MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Seriál JAK SE – chytá s anglánem

více najdete zde : http://rybarina.fousuvcancak.cz

V dnešním pokračování plavané se zaměříme hlavně na splávky. Já je rozděluji na pevné a průběžné, a o těch průběžných to dneska bude. Na trhu jich je neskutečné množství od různých výrobců, v různých délkách, gramážích, barevné škále, velikosti, od tenkých až po baňaté, s tenkými anténkami až po několika barevné silné pruhované antény

Jetty - ®, 9.5.2017
Uživatel je autorem nebo spoluautorem tohoto videa.
Průměrná známka: 1,50

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N P!F - ® So 20.5.2017 23:02:09
splávkař >> furt? Naozaj třeba jebat do najlepsieho videa za posledny rok kvoli nejakemu slovickareniu?
N Leďáček - ® So 20.5.2017 22:42:29
Jetty >> Ty máš ale nervy ! Dal bych redku a je to !!!
N splávkař - ® So 20.5.2017 22:26:19
Jetty >> Další produkt te vasi recese?
N Jetty - ® So 20.5.2017 22:15:31

(splávkař)

ČEKAL JSEM NA CHYTROU ODPOVĚĎ A NIC TAK TO UZAVŘU

Zdá se, že jsi si spletl v zápalu diskuze průběžnou montáž s průběžným splávkem!!! (to je rozdíl asi jako hodinky a holinky)

VŮBEC NECHÁPU KDE JSI SEBRAL TU PRŮBĚŽNOU MONTÁŽ.
JIRKA JASNĚ ŘÍKÁ VE VIDEU A PÍŠE I V ČLÁNKU MONTÁŽ S ANGLÁNEM NA PROPAD. TAK CO TADY VLASTNĚ ZKOUŠÍŠ.

DNES JSEM PSAL SCHVÁLNĚ O TAKOVÝCH JAKO JSI TY CO ZÁMĚRNĚ PŘEVRACÍ A UPRAVUJÍ DISKUZE A TY klidně presentuješ vymyšlené nesmysli O KTERÝCH NIKDE NEPADLO ANI SLOVO 😊

O průběžné montáži? Jaké? Kde? 😊

Ani v článku ani ve videu nic takového není. Proto jsem ti napsal, že je to dobrej vtip … panáček je odborník. A dal jsem ti šanci to napravit. Ale i přesto ti to vůbec nedošlo naopak. 😊

Takže ještě jednou: Video je o chytání na anglána s průběžným splávkem – NE MONTÁŽÍ !!!

SPLÁVKY rozděluji na pevné a průběžné (waglery, anglány)....nikoliv montáže... zde si můžeš doplnit vzdělání: http://rybarina.fousuvcancak.cz/index.php/serial-ja​k-se-orientovat-ve-splavcich/

1. ZNOVU SI PŘEČTI ČLÁNEK A ZNOVU SE PODÍVEJ NA VIDEO
2. UJASNI SI POJEM PRŮBĚŽNÝ A PEVNÝ SPLÁVEK
3. POTOM SE ZAMYSLI NAD POJMEM PRŮBĚŽNÁ MONTÁŽ 😊
4. Pokud ti to nedošlo - Nic si z toho nedělej to se stává i lepších rodinách

Viz článek: Na fotkách je zasebou přesně postup, jak se postupuje při montáži s anglánem na propad. Jako první na vlasec navlékneme dvě bužírky, potom na jedné straně zasuneme do bužírky téčko, omotáme vlasec kolem teflonového středu a zasuneme druhou stranu téčka do bužírky. Do karabinky zacvakneme průběžný splávek (použil jsem multicolor) a pokračujeme s vyvážením splávku. Máme tři možnosti, buď přidáme (nebo ubereme) podložky na splávku, nebo dovážíme splávek několika broky (vždy pod téčko, jinak by se nám to při náhozu mohlo motat) a nebo dáme broky dolů k návazci (to v případě, že fouká vítr, nebo potřebujeme rychleji prolétnout vodní sloupec, aby nám oukleje a ostatní povrchové rybky nedělali záběr, ale abychom se dostali na spodovou rybu, jako jsou cejni, kapříci, karásci a podobně). Pokud potřebujeme posunout téčko nahoru nebo dolů, vždy sundáme obě bužírky, posuneme a opět omotáme kolem téčka. Nikdy neposouváme téčko po vlasci, mohli bychom přetrhnout nebo poškodit kmenový vlasec.

http://rybarina.fousuvcancak.cz/index.php/jak-se-ch​yta-s-anglanama/
N Jetty - ® So 20.5.2017 15:49:30
splávkař >>

