Nádobíčko - pobyt u vody - broďáky, prsačky

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Simms G4 Pro - Najít v Katalogu
Firma: SIMMS , Cena: 530 usd + ca 1500kč nákladů na první opravu v USA Kč, Známka: 5
Popis: Punčochové brodící kalhoty z goretexu Pro Shell, velikost L, 3vrstvý goretex, od pasu dolů pěti vrstvý.Kalhoty vypadají docela robustně. Odolnost vůči slané vodě a chemickému poškození. Punčochy ze 4mm extra odolného neoprenu, integrované neoprénové manžety jako zábrana proti vniknutí písku, s háčkem na uchycení za tkaničky bot. Vnejší přední kapsa, se zipem, pod ní velká prsní kapsa s vodotěsně se tvářícími zipy a fleecem na zahřátí rukou. A výklopná vnitřní kapsa uvnitř brodáků-užitečná věc- člěněná, možno umístit krabičku s muškami, pár cívek s návazci, pean na drátěnou spirálu s karabinkou. Pásek na stažení kalhot v pase s promyšlenými poutky. Ergonomická kolena. Švy na přední a zadní straně "nožní části"- prevence proti ošoupání materiálu, jak se stává, když jsou švy na vnitřni straně "nožní části". Poměrně dobře se zjištují různé dírky atd., materiál není vůči propíchnutí nijak extra odolný, i když tak vypadá. Made in USA.
Hodnocení: Pěkně udělané kalhoty, dostatečně komfortní k nošení. Super punčochy a manžety, i když manžety jsou z méně odolného matriálu než na strším modelu G3. Jenže opět -kalhoty zakoupeny v roce 2009 v srpnu, v listopadu téhož roku první problémy-různé netěsnosti v materiálu v oblasti přední kapsy na zipy, zaslány na opravu do USA, rok 2010 byl poměrně v pohodě-lepeny jen malé dirky od trní. Za to letos-tj. konec června 2011, začaly mohutně tect ve švu v oblasti rozkroku a ve švu na zadní straně lýtka. Provozuji prakticky neustálé lepení. Do USA je znovu posílat k opravě už z principu nechci. Jinde goretex zatím drží, dírek se objevuje minimálně. Že by goretex Pro Shell při zabrození nějak extra dýchal, to se mi nijak nezdá, u dříve zmíněného staršího modelu G3 mi tato vlastnost přišla subjektivně o něco lepší. Veliké mínus je také ta vnitřní kapsa na zipy-jak se hlouběji zabrodí (což pro mě z výškových důvodů není problém:-), nateče do ní voda a člověk pak na břiše tahá kapsu plnou vody, která vytéká o poznání hůře, než při procesu opačném. Navíc je vrstva látky oddělující tuto kapsu od těla rybáře, potažmo jeho oděvu, velmi tenká a je docela náchylná na různá poškození-např o různé zipy atd. Jediné plus této kapsy je v tom, že se do ní krátkodobě pohodlně vejdou dva duháci ve velikosti do 40cm. Jen se pak nesmí zapomenout po vyndání ryb kapsu vymýt.:-)) Za tuto poměrně vysokou cenu mi vydržely necelé dvě sezony, což je extra luxus. Holt v tom asi moc brodím. Jen ty punčochy vypadají nezničitelně. Výše zmíněná kapsa je naprosto debilní. Materiál brodáku není zdaleka tak odolný vůči propíchnutí, jak na první pohled vypadá. Resumé-poměr cena/výkon=pro mě zcela neadekvátní a už si nikdy nekoupim drahé brodáky, protože to po mých zkušenostech není záruka zvýšené trvanlivosti výrobku.

Řízek 29,76®, Po 11.7.2011 2:38:31 - doplnit hodnocení výrobku

jen doplňuji-kapsa na rádoby vodotěsně se tvářící zipy není vnitřní, ale vnější, jen umístěná "pod kapsou uplně vrchni":-)) a mimochodem-ta je taky na zip, se kterým pro zmenu po těch dvou letech nejde hnout:-)

Řízek 29,76®, Po 11.7.2011 2:44:13, Známka: 5

od napsání první recenze sem je už lepil ve švech na dalších 5ti místech, včetně tech speciálně umístených švů na přední i zadní straně nohavice, sou prostě uplně v prdeli.

