MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

JAK SE … přesně zakrmuje a chytá s feederem - díl 38

Seriál JAK SE… díl 38.

JAK SE… přesně zakrmuje a chytá s feederem

Chceme-li být velmi úspěšní při lovu s feederovými pruty, měli bychom dodržet několik zásad.

za prvé, snažit se krmit co nejpřesněji, a vždycky tak, abychom chytali tam, kde krmíme (což je podle mě 80% úspěšnosti)
za druhé zvolit správné krmení
za třetí přizpůsobit krmení a jeho strukturu dané lokalitě, ročnímu období a rybám, které bychom chtěli chytat. Všechny tyto tři věci dokážeme sami ovlivnit, ale mnohým dělá největší problém právě to přesné zakrmení a nevědí jak na to.


Asi největší problém dělá hlavně začátečníkům trefit se do místa, kde si zakrmili a to zvláště na velkých vodách, jako jsou jezera, rybníky a přehrady, nebo při chytání na středních a delších vzdálenostech. Možností se nám nabízí několik a postupně se s nimi seznámíme. Jako první a velmi důležité je prozkoumat si dno, najít překážky, vázky, prohlubně a zjistit, jaké je dno, jestli bahnité, kamenité, písčité, porostlé rostlinami a podobně. Pokusíme se odhadnout i hloubku například počítáním, za jak dlouho spadne určitá zátěž ke dnu a snažíme se najít nějakou prohlubeň či hranu ...

Jetty - ®, 21.9.2015
Uživatel je autorem nebo spoluautorem tohoto videa.
Průměrná známka: 1,73

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N vegrouš - ® Pá 11.3.2016 14:07:26
Halen >> souhlas i se Smoljakem 😀
N Halen - ® Ne 6.3.2016 12:20:54
To je moc povedený video, zajímavě a poutavě podaný a pan "Smoljak" je sympaťák - hodnotím za 1 a přidávám do odběrů na YT. No tedy, super kanál YT, překvápko v podobě muziky pro mou krevní skupinu (věnuju se baskytaře a zpěvu krom rybaření) .
N SallySalic - ® So 5.3.2016 16:43:12
Přesně jako Smoljak.-)Nic ve zlém ale furt sem si říkal koho mi připomíná..-)
N Zanecek - ® Čt 3.3.2016 16:12:05
Já v něm vidím Smoljaka :-D
N RK - ® Pá 15.1.2016 13:20:52
Jarda Š. >> A já musím souhlasit s prolínáním technik,jak o tom mluvíš ty a Fishky. Možná ,že ortodoxní specialista by do nějaké divočiny nešel.A nevím,jestli ještě dnes existuje ortodoxní feederař. V podstatě bychom dnes ani neuměli pojmenovat, co to vlastně je.😊
N Jarda Š. - ® Pá 15.1.2016 12:52:29
RK >> Muškaři dost často streamerují, což je v principu přívlač s muškařským náčiním, naopak vláčkaři zase mnohdy používají mikronástrahy imitující hmyz, takže i tam lze hovořit o prolínání technik. Mezi kapraři v poslední době přichází do módy lov na Zig Rig, kdy se jako nástrahy používají napodobeniny hmyzu, takže jde vlastně o kombinaci kaprařiny s muškařením. Nedávno jsem shlédl video s T. Walterem, kde použil feederovou montáž na plavačkářské odkládací děličce. Takže to prolínání technik se rozhodně netýká jen těch, kdo chytají na feederové pruty.

