsou tam takové ryby. Mám velikou radost, zejména z 49cm ostroretky.
kmenový vlasec: 0,22 mm
návazec: 0,16 mm
velikost háčku: 12
hloubka: 1,5 m
Nnej.vydra - Profil | St 10.6.2026 20:14:24
Ahoj všem.
Do pondělní jedenácté hodiny večerní nic nenasvědčovalo tomu, že se stane něco, na co se jen tak nezapomíná. Ale... Hodinu před půlnocí najelo do mého krmného místa hejno hladových kaprů po tření. Záběry přicházely vždy do dvaceti vteřin po náhozu a prakticky se nedalo chytat na dva pruty. Do půlnoci jsem se nezastavil a zasekl čtyři ryby stejné velikosti devadesát centimetrů. Krásní lysci jako přes kopírák. Toho posledního, vážícího lehce nad šestnáct kilo a zdolaného deset minut po zavíračce, jsem si rychle vyfotil a štípl se, jestli nespím. Prostě zážitek. Rybám zachutnalo mé oblíbené masové letní boilie ve dvacítce kalibru. Jsem přesvědčen o tom, že při jejich žravosti by sežrali cokoli co by bylo pod háčkem.
Ať se Vám všem daří. Vydra, vlčák Akim a netopýr Karel.
Nprcek84 - Profil | Po 8.6.2026 20:29:28
Odpočinek u vody po práci se vydařil. Na břeh se podívalo celkem 6 kaprů 50 - 80 cm 9,5 kg.
teplota vody: 25 °C
teplota vzduchu: 25 °C
kmenový vlasec: 0,30 mm
délka návazce: 20 cm
velikost háčku: 4
hloubka: 4 m
návnada: Kukuřice, pšenice
množství návnady: 2 l
NKlose - Profil | Ne 7.6.2026 23:01:38
Dávají mi zabrat, tolik ryb jsem snad nikdy za jeden den neztratil, ale přeci jen jeden fešák se k fotografování dostavil. Přeji všem úspěšný lov, ať už máte políčeno na cokoliv 😉
NDoktyč - Profil | Ne 7.6.2026 21:08:56
Při dnešním karasobraní se na břeh podívali i dva kapříci. Jeden byl černý jak bota.😃😀
nej. nástraha: Kukuřice
množství návnady: Tak akorát.
NIvan. - Profil | Ne 7.6.2026 19:50:57
Dnešné zahájenie a jedna vydretá zubatá.. Do 70 jej chýbalo pár mm.. Nech sa vám darí.
NSharry - Profil | Ne 7.6.2026 18:27:16
Tento týden 5 dní u vody bez výrazné aktivity ryb, ikdyž počasí bylo famozní... a pak se štěstěna sakra usmála.. 107cm, 25+ ..🤝🤝👍 Velikostně podobného kapříka jsem naposledy chytl 2024.
ať se daří borci 😊👌✊
teplota vody: 23° před bouřkou
nej. nástraha: panáček
Nspekstr - Profil | So 6.6.2026 14:03:03
Plavana mě poslední dobou hodně baví sice jen menší ryby ale hodně 🤠
NPořád na rybách - Profil | So 6.6.2026 13:57:28
teplota vody: 15,5
teplota vzduchu: 18
délka návazce: 45cm
velikost háčku: 6
nej. nástraha: Žížali
NMatěj17273 - Profil | Čt 4.6.2026 17:11:26
Po delší době jsem si zašel na chvilku z hladiny a aspoň jeden se přišel podívat. 🍀
teplota vody: 15
teplota vzduchu: 30
velikost háčku: 6
hloubka: 1m
Nsoulfly - Profil | Čt 4.6.2026 16:22:45
Parádní neděle na svazovce.
Minulý víkend jsem nenahodil, ale alespoň mi holky nachystaly krmení. 🙂 Dvě tříkilovky boilies mi nadipovaly do tekutého a suchého dipu. Je třeba je zaškolovat. 😃
To jsem tenhle víkend využil. Na jeden prut jsem dával těžké koule. Na druhý prut vyvážené, ty mám vždy nadipované v tekutém a suchém dipu a ještě to obaluji do těsta. Prostě maximální ňamka. 😉
Nahodil jsem už v pátek večer a v sobotu. V sobotu jsem musel do práce, ale neděli jsem si nechal celou volnou. Pátek, sobota spousta záběrů, ale ani jeden větší kapr.
Zajímavé bylo, že v neděli se vše změnilo. Nezabral ani jeden malý kapr. Záběrů ubylo a samý velký kusy. Jak kdyby najeli velcí kapři a úplně ty malý vyhnali z krmáku. Nechápal jsem to.
Chytil jsem nádherného lysce 17,5 kg a další krásné ryby. Vytáhl jsem 4 pěkný kousky, jeden se vyhákl + pár otravných přežraných sumců. 🙂
Nádherná, deštivá neděle.
Naccess - Profil | Út 2.6.2026 12:14:40
Rano som si bol zablbnut na ul. Okrem tychto rybiek este Sargo a Salema nefotil som ich. Chce to zjemnit, lebo ked vylezie slnko, tak su velmi opatrne.
Ndocent velký kapr - Profil | Po 1.6.2026 0:26:47
Dnes Pražská Vltava,i přes špatné vyhlídky se něco povedlo.Návnada i nástraha koule.
Nhabin - Profil | Ne 31.5.2026 19:11:42
Tak jsem zahájil o pár dní dříve...
Tento téměř čtyřicátník zabral na 3 rousnice nastražené na jednoháku velikosti 2/0 na pořádnou hadici.
Díky velikosti nastraženého sousta to měl pěkně za krajíček tlamky a po rychlých třech fotkách na památku si to uháněl zpět do hlubin přehrady.