No vidíš že to jde i trochu slušněji - když se chce že 😊 není to nic moc ale budiž aspoň že tak…
Jezdím na ryby s Jirkou už pár let, a mícháme krmení opravdu hodně i když jak se to vezme, málo kdo si totiž uvědomí, že jsme tam na rybách dva, občas s námi jede i Honzík. Nejezdíme totiž cíleně natáčet prostě jen jedem na ryby a občas se něco natočí když je čas a nálada. Často je to závislé i na tom jak jsem unavený z práce. No těm co trochu přemýšlí to asi dojde. Sem tam někde odpovím i na nějaké dotazy, ale jsem na to poněkud pohodlný ( upřímně se mi moc nechce ), ale už vícekrát jsem psal, že některé věci není možné natočit v jednom dílu. Stejně tak i toto téma bude mít několik samostatných dílů postupně se vše poskládá dohromady jako mozaika a bude očíslováno. Jak se říká nejhorší je vždycky začít do jednoho dílu se nevejde skoro nic. Nandali jsme si oba pořádnou porci. Na to že nás nikdo nepodporuje víc než dost. Senzas je jen produktem RECESE. A na celek který bude dávat více smyslu a logiky si budeš muset ještě chvilku počkat. Otázkou zůstává jak dlouho nás to bude bavit a zda to někdy jako celek vůbec dotočíme? Přece jenom je možná lepší jezdit v klidu na ryby než poslouchat blbý keci o tom jak to či ono udělat líp. Líp se totiž dá udělat kdykoliv a cokoli.
N splávkař - ® So 20.5.2017 13:46:44
Jetty >> Dovolím si věřit, že o splávcích, lovu na splávky něco vím a označení angličáka splávkem průběžným je prostě zavádějící. Upoutávka na video s průběžným splávkem kde se průběžná montáž ani nemihne a vše je o propadu s pevně uchyceným splávkem je jako vtip ale dobrý.
Jirku znám cca 25 let, vždy usměvavej, nadšenej, jeho rybářské kvality a zásluhy jsou nediskutovatelné. Proto mě v tomhle videu se zavádějící upoutávkou docela zklamal, když v jakési první lekci odhozu nakrmí (diváky) futrem skoro za litr místo aby ukázal, že minimálně stejně to jde s dvoukilovkou za stovku a hrstí červů. Takhle se dá s anglánem jistě chytat také, ale takto podané video je pro mě víc laciným teleshopingem na krmení než lákadlem na nováčka co by raděj koukal na splávek než poslouchal pípáky.
N hraji - ® So 20.5.2017 12:55:26
Jetty >> je to tvoje diskuze, takže žádný problém. My jsme si asi už svoje stanoviska vyjasnili.
N Jetty - ® So 20.5.2017 12:38:57
Martin M. - hraji - Sakra, Martine omlouvám se nestihl jsem odepsat dřív protože jsem v práci a můj příspěvek přeskočil nad tu vaši diskuzi, a trošku jsem vám to zkazil, ale já to dřív nestihl. Promiň omlouvám se, už končím s blbinama. Sorry :-)
N Jetty - ® So 20.5.2017 12:05:21
(splávkař) – Hm - dobrej vtip … panáček je odborník – tak to je fajn vědět 😊 😊 😊 – mám takový dojem že tímto naše diskuze skončila - 😊 😊 😊

A co se týká Jirky Ouředníčka lidi co ho pomlouvají mu nesahaj ani pokotníky. !!! Je hodně málo takových v téhle republice co udělali tolik pro rybáře, ryby a sekci LRU jako Jirka. Nebejt takových lidí jako on nikdy by tady nebyla ani sekce Feeder a spousta jiných věcí, škoda mluvit. Jen bych nosil dříví do lesa.

TG007 – Poomoc - vzdávám se dobrovolně diskuzí na tomto blogu – co pořád máte s tím Vágnerem, 😊 – hm. asi nemá cenu vůbec reagovat na nesmysli, ale přesto Néééééééé – takovou „poctu“ si snad ani nezasloužíme 😊 😊 😊