Řízek 29,76®, Pá 26.8.2011 0:04:19, Známka: 5

Mám ich 4. sezónu a teraz začali presakovať na palci v neoprénovej ponožke. V ostatných ohľadoch sú dosť dobré, pevné a odolné, veľmi dobre sa v nich brodí, chodí aj sedí. Zipsy mi držia bezproblémovo, a do vrecák (kapes) mi netečie. Asi preto, že tam nedávam duhákov. A na rozdiel od Řízka mi nikde okrem tej jednej ponožky netečú, ani nepresakujú (on má zase ale nepremokavé a nezničiteľné tie neoprénové ponožky, holt každý máme niečo na nich dobré). Čo ma celkom potešilo, že ich je možné poslať späť do USA, kde obe ponožky priamo vo fabrike vymenia a pošlú ich späť. Vraj je to bezplatné. Pošlem ich tam cez zimu a potom dám vedieť, ako to celé dopadlo.

Hrubian®, Čt 10.10.2013 14:02:13, Známka: 3

Takže len dopĺňam skúsenosť z výmeny - zaslané na výmenu ponožiek, vrátili sa vymenené asi za 1 mesiac, stálo ma to len poštovné tam (približne 20 €). Dali mi tam po výmene asi nejaké pevnejšie, lebo doteraz držia, netečú a už sa netrhajú ani tie ochrany proti štrku, čo sa navliekajú na topánky. Samotné broďáky zatiaľ stále nikde netečú ani neslzia, čo je s ohľadom na ich vek celkom slušný výkon.

Hrubian®, Út 6.9.2016 12:35:52, Známka: 2

náhledpobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Grand waders - Najít v Katalogu
Firma: Demar, Cena: 900 Kč, Známka: 1
Popis: Holinky brodivé rybářské, podšívkované. Materiál-speciální směs PVC, jsou lehčí, odolnější, neomezují v pohybu, udržují si stálou pevnost.
Hodnocení: Dlouho jsem hledal klasické krátké broďáky pod zadek. Zkoušel jsem to, co je v rybářských obchodech nejvíce k mání, ale to byly hrozné výrobky. Především ty hrůzy z nylonu. Demar Grand Waders odsloužily první rok a jsem s nimi naprosto spokojen. Příjemný materiál, dostatečně široká bota, žádné ostré do lýtek řezající hrany.

eL®, Čt 10.12.2009 20:24:12 - doplnit hodnocení výrobku

po velmi dlouhé době jsem narazil na dobré a kvalitní broďáky, mám je tři roky a kromě jedné díry, kterou jsem si sám vyrobil o větev v trávě jim nic není, jsou pohodlné s dobrou podrážkou a vypadají, že i něco vydrží

®, Pá 29.5.2015 15:17:46, Známka: 1

náhledpobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: MAKO - FELT SOLE, zakoupeno u firmy Zeman - Najít v Katalogu
Firma: VISION, Cena: 2855 CZK Kč, Známka: 2
Popis: Brodící boty, syntetické materiály, filcová podrážka bez hřebů.
Hodnocení: Brodící boty zakoupeny na začátku této sezony jako náhradní varianta. Původní záměr byl předloňský, anebo inovovaný model 2012 Simms Freestone felt sole, nicméně žádný prodejce nebyl schopen dostat požadovanou velikost. Jelikož původní boty Simms L2 už za sebou mají mnoho poločasů rozpadu, akutně hrozilo nebezpečí, že budu bez bot. Po vyzkoušení několika variant jsem se ne úplně nadšen rozhodl pro koupi Vision Mako, kde jsem usoudil z dostupných velikostí asi nejpřijatelnější poměr cena x výkon. Zklamán rozhodně nejsem, spíše naopak. Kladem je určitě vysoký nárt, široká špička a prostorná bota. Velmi dobře se nejen vyzouvá, ale i obouvá. I namočená je poměrně lehká, rychle schne, odtékací otvory propouští minimálně písek. Filc je kvalitní, zpracování a materiál také. Simms jde určitě do detailu více, jejich boty vypadají propracovaněji. Detaily rozeberu níže včetně subjektivního hodnocení jednotlivých fičur. Fota znázorňují boty po cca 35-ti vycházkách. Celkové hodnocení 2, s přihlédnutím k detailům a také proto, že ještě nejsou prověřeny zubem času.

Drozďák®, Po 10.9.2012 21:45:19 - doplnit hodnocení výrobku

náhledVelmi kvituji minimální počet švů, které jsou dle mých zkušeností jednou z nejopotřebovanějších částí boty spolu s podrážkou. Zvídavému oku neunikne, že bota má jediný boční šev, navíc vedený shora dolů, nikoliv tradičně po obvodu. Velmi dobrý nápad. Švy velmi kvalitní, trojité.

Drozďák®, Po 10.9.2012 21:53:49, Známka: 1

náhledVnitřní polstrování obuvi, zejména v oblasti kotníku a horního lemu by mohlo být zpracováno lépe s ohledem na komfort nošení. Tohle u Simms umí lépe. Nicméně bota vyloženě netlačí, neobtěžuje, na noze cítít není ani při delší vycházce. Přesto je to asi nejslabší část výrobku, působí lacině.