Raději bych ho uvítal na nový vláčecí proutek,který jsem pořizoval právě na tyto fešáky a stále čeká v koutě na svoji příležitost.
Ale lhal bych,kdybych tvrdil,že udělal o to menší radost😉
Nspekstr - Profil | Ne 31.5.2026 10:36:54
Zdravím včera jsme s kámošem vyrazili na staré ramena Moravy jen tak se splávekem a kýblem s rousnicemi užili jsme si to velice...od cejnů linků kapříků i uhorik přišel přes den
Naccess - Profil | So 30.5.2026 20:58:54
Spanielsko je pre pre mna trapenie, v porovnani s spanieskymi Kanarmi, ale uz mam plan na zajtra. Je tu strasne vela cipalov a absolutne ziadna sanca. Je jedno ci mala ryba, ci velky kus. Nakoniec prisli nejake Sarga a Oblady.Zajtra sa zabavim. Spaniel pocas kecania zaber a podobral som mu raju babatko. Myslel som, ze ju pusti, ale supol ju do igelitky a do prenosneho boxu. Skoda, masa na nej bolo ako na debrecinskej bagete. Co uz. Iny kraj iny mrav.
NMatěj17273 - Profil | Pá 29.5.2026 19:11:21
teplota vody: 15
teplota vzduchu: 25
návazec: 0,18
délka návazce: 55
hloubka: 1m
nej. nástraha: Pečivo
NDuke Duko - Profil | Čt 28.5.2026 19:43:40
Posledné dni boli celkom hektické,najprv som sa zúčastnil gulášovky v mojej MOSRZ,kde som sa stavil s Jakubom o fľašu whisky kto z nás lepšie zachytá.Asi to nebol najšťastnejší ťah keďže Kubo ten pretek vyhral..Au..Mne sa ušla celková brambora kde mi chýbalo na bedňu 20bodov,tzn 2cm kapra alebo hocijaká biela ryba ktorá by merala kludne 5cm.V rovnaký deň som si išiel posedieť na nerevir kde som pred rokmi niečo málo vysadil a chlapcom sa evidentne darí(tento rok som doviezol cca 90ks lieňa,vďaka chlapci z Česka) a tie nádherne zelenáče som chytil dnes počas prvej vychádzky na štrkovisko s methodfeedrom aby som v sobotu mohol môjmu parťákovi z muškariny podať pár tipov a presvedčil ho,loviť aj iné ryby ako tie ktoré plávu v našich riekach s rapídnym úbytkom vody.Zase môžem v Nemecku mesiac rozmýšľať o tom,že návrat do reálneho sveta nemusí byť procedúra kolonoskopie.Tak si to užívajte pri vode,zatiaľ Čau
NŠela123 - Profil | Út 26.5.2026 10:05:01
Kapří tření Před víkendem se probouzím s rýmou, hroznou únavou a bolestí v krku. Volna na ryby moc nemám, tak i přesto vyrážím k řece. Vytipovaná místa jsou sice volná, ale bez stínu. Protože mi stále není vůbec dobře, vybírám si místo ve chladném lese. Cíl mám jasný: odpočinek a pokusit se i při tření a hladině plné chmíří z topolů ulovit alespoň jednu pěknou rybu. Večer se ryby ukazují, ale záběr nepřichází ani ráno. Kromě 10 kuliček mixu boilies k montáži přestávám úplně krmit. Odpoledne už je mi trochu lépe, sleduji hokej a najednou se brutálně roztáčí jeden z prutů. Ryba si stále bere a sotva ji zadržuji před stromem a kovovým uvazištěm. Po nekonečné době ji zdolávám 100 metrů po proudu. Mám radost, porybný mi před pár hodinami říkal, že od pátku na celém úseku nikdo nic nechytil. Další záběr se již nekoná a já, uzdraven, odjíždím spokojeně domů.
kmenový vlasec: 0,35
návazec: Stužený
velikost háčku: 4
hloubka: 3,5 m
Natislav_fishing - Profil | Út 26.5.2026 9:27:59
Moje rybářské srdce potěší víc, když kvalita vyhraje nad kvantitou a oblíbená technika vyhraje nad tou co zrovna "jde". Važme si těch posledních divokých řek a než nastane doba, kdy poslední bagr a ruka nezodpovědného hospodáře na pevninské evropě zhasne poslední divokou řeku, užijte si je jako já s partou. V.
Červené karty: mekvak, Dalimil, Petras, start1406, hadman1, ajsa, mazak, Saxafon, BLACKHAMER, jarysek120, t1ran, gunč, KiKSo1, smellslike, Rybovrah 1, Karlosak, bigfatcatfish, šmudla007, TomH, tupac, Gorylix, Fredex, Heineken***, Heineken*****, Hein*eken, SKFishing, masák11111, ryby-zabiju, Masařmasařů, carp1990, HameB01, Hazz, Pazz, Lojzakk, mickyracers, Malanchoe, Lostoros, kkt, RYBOVRAH FOREVER, Nornik-K, OtaLakatos, nornik-l, nornik-m, nornik-o, VlasLakatos, HugoStiglitz, Akéla, nornik-y, loupeznik007, Bugun, Had.
Kde to žije - všechna témata
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:23NATTs hlásiče a ATTx příposlech 535
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...

















































































































































































