A co se týká Martima M. - ano má můj obdiv – sám se divím, že po tak dlouhé době co provozuje MRK má ještě tu sílu a tu trpělivost sem vůbec něco psát. I když já se u toho taky slušně bavím 😊 a pravda je, že má smysl odepisovat pouze na komentáře co mají alespoň hlavu a patu ostatní nemá cenu vůbec řešit.
N hraji - ® So 20.5.2017 11:46:27
Martin M. >> Martine, kolik ten posun na jezeře v Holáskách bude? Metr? Dva? To je zcela v toleranci přesnosti nahození a zakrmení naprosté většiny rybářů, dokonce i těch ligových. Jaký to je opravdu potápivý vlasec? Používám Fortess sikning od Mila, používám Cralusso match sinking a nově Gorila sinking od Tubertini. Asi nejsou dost potápivé.
N Martin M. - ® So 20.5.2017 11:36:27
hraji >> je to z praxe z mych zkusenosti. Nevim, co pro tebe je extrem, ale na rybniku s malym tahem vody, kde muzes nechat 25m nahozene 10 minut a splavek se posune do stran treba jen o metr, tak ke brehu se za tu dobu posune o nekolik metru. Podle mne pri zavodnim stylu plavane si toho vubec nevsimnes, protoze potrebujete 500m brehu a tam vzdy tah vody bude a navic prehazujes do 2 minut. Zkus si to ale v Holaskach na nekterem mensim ramenu a nech nahozeno 10 minut. Ale s opravdu potapivym vlascem. Nedavno jsem se o tom bavil s plavackarem z prvni ligy a take mi to potvrdil, ze nektere ty potapive vlasce se potapeji az moc a pokud dokazes potopit normalni vlasec, tak je to lepsi (nekdy, nekde, nechytat za slovo prosim).
N hraji - ® So 20.5.2017 11:22:09
Martin M. >> Martine, ano, fyzikálně a teoreticky vzato ano, ale při reálném chytání na běžné vodě? Bez tebou zmiňovaných extrémů? Vliv tahu vody bude stonásobně větší.
N RK - ® So 20.5.2017 9:34:59
Martin M. >> rozhodnê souhlasím.Je to vidět zcela jasně na jemně vyváženém anglánu.Po nějaké době silon svojí váhou začne anténu potápět o dno. Tohle mě vadilo na jinak geniálních Dreambreamů.Vyvazil jsem tipťop a pak jsem musel díky tomuto jevu zase ubírat.U Craluss je to jednoduchý......
N TG007 - ® So 20.5.2017 8:34:43
Jetty >> Neklesej na mysli, třeba se alespoň jeden z místních držitelů Českého lva ti nabídne port zdarma aby jste se alespoň o něco zlepšili a pomalu dosáhli dokonalosti jim tolik obdivovaného JV. Mimochodem nechystáte se natočit alespoň jeden díl s tímto nejlepším českým rybářem? Tady zveřejňovaný seriál zmizel tak nějak po bolševicku tzn beze slova a kdo ví jestli bude pokračovat, mrzí mě to, těšil jsem se na díl s MM.
N splávkař - ® So 20.5.2017 8:16:59
Jetty >> Ale blbce co má splávek v montáži na T-éčku za průběžný aby pohledal!
N Martin M. - ® So 20.5.2017 2:49:17
hraji >> podle mne potapivy vlasec opravdu pritahuje splavek ke brehu - potopis jej pod hladinu, ale on se pak potapi stale hloubeji a hloubeji a tim ti pritahuje splavek k tobe. Samozrejme zalezi jak ktery vlasec, ale ty opravdu potapive specialy tohle delaji. A take jak dlouho nechavas nahozeno... v extremnim pripade si vlasec mezi splavkem a prutem cely lehne na dno. S obycejnym vlascem a pri prehazovani co minutu to nema smysl resit.
N access - ® So 20.5.2017 1:57:59
Super video v porovnani s Vagnerovym.
N hank - ® So 20.5.2017 1:22:19
splávkař >> nebudem to tady probirat, proberem to u vody na zavodech, nebo se tady zas osobe neco dozvim :-D
N Leďáček - ® Pá 19.5.2017 22:14:28
Jetty >> Ve videích určitě pokračujte a na ty , co to tady kazí , se vykašlete !!! Přitom je tady spousta diskuzí , které jsou pohodové a když se najde někdo , kdo má blbé cancy , dostane redku a je vymalováno !!! Vytvořit něco a jít s tím na veřejnost , to už neumí !!! Petrúv zdar !

[ Vstoupit do diskuse - 69 reakcí ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORUM Transition Rucksack

Za 2.080
NOVINKA. Perfektně propracovaný batoh. ROZMĚRY: 52x40x18 cm. Podrobnosti na www.chytiljsem.cz. K vidění na ForFishing HALA 3 - stánek CHYTIL.

akce, rybareniSada Flajzar Fishtron E3TX SET 2+1

Za 4.493
Signalizátor FISHTRON e3TX je určen pro ty, kteří dávají přednost jednoduchosti, tradici a neotřelému designu. FISHTRON e3TX je možné spárovat s přijímači RX MULTI, RX SIX a RX MINI nebo lampami WRL1 a WRL2.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...