Drozďák®, Po 10.9.2012 21:58:26, Známka: 3

náhledFilc sám o sobě velmi kvalitní, bohužel ale nejspíše lepený. Opět bych přišití k podrážce uvítal. Nicméně nevypadá, že by měl touhu rychle odpadnout. Hřeby jej také slušně zafixují. Btw, hřeby dodal za pozvánku k obědu kolega Strejka, vypadají velmi kvalitně. Vision dodává extra za cca 450 CZK, zkušenost nemám.

Drozďák®, Po 10.9.2012 22:02:58, Známka: 2

náhledDetail paty s prošitím

Drozďák®, Po 10.9.2012 22:04:53, Známka: 2

náhledA konečně pohled shora, jazyk, uchycení tkaniček apod.

Drozďák®, Po 10.9.2012 22:06:50, Známka: 2

Po třech úplných sezonách přidávám aktuální hodnocení za pět. Svršek obuvi začíná na namáhaných místech už rok praskat /ohyby/. Materiálu zjevně neprospívá dlouhodobý kontakt z vodou a následné sušení. Již lepený filc se opět odtrhl, ale tentokrát i s gumovou podešví. Vše řešeno u ševce, ale opravy už stály za poslední rok 600 CZK. Druhou botu čeká další oprava tak za 1-2 měsíce /opět se odlepující podešev/. Byť vypadají boty solidně a slušně zpracované, teprve aktuální stav ukázal, jaká je skutečnost. Navrch huj a vespod fuj. Kvalita lepení, zpracování, materiály i použitá lepidla zjevně totální lowend. Pohled do útrob rozpadlých bot ukázal v plné nahotě, jaký že to šmejd si vlastně člověk ve skutečnosti koupil. Vision hadrům už do budoucna šanci nedám.

Drozďák®, Pá 29.5.2015 13:11:50, Známka: 5

náhledpobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Rivertek BOA Felt - Najít v Katalogu
Firma: Simms, Cena: 5700,- Kč, Známka: 1
Popis: Brodící boty s filcovou podrážkou a rychloutahovacínm systémem. Syntetický rychleschnoucí materiál zesílený na exponovaných místech gumou, vnitřní část boty je měkčena neoprenovou výstelkou, která zároveň zvyšuje termoizolaci. Navíjecí mechanizmus je zapouzdřený, takže umožňuje používání i bahnitém a písečném terénu bez nutnosti složitého ošetřování. Nereznoucí komponenty jsou samozřejmostí. Zdroj: http://rybarske-potreby.monfish.com/brodici-boty-simms-rivertek-boa-felt-5,2447.html
Hodnocení: Po asi definitivním rozpadu L2 po téměř pěti letech jsem vybral náhradníka. Panděro a lenost zapříčinily, že jsem koupil botky s disc systémem. Bota je mnohem širší než L2, pohodlná. Zpracování odpovídá kvalitě Simms, budu doufat, že i výdrž zůstane neměnná. Největší výhoda bot je zároveň jejich nevýhodou. Pokud Vám na rybách praskne tkanička, má to poměrně snadné řešení, pokud selže tenhle systém, bude to asi větší problém. Disk lze ovládat snadno i přes neoprénové převlečky, což je fajn, když boty po namočení povolí. Zatím veliká spokojenost, chodil jsem v nich ale nyní poprvé jednu týdenní výpravu.

mildas - Quinn®, Út 13.8.2013 0:21:52 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: G3 model 2007 - Najít v Katalogu
Firma: SIMMS, Cena: ca 430usd Kč, Známka: 4
Popis: Punčochové brodící kalhoty z goretexu, velikost L, 3vrstvý goretex, na přední straně od cca půlky stehen dolů pěti vrstvý , na zadní straně od zadku dolů pěti vrstvý. Odolnost vůči slané vodě a chemickému poškození. punčochy ze 4mm extra odolného neoprenu, integrované neoprénové manžety jako zábrana proti vniknutí písku. Vnejší přední kapsa s fleecem na zahřátí rukou + vnitřní kapsa této kapsy. A výklopná vnitřní kapsa uuvnitř brodáků-užitečná věc- člěněná, možno umístit krabičku s muškami, pár cívek s návazci, pean na drátěnou spirálu s karabinkou. Pásek na stažení kalhot v pase. Ergonomická kolena. poměrně dobře se zjištují různé dírky atd. materiál není vůči propíchnutí nijak extra odolný, i když tak vypadá. Made in USA.
Hodnocení: Pěkně udělané kalhoty, dostatečně komfortní k nošení. Super punčochy a manžety. Jenže-kalhoty zakoupeny v roce 2007 v červnu, v roce 2008 první problémy-různé netěsnosti v materiálu, ve červenci 2009 sem je definitivně odložil, začaly téci i ve švech a i jinde, prakticky neustálé lepení. Prošoupány na vnitřní straně stehen. Zalepeno, lehce vlhnou, mám je jako záložní. Navíc mi přišlo, že s každou vycházkou se někde objevila nějaká dirka, jakoby ten goráč zestárnul. Za tu cenu vydržely necelé tři sezony, což je dost luxus. Holt v tom asi moc brodím. Jen ty punčochy vypadají nezničitelně. Resumé-poměr cena výkon=pro mě velmi neadekvátní.

