Nádobíčko - drobnosti - vlasce - lanka a řetízky

náhleddrobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: Awa-Shima Ion Power S-Mission 0,35 mm - Najít v Katalogu
Firma: Awa-Shima , Cena: cca 300 Kč, Známka: 1
Popis:
Hodnocení: nejlepsi kaprovy silon od znacky AWA-SHIMA co jsem kdy mel

Pajos07®, Pá 21.1.2011 20:56:55 - doplnit hodnocení výrobku

náhleddrobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: PIKE-TEF - Najít v Katalogu
Firma: BroLine, Cena: 75 Kc Kč, Známka: 5
Popis: 0.28MM 17.5KG 10M
Hodnocení: Stika to prekusla po 4 sec. zdolavania, strasny shit, nekupovat.

WhatWouldGeezesCatch®, So 19.9.2009 11:15:14 - doplnit hodnocení výrobku

Souhlasim ze to stika ukousne, ale az po nejake dobe. Ja chytam prevazne na tohle lanko, protoze chodim i do reky kde jsou okouni a jim tohle lanko nevadi, mam tu 0.14 mm a jsem spokojeny. Stalo se mi ze v jeden den jsem chytl cca 30 stik v rozmezi 35-50 cm a nejvetsi jedna mela 60. Lanko bylo chlupate a dost ohlodane a k veceru mi jej ukousla mensi stika. Pokud zabere stika metrovka tak to asi prekousne hned na poprve, nevim. Mozna jsem narazil na kvalitni kus nebo mam stesti.

Šlajs®, Čt 29.4.2010 21:13:19, Známka: 2

drobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: Surfstrand 7x7Self Made Invisible Titanium / 2,5m / 9kg / 25 trubiček - Najít v Katalogu
Firma: Sufix, Cena: 75,- Kč, Známka: 1
Popis: Super jemné lanko nové generace Titanium, technologie 7x7 v soupravě s 25 spojovacími trubičkami. Délka lanka 2,5m, rozměr trubiček ovál, 0,8 x 0,5 x 7,5mm. Barva lanka zlatohnědá, průměr lanka 0,30mm, barva trubiček zašlá mosaz. Deklarovaná pevnost 9kg. Dragon dodává též tyto soupravy v 6kg, 12kg, 18kg a 30 kg.
Hodnocení: Velmi jemné lanko, za těch XX let přívlače zatím to nejjemnější co jsem měl. Kvalita spojení velmi dobrá až výtečná. Ze soupravy se dá udělat až 12 ks lanek délky 18 - 20cm. Při orientační zátěžové zkoušce pevností kompletu s kvalitními pevnostními obratlíky a karabinkami rovněž na 9kg a 12 kg a použití šnůry pevnosti 9,3 kg došlo k utržení šnůry v uzlu, nebo deformaci karabinky. Velký kámen úrazu u těchto slabých průměrů lanka je vlastní montáž sestavy. Jemné lanko nelze štípat klasicky. Po delších peripetiích jsem zjistil, že lanko v místě přerušení nutno nahřát plamenem, problematické je jak dlouho a na jakou teplotu. Pokud lanko před uštípnutím nahřejeme, optimální doba je asi 3 - 5 sec, přičemž se nemí ani málo ani mnoho rozžhavit do červena. Při malém nahřátí se lanko v místě uštípnutí "rozježí ",při nahřátí moc se sice konec lanka ( jednotlivé pramínky ) " svaří ", ale uštípnutím se konec rozplácne a změkne, takže se obtížně zasouvá do trubičky. Známe to všichni, jak to změkne je se zasouváním konec :- ). Pokud se podaří lanko s rozpláclým koncem provléci trubičkou, po otočení už se velmi těžko vejde zpět podruhé do trubičky. Takže systém pokus -nezdar, pokus 2 - nezdar, pokus 3 - Ok bývá poměrně víc než častý. Lanko je potřeba při nahřívání zřejmě silněji našponovat, což potřebuje " 3" ruku a hned ještě žhavé přestípnout. Nej se osvědčily pákové štipky na nehty, naopak velmi kvalitní spešl amícké štipky SERA zcela selhaly. Je to prostě peklo, běžný spotřebitel potřebuje velikou dávku trpělivosti a zručnosti. Zatahování lanka do trubičky pomocí smyčky na vlasci nepřipádá v úvahu.Vyrobit 12 ks lanek s obratlíkem a karabinkou mi trvalo bez přestávek na rozdejchání nervů asi 2 hod. U silnějších dimenzí asi tento problém nebude. Možná Amíci od Sufixu mají nějaký spešl fígl, prodavač, který je opravdu zkušený rybář nedokázal poradit. Je to výroba na dlouhé zimní večery, zhotovení u vody, bez špešl nástrojů, absolutně vylučuji. Z hlediska praktičnosti zhotovení dávám známku jednoznačně 5. Na webu RSP je cena soupravy 89,- Kč.