Řízek 29,76®, Po 11.7.2011 1:56:08 - doplnit hodnocení výrobku

Mám G3 druhou sezónu . Chodím na ryby často a zatím , musím to zaklepat na dřevo , nikde netečou , ani neshledávám náznak opotřebení . Tak snad se to teď nepo...e když jsem je pochválil :-) Za dva dávám jen proto , že je mám těsný , no chtěl jsem vypadat jak frajer :-)) .

Vlastec®, Ne 30.9.2012 16:40:52, Známka: 2

Mám G3 pátou sezonu, cca 250 chycházek, z toho poslední dva roky cca +/- 100 vycházek a 2x moře. Kalhoty jsou až na trochu potrhané manžety co se přetahují přes boty, v pořádku a těším se na v pořadí 6 sezonu u vody.

Mates PB®, Po 3.12.2012 11:53:23, Známka: 1

náhledpobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: brodící boty Chota - Najít v Katalogu
Firma: Chota, Cena: Kč, Známka: 1
Popis:
Hodnocení: Vynikající, lehké, nezničitelné. Mám je 7 sezonu a pořád fungují. Co mí kamarádi nechápou je, že se absolutně neodlupuje filc na podrážce. Jednu zimu jsem je nechat mokré venku a obul zase až na jaře, vydržely bez ujmy. Mohu vřele doporučit

Tukan®, Pá 24.6.2011 7:45:46 - doplnit hodnocení výrobku

Boty se po 3 sezóně na několika místech rozpáraly. Navíc už po 2. sezóně uvnitř boty na patě vylezla umělohmotná výztuha a zničila mi fungl nové dýcháče. Takže nedoporučuju.

Igor®, St 16.11.2011 22:58:19, Známka: 4

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Dýchací kalhoty s holinou - Najít v Katalogu
Firma: Flanden, Cena: 3500 Kč, Známka: 5
Popis:
Hodnocení: Koupil jsem tyto kalhoty u VIPI 2 dny před zahájením.Po prvním zabrození jsem zjistil,že je natržená podrážka na špičce.Po reklamování mi je v obchodě 14dní lepily.Po dalším nazutí se udělala bublina už od rosy v trávě.Do vody jsem už radši nelez.Zítra je jdu reklamovat podruhéa už teď mám tlak jako kardiak.Opravdu "doporučuji tento skvělý výrobek za rozumnou cenu".

beny9®, Ne 17.7.2011 20:09:01 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: neoprénové prsačky - Najít v Katalogu
Firma: Ron Thompson, Cena: 2800 Kč, Známka: 5
Popis:
Hodnocení: Velké sklamání toto se firmě opravdu nepovedlo po roce používaní 3reklamace odlepené podrážky to nejmenší zatéká do rozkroku odlepená krycí paska protékání ve švech v urovni kolen a to si myslim ze snimy zacházím šerně předešlé mi vydrželi 5roků ale jiný výrobce taže rada opravdu nebrat !!!

wawlk®, Ne 8.8.2010 7:58:22 - doplnit hodnocení výrobku

náhledpobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Brodící boty HYDRO-TECH - Najít v Katalogu
Firma: D.A.M., Cena: 1600 Kč, Známka: 4
Popis: Brodící boty s filcovou podrážkou.
Hodnocení: S těmito brodícími botami jsem velice nespokojen, po prvních asi třech měsících se vytrhl cvoček s očkem pro provléknutí tkaničky. Poté následovaly další. Opravdu nedoporučuji.

xycht®, Po 6.7.2009 20:27:01 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Rapala Pro Wear - Najít v Katalogu
Firma: Rapala , Cena: cca 130€ Kč, Známka: 1
Popis: Vlastním tieto broďaky a neviem si dostatočne nadať, ako som sa mohol toľký čas potiť v klasických nylonových. Rapalky sú ľahké, dýchatelna membrána 20 000 mm vodný stĺpec. K tomu ľahké topánky od Rapaly s filcom, no úplná pohoda. Chlapi to treba skúsiť a potom už žiadny nylon a podobný sajrajt. A cenovo úplne v pohode. Loopy v akcii aj s topánkami v starej cene cca 7000.- Sk, no neni čo riešiť.
Hodnocení:

kaco®, So 4.7.2009 20:43:12 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Patagonia Riverwalker Hydro Trac - Najít v Katalogu
Firma: Patagonia, Cena: 4690 Kč, Známka: 1
Popis: brodící boty s gumovou Hydro Track podrážkou
Hodnocení: Tak jsem je teď několik dní testoval a musím jen a jen chválit. Podrážka neklouže, noha v nich je pevná, chůze po souši úplně bez problémů a oproti koženým je krásně lehká. Prodejce: Hanák

Korak®, Po 20.4.2009 11:51:54 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: L 2 - Najít v Katalogu
Firma: Simms, Cena: 2500,- v zahraničí Kč, Známka: 3
Popis:
Hodnocení: Zakoupil jsem v Anglii (Pájko, díky) brodící boty Simms. Na první pohled fajn, filc se mi zdá lepší, než u starých Orvisek. Možná je to tím, že jsou boty nové (dnes potřetí ve vodě), ale zdá se mi, že míň kloužou a to zatím nemám v podrážce hřeby. Boty jsou lehké, vnitřek je neoprenový a i se suchou ponožkou do nich vlezete jako do bačkor. Dodnes jsem měl pocit, že převlečky integrované nebo samodomo dodělávané na broďáky mají hlavně zabránit pronikání písku do boty a ničení ponožky. To ovšem soudruzi u Simms udělali někde chybu nebo zapomněli použít mozek. Dírkování uprostřed boty slouží jak náhon pro všechny šutry z okolí do velikosti 1 mm do boty. Když boty sundáte, máte pocit, že jste proběhli vteřinovým lepidlem a následně dětským pískovištěm. Nechám si tudíž u nových bot v opravně křamp nalepit na dírky záplaty, ale L2 never more !

mildas - /Y®, Út 10.2.2009 17:16:04 - doplnit hodnocení výrobku

Hlavně nechápu, že někdo na tuto, podle mého, velikou chybu zatím neupozornil. Boty jsou to velmi rozšířené.

mildas - /Y®, Út 10.2.2009 17:25:47, Známka: 3

Skutečně mám pocit, že perforace pro rychlejší odvod vody je tak trochu danajský dar. Nicméně nepozoruji 4. sezonu a po více než 200 vycházkách jakýkoliv vliv či poškození neoprenové ponožky u broďáků. Tolik má zkušenost - dávám za dvě

drozďák 30,42®, Út 10.2.2009 17:27:28, Známka: 2

Do Guidu taky pada hodne pisku, pres tu vzdusnou tkaninu. Ale po 2 letech pouzivani jsem na ponozce neshledal znamky opotrebeni (od toho mikro pisku).

jiris®, Út 10.2.2009 20:46:20, Známka: 3

Já mám rivershedy a jsem naprosto spokojen, dirky naprosto miniaturní, hřeby, žádnej smradlavej filc, oceňuji zvláště teď na ledu.

rarach®, Út 10.2.2009 21:49:16, Známka: 1

Boty mám čtvrtou sezónu. Problémy s pískem jsem nezaznamenal. Je pravda, že nějaký se tam vždycky dostane, ale významný negativní vliv na neoprenové ponožky to nemá.

Jirka_K®, St 11.2.2009 8:50:17, Známka: 2

měl jsem je docela 2 nebo tři roky, nevím přesně. Byl jsem maximálně spokojený, písek se mi problémem nezdál. Myslím, že jsou ale na užší nohu, měl jsem je dost na těsno. Možná, kdybych je měl o číslo větší, tak by jsem to nenapsal. V každém případě, přestal jsem je používat díky sešlapané podrážce Aquastelth bez hřebů. Ta držela výborně, neklouzala, spokojenost. Dokud se neošlapala. Dnes bych si bez hřebů asi nekoupil.