rybomil, Čt 19.2.2009 7:36:43 - doplnit hodnocení výrobku

Můžu jen potvrdit že cvakátko na nechty výtečná pomucka při montáži lanek.používám ty na 9 kg zatím první rok.ale stalo se mi asi jen dvakrát že se roztřepilo a to proto,že jsem už měl na cvakátku nadělané zuby.nenahřívám a používám tu nej.velikost pákových štipek.ale nemusí být original stačí jen ty šmejdy od šikmoočků.osvědčilo se mi to nejlépe že se to musí udělat hned na poprvé a pořádnou silou pak je to ufiklé jak original.ale chce to opravdu mít také dobrý zrak a chystat si to přinejmeším těsně před lovem.pak třeba v adrenalinu u vody myslím nereálné.stačí jen jeden nepatrný vlásek lanka a už vzniká problém navléci jednou a ne ještě hned po druhé zpátky.

Maragtx®, Út 24.11.2009 20:51:20, Známka: 1

Velmi dobré lanko na použití, ale horší příprava návazců. Musí být opravdu velmi ostré a kvalitní štípačky aby se netřepilo.Trefovat se do trubiček chce trochu cviku a dobré oči, jinak není co vytknout. Jsem s ním spokojen.

Bláža®, So 13.2.2010 22:11:19, Známka: 2

drobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: Fibraflex lanko 7x7 Canelle - Najít v Katalogu
Firma: Canelle - Francie, Cena: 229,- Kč, Známka: 3
Popis: Nerezové mikrolanko 7x7 extrapevné zaplétané, v polyethylenovém pouzdře, vhodné pro lov trofejních dravců. Balení 10m ( nosnost 7kg nebo 9 kg ) Průměr u 9kg cca 0,40 mm.
Hodnocení: Jemné mikrolanko technologie 7x7, na kterém jde běžně vázat uzly jsem záměrně použil v kombinaci se stiskacími nýtovacími trubičkami na výrobu lanek svépomocí doma nebo přímo u vody Cooper Sleeves od Byronu. Lanko použito na 9 kg. Průměr trubiček 1,2mm, barva trubiček stříbrná,balení pytlíček trubiček 30 ks / 20 CZK. Tento způsob montáže jsem zvolil z důvodu porovnání s lankami zhotovenými soupravou k montáži lanek titanium od Dragonu. Provedení montáže lanek Fibraflex s trubičkou 1,2m je značně jednodušší než vyhotovení lanek od Dragonu. Výhoda lanek Caneele je zřejmě to provedení nerezová ocel, daleko lépe se kleštičkami uštípne než titanium. Pevnost montáže asi po 1,5 měsíční praxi hodnotím stejně jako u předchozích Dragon titanium. Lanko není úplně tak jemné, ale pro chod běžných ( nikoliv miniaturních UL ) nástrah to podle mě nemá nijaký vliv. Z 10 m lanka a 60 ks trubiček + příslušný počet obratlíků + karabinek jsem zhotovil cca 45 ks kompletů lanek délky 15 - 30 cm.

rybomil, St 12.8.2009 8:24:48 - doplnit hodnocení výrobku

Sorry.Zapoměl jsem změnit známku hodnocení na 1.