ZN®, St 11.2.2009 9:38:02, Známka: 3

Zdá se, že soudruzi v Simms naopak přemýšleli a blb jsem já. Pokud nadělali dírky a vytvořili tak bezvadnou ponožku, že se při tření s pískem nezničí, pak ano. Zkusím jít 200x k vodě a případně recenzi doplním o omluvu.

mildas - /Y®, St 11.2.2009 12:49:53, Známka: 3

náhledPřestože mě tu ostatní upozorňovali, že písek ponožce neškodí, nechal jsem udělat drobnou úpravu. Boty, dle mého, nijak designově neutrpěly a 4 dny v dánském písku a bahně značí, že k pronikání pevných částic do boty již nedochází. Nějak se mi s tím vědomím "lépe spí".

mildas - /Y®, Út 17.3.2009 13:41:39, Známka: 3

náhleda ještě vnitřní strana

mildas - /Y®, Út 17.3.2009 13:43:02, Známka: 3

Mám je 3 roky a nemám jim absolutně co vytknout - lehké, pohodlné, neničí se. Po třech letech a hodně vycházkých mizí filc, ale pořád absolutně drží na podrážce.

soliman 28,06®, Út 17.3.2009 13:51:34, Známka: 1

náhledMám je 3 roky a nemám jim absolutně co vytknout - lehké, pohodlné, "neničí se" :-)). Po třech letech a hodně vycházkách mizí....

Výr®, Út 17.3.2009 15:18:34, Známka: 2

náhled...a mizí..............preto som si už kúpil nové....samozrejme znovu L2.

Výr®, Út 17.3.2009 15:21:08, Známka: 2

náhledpobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Sprinter - Najít v Katalogu
Firma: Vision, Cena: cca 4500 Kč, Známka: 3
Popis: brodicí boty finské firmy Vision
Hodnocení: Po ročním užívání nového modelu bot Vision Sprinter došlo k odlepení filcu na jedné z bot, u druhé se začíná rovněž odlepovat. Po pravdě, přisuzoval jsem to hlavně tomu, že ty boty nestíhají v průběhu sezóny téměř nikdy uschnout, sice v nich nepořádám žádné průvody, ale prostě užívám je hodně. Ale po podrobném prozkoumání jsem zjistil, že problém vznikl hlavně tím, že podrážka byla špatně přilepena. Na fotce je jasně vidět místo, které se s lepidlem prostě nepotkalo. Od tohoto slabého místa se následně začala šířit trhlina. U bot v takové cenové relaci mi to připadá jako důvod k nasrání. Možná by to jinde mohlo být důvodem k reklamaci, ale... Narozdíl od předchozího modelu, k němuž jsem napsal recenzi zde: www.mrk.cz/tackle.php3?kat=42&id=2246&hilightkw=vision sprinter tyto boty jsou jinak zatím v pořádku. Pouze tkaničky se začaly trhat už asi po třech měsících. Sečteno a podtrženo: s přihlédnutím k osobě dealera v ČR se s výrobky firmy Vision se tímto nejspíš rozloučím.

macek®, Čt 30.10.2008 18:05:13 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Radipor - Najít v Katalogu
Firma: Vision, Cena: cca 12k Kč, Známka: 2
Popis: www.visionflyfishing.com/radipor.html
Hodnocení: Používám je rok, předtím jsem měl akorát různé pogumsilonky, takže reálné srovnání s jinými značkami nemám. Spokojenost veliká, zatím žádné potíže. Mají velmi dobrý střih, funkčnost je perfektní, ani v létě jsem v nich nebyl zpocený. Dodávají se s mesh vakem pro přepravu. Na nejčastější dotaz odpovídám, že zip opravdu neteče a je to velice pohodlné řešení. Výborně vyřešené jsou i kšandy a pásek, i když pro někoho můžou být integrované kšandy trochu problém kvůli rolování vršku k pasu při mělkém brodění - i když i to se dá. Jedinou nevýhodou zipu je to, že za obět mu padla kapsa na laclu, tak jak ji má třeba Orvis. Po cca 50-60 vycházkách jsou kalhoty pořád jako nové, materiál je velice odolný a bezvadná je i barva, i když bych ocenil další zesílení v oblasti sedu a kolen (ale to je spíš psychologická záležitost, silné je to dost), po kamenech ale moc nevysedávám a po kolenou raději taky nelezu. Parametry membrány jsou na webu výrobce, funkčnost je opravdu výborná. Poměr cena/výkon těžko soudit, jde o nejvyšší model firmy, konkurence je na tom cenově obdobně (Orvis) nebo výš (Simms). Záporem by údajně mohlo být oproti konkurenci složitější uplatnění případné reklamace. V ČR dealuje firma Zeman. Případným zájemcům jen připomínám nutnost zakoupení správné velikosti - kalhoty nesmí být uplé kvůli namáhání švů, musí zůstávat volnější pro velký rozsah pohybu (vystupování na vysoký břeh, atd.). Enjoy! :-)

macek®, Út 10.4.2007 10:40:51 - doplnit hodnocení výrobku

Používám je přes rok ( cca 80 vycházek ) a první rok naprostá spokojenost, ale nyní začíná prosakovat neoprénová ponožka ( pod patou a kotník ) ponožky ovšem nejeví žádné velké známky opotřebení, používám ochranou neoprénovou ponožku. Jinak potvrzuji zkušenosti ostatních s reklamací u pana Zemana, vstřícnost není jejich silnou stránkou.