rybomil, St 12.8.2009 8:26:38, Známka: 1

drobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: Spojovací trubičky na lanka - Single Cooper Sleeve , velikost 5 - Najít v Katalogu
Firma: ZICO, Cena: 17,-/ balení Kč, Známka: 1
Popis: Nýtovací kovová trubička na výrobu lankových návazců a vláčecích lanek, průměr 1mm, délka 8 mm, 20 ks v balení
Hodnocení: Na výrobě lanek pomocí těchto spojovacích trubiček je potřeba pro vytvoření spolehlivého spojení pracovat pěčlivě, jinak výslecek nebývá valný. jsou různé způsoby zpětného provlečení v trubičce, aby spoj byl opravdu pevný, spolehlivý. Většinou používám v kombinaci se slabým poplastovaným lankem deklarované pevnosti 6 kg, nebo s Micro Fishing Wire od Jaxonu na deklarovaných 9 kg. počítejte s tím, že skutečná pevnost soustavy bude cca +- 2/3 pevnosti lanka. Za balení jen do slabého a ještě z boku perforovaného plastového pytlíčku nevalné výdrže dávám známku 5, bo se prakticky nenajde pytlíček, ze kterého by trubičky nepadaly ven, případně i nechyběly do stanoveného počtu.

rybomil, St 21.1.2009 14:41:07 - doplnit hodnocení výrobku

náhleddrobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: TITANIUM wire - Najít v Katalogu
Firma: E-SOX, Cena: 380Kc Kč, Známka: 1
Popis:
Hodnocení: Bol som velmi prijemne prekvapeny ake je to lanko ohybne a to aj napriek znacnemu priemeru(0.375mm). Pri vyrobe lanka na privlac som mal pocit, ze pracujem z nejakou tkaninou a nie z dratom. Konce lanka sa nerozpletaju tak ako pri ocelovych. Farba je tmavoseda. Nema tendenciu sa krutit ako to pozname zo skusenosti z ocelovymi lankami. Absolutne to najlepsie co som doteraz pouzival!!!

Aďo®, Pá 25.1.2008 13:09:39 - doplnit hodnocení výrobku

drobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: Micro fishing wire - Najít v Katalogu
Firma: Jaxon, Cena: cca200 Kč, Známka: 1
Popis: po 5m, pevnost od 6-10kg
Hodnocení: Je to asi naj. lanko na trhu. Nekruti sa, nelame sa, dobra pevnost, dlzka-podla potreby, uzly drzia. Odporucam

Thommaso, Po 20.12.2004 15:05:52 - doplnit hodnocení výrobku

drobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: Micro fishing wire - Najít v Katalogu
Firma: Jaxon, Cena: do 200 Kč, Známka: 1
Popis: 5 metru, na 6 kg
Hodnocení: Lanko spletene z tenouckych dratku = podle prodejce je jich 48. Pouzivam pro vyrabeni navazcu na privlac, je to nejtenci a nejmin napadne lanko, ktere znam. Vaze se jednoduchym uzlem. male se krouti, nelame se. Po spatnych zkusnostech se spojovanim lanek nasouvacima trubickama je tohle parada.

vedl, St 3.11.2004 9:34:04 - doplnit hodnocení výrobku

drobnosti > vlasce > lanka a řetízky
výrobek: návazec z uhlíkových vláken - Najít v Katalogu
Firma: No Name, Cena: cca10Kč/metr Kč, Známka: 5
Popis: Splétaná šňůrka z uhlíkových vláken, nazelenalé barvy, průměr 0,5 mm, použití místo ocelového lanka
Hodnocení: Nabídli mi to v prodejně v ČB , na návazec na štiku, místo ocelového lanka. (Neznám výrobce.) Že to má vysokou pevnost a dají se na tom normálně vázat uzly. Používal jsem to na přívlač. Velice mě to zklamalo, povrch je jakoby navoskovaný a uzlíky kloužou, po několika dnech používání se to celé roztřepilo a mělo to tendenci se do sebe zachmoustávat při náhozu. Zcela nepoužitelné.

Bohoněk Josef, St 28.5.2003 13:06:35 - doplnit hodnocení výrobku