Martin S.®, Út 3.6.2008 15:43:33, Známka: 3

Jenom poznámka k uskutečněné reklamaci : reklamaci jsem vyřídil přímo s firmou Vision a jejich přístup byl až obdivuhodně vstřícný. Celá záležitost obnášela pár e-mailů a do 5 dnů jsem měl nové Radipory doma. Jedinou podmínkou bylo předání starých Zemanovi, nebo jejich zaslání do Finska.

Martin S.®, St 18.6.2008 7:41:23, Známka: 3

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Neopreny prsačky 4mm - Najít v Katalogu
Firma: D.A.M., Cena: 1900,-Kč Kč, Známka: 3
Popis:
Hodnocení: V celku spokojenost nucená (jediné které jsem sehnal na svoji 50ku nožičku sedly 46/47). V létě se moc nepotím ale musím být aspoň po kolena ve vodě v zimě je po cca 5ti min na fleku zima. Nemají neopren v botě dá se nahradit neopren ponožkou 3mm nevim jak se to do těch bot vleze ale vleze. Slyšel jsem o nich že dost tečou a jsou problémy s botama, já žádné problémy po dvou letech užívání nemám.

grj®, St 30.1.2008 21:32:08 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Behr - Najít v Katalogu
Firma: Behr, Cena: 3500 Kč, Známka: 2
Popis: 4 mm tlusty neopren, ve spodu zakoncene holinkami s filcovou podrazkou, na prsou je mensi kapsa, zelena brava. Komplet obsahuje sadu na lepeni der+taska s vetracimi otvormi
Hodnocení: Mam ich zatial 1 rok, a su perfektne...Vynikajuci pomer ceny/vykonu, su lahke, 100%vodotesne, odolne voci poskrabaniu/predretiu, nesmyka sa na kamenoch ani nikde len na fakt superklzkych povrchoch. Maju aj kapsu s vreckom na hrudi, kde sa daju dobre zohrievat ruky. V lete v nich neni ani moc horuco, proste su vyborne. Ale v zime by som sa v nich do vody neodvazil. A este jedno, neni to guma, takze sa dlhsie susia. Ale mozu sa nechat v taske, kde su tie vetracie otvory a je po probleme ! Odporucam !

Thommaso, Po 20.12.2004 14:59:53 - doplnit hodnocení výrobku

Mám je tři sezóny. Maximální spokojenost. Souhlasím plně s Thommasem.

Honziš, Čt 15.12.2005 21:05:50, Známka: 2

Tak já měl bohužel smůlu a po roce a půl mi začli téct v rozkroku.Ne ve švu, ale normálně protejkat.A to je mám pověšený :-(

mimikry®, Čt 13.9.2007 23:09:09, Známka: 3

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Vision emerger - Najít v Katalogu
Firma: Vision, Cena: Kč, Známka: 5
Popis: Lehké látkové brodicí boty
Hodnocení: Boty zakoupeny v Praze u Zemana.Zhruba po pěti vycházkách se začaly obě boty rozlepovat na nejrůznějších místech.Po zalepení a dalších dvou vycházkách se jedna bota téměř rozpadla.Přidám-li ke kvalitě tohoto výrobku ještě ochotu a vstřícné jednání prodejce při reklamaci,musím ke známce ohodnocení přidat navíc znaménko mínus.Prohlašuji,že z propagace tohoto výrobku,ani jeho prodejce nemám žádný zisk.

ulček®, St 4.7.2007 11:02:41 - doplnit hodnocení výrobku

náhledMěl jsem víc štěstí než ulček.Vydržely rok.To jsem ještě nechával přilepit filc.

Prca®, St 29.8.2007 7:45:58, Známka: 5

stejná zkušenost i u vyššího modelu bot vision. šlo o předchozí typ, dnes už se pod tímto názvem prodávají jiné a podstatně dražší boty. po roce se jedna bota rozpadla úplně a druhá částečně, následovala reklamace. její průběh tu ventilovat nebudu, nakonec se sice věc víceméně podařila, ale o duševním zdraví dovozce do ČR mám vážné pochybnosti. pokud vision, tak v zahraničí. u nás nevermore!

macek®, St 29.8.2007 8:10:30, Známka: 5

sorry, chybka. zapomněl jsem uvést, že šlo o boty Vision Sprinter...

macek®, St 29.8.2007 8:13:13, Známka: 5

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Prdelačky Stream light - Najít v Katalogu
Firma: Chou´s Industrial, Cena: 1000-2000(podle obchodu) Kč, Známka: 1
Popis: Nylonové ,,prdelačky" od firmy Chou´s industrial. Pod názvem nylonové brodící boty jsou ke koupi ve většině ryb. obchodů kde se tímto zbožím zabývají.
Hodnocení: Sehnal jsem je úplně náhodně v Obi ve výprodeji za 200,-. Jsou úplně super, netečou, nekloužou, není v nich zima. Doporučuji!

Mlady_rybar®, So 19.5.2007 18:00:05 - doplnit hodnocení výrobku

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Neoprenove prsacky - Najít v Katalogu
Firma: Behr, Cena: 3.500 Kč, Známka: 2
Popis: Neopren 4mm s gumovyma holinkama, tmave zelena barva, s bilym medvidkem na prsou, sle jsou na suchy zip, dodavano s prislusnou lepici soupravou
Hodnocení: Tyhle neopreny mam jiz pres 3 roky a zatim naprosta spokojenost, alobrz netecou a to je hlavni. V zime je v nich pekne teplo, v lete zase pekne horko, v obou pripadech doporucuju kvalitni spodni textil, v lete Moiru mono, v zime me staci Moira mono + Moira trio a termoponozky. Dvojku davam kvuli mensimu komfortu v lete (Gore-texy jsou lepsi) a trochu horsimu designu. Jinak jsou to ale drzaci, snad me jeste rok vydrzi. V kazdem pripade dobry pomer cena/vykon

pike, Po 23.6.2003 16:40:11 - doplnit hodnocení výrobku

Vydržely 5 sezon, jednou jsem nechal lepit podrážku. Mohu jenom doporučit.

G.Moolis®, Po 15.1.2007 16:09:47, Známka: 1

pobyt u vody > broďáky, prsačky
výrobek: Lagoon - Najít v Katalogu
Firma: Ron Thompson, Cena: 3000Kč-, Kč, Známka: 1
Popis: Botičkové tmavě zelené neoprénové prsačky,na prsou mají malou kapsu.
Hodnocení: Nemám je sice tak dlouho abych je mohl nějak závratně hodnotit ale zdají se mi vynikají v poměru cena/výkon zatím mi do nich neteče a není mi v nich zima takže si zatím myslím že vynikající.

Shimano, Po 6.10.2003 13:26:06 - doplnit hodnocení výrobku

Neoprénové broďáky, sú úplne super, mal som viac krát vo vode, neprepúšťajú, vypracovanie výborné, Odporúčam

chudas®, Čt 10.2.2005 16:30:40, Známka: 1

Vlastním tyto neop.prsačky 3.sezonu,po 3 letech začaly prosahovat v rozkroku( zatěsněno v Agamě) a dodlepil se filc na podrážkách po přilepení obuvníkem mi na druhé vycházce nenávratně filc odplaval takže tam teď mám provizorní gumovou podrážku,což je o držku.

Dalibor®, Út 3.5.2005 11:49:11, Známka: 2

Opravujem svoj názor, pretože mi začali dosť tiecť, práve teraz som ich opravoval. V rozkroku začali tiecť, páska, ktorá sa na prvý pohľad vyzerá ako na okrasu sa odlepila. Spôsobila to, že počas chôdze sa neoprén rozchádza vo švíkoch ( netrhá, len rozchádza, je predsa pružný ) a tým dochádza ku priesakom. Dosť veľa vody. Ináč mám taký dojem, že páska je nažehľovaná tepelne a nie lepená. Ak sa oprava podarí rád poradím, ale ja som do opravy išiel s tým, že keď sa nepodarí, tak idem na niečo iné, pozdáva sa mi SPRO, ktoré má môj kamoš a vyzerajú dobre. Ináč u pradajcu u nás som zistil, že veľa ľudí má problémy práve z rozkrokom ( nie sexuálne ) .

chudas, Út 9.8.2005 2:47:04, Známka: 3

Podobné problémy jako Dalibor ne po 3. sezonách, ale po 3 měsících intenzivního používání. Navíc problémy s reklamací.Nyní stále opravuji, zalepení vydrží tak 1 měsíc intenzivnějšího používání. V tomhle se tedy fa. Ron Thompson nevytáhla, je to nejspíš typický pajcovaný shit made in China zatažený do ČR našimi sqělými obchodníky !

rybomil, Út 24.1.2006 14:53:57, Známka: 5

Já v nich brouzdám už možná šestou sezonu a dosud jim nemám co vytknout.

šeptal ®, Út 24.1.2006 14:59:10, Známka: 1

Možná to bude tím, že ty moje byly " jen " za 2190 Kč ( Xtá jakost ??? ).

rybomil, Út 24.1.2006 15:08:52, Známka: 5