S tím, že proti tomu, kdo chytá na plavanou, pokud jí dobře umí a zvolí optimální taktiku, jsou ti, kteří na gulášovkách loví jinou technikou, obvykle bez šance, lze jen souhlasit.
N Fishky - ® Pá 15.1.2016 12:37:31
RK >> A strýmr je co? :) To je regulérně přívlač převlečená za mušku,
u kaprařiny je method mix co? to je regulérně bobkařina převlečená za moderní kuličkařinu (method mix + krmítko od Foxe a bobkařina jak vyšitá, jen 10x dražší :). Těch modifikací, kdy jednotlivé techniky přetahují úspěšné způsoby lovu z jiných technik je povícero a feeder určitě není jediný ;-)
N RK - ® Pá 15.1.2016 12:10:16
Fishky - 13.1.2016 12:46:3

Hele,nevěřím, že by se muškař snažil napasovat na svůj musák více způsobů lovu.Ani ten kaprař si myslím , to nedělá. Tohle je doménou feederařů.
Efektivita feederu při lovu kaprů s methodem je identická s jinými druhy srkaček.Záleží,jak správně uděláš krmení,jak ostrý a jaký mas háček, jak dlouhý návazec atd.Každopádně na lov násaďáků asi není efektivnější metody.No a pak je tu plavaná.Jestliže jí umíš,lze chytat v jejím dosahu,tak dokážeš chytit ještě více.
Chodím tady u nás na jedny guláše, kdy se účastní cca 60-70 rybářů. Klasika,kazdej cm kapra je bod,bílá ryba jsou 2body/ks. Chytá se na cca 2ha vodě.Ještě nikdy to nevyhrál nikdo(ani se nedostal do 5mista) ,kdo chytal kaprařskou metodou.Tuším, že ani s feederem.Všechno to jsou plavačky.
Je to logické.Něco jiného by bylo,kdyby se chytalo na nějaké přehradě z pláží,kde jsou 50m mělčiny.
A potom mas taky málo čásu.Na splávek naháziš krmení,nastrílíš červy a sekáš i to,co na jiných technikách nemáš šanci vidët.

Píseš,že method je montáž identická těm kaprařským.Myslím,že je to úplně něco jiného. Kaprařské se hodně liší, jsou cíleny na větší kapry, tedy od srkačky se diametrálně liší.
Hele, já s tebou v mnoha věcech souhlasím a přemýšlíš správným směrem.Ale zkus i feeder a plavačku. Pak uvidíš, že na plno věcí nahlížíš pouze přes optiku teorie.
Nemyslím to jako poučování,ale jako odpověď, protože se na to v poslední větě ptáš.
N Fishky - ® St 13.1.2016 12:46:30
Jarda Š. >> ano, každý se snaží napasovat si co nejširší záběr způsobů lovu právě na tu jednu svou oblíbenou metodu, ať muškař, vláčkař, kaprař či feedrař. Proto feedraři chytají od zig-rigu až po filet z rybky na candáta cokoliv a samozřejmě na to nedají dopustit - na jednu stranu je fajn mít svou techniku a stát si za tím, na druhou je to komické, protože každá technika je nej-efektivnější právě v něčem - a tím vyniká nad ostatní. Jak moc je efektivní třeba feeder či plavaná při lovu kaprů... to už jsem párkrát viděl. A method feeder je věc, co nechápu dodnes, proč je to fenomén zrovna pro feeder, když montáž je defakto identická těm kaprařským...
N RK - ® St 13.1.2016 1:11:38
Jarda Š. >> Ano,to máš pravdu.Bezpečná srkačka,či method feeder je legitimní záležitost a nic proti tomu. Za mne(subjektivně), nuda.Radši mám techniky,kdy mohu vidět co se děje a sám rozhodnu zda sekat,či ne.
S kamarádem jsme jezdívali na podzimní lovy na Vranskou ÚN. Bezpečná srkačka nám bezpečně přinesla denně fakt hodně kaprů. Policajt se rozšupajdil přes brzdu,člověk rozvážným krokem došel k prutu a vytáhl kapra.A takhle tupě furt dokola. Nakonec jsme museli změnit styl i vodu.
A u toho už v podstatě zůstalo dodnes...
N Willow - ® Út 12.1.2016 23:03:02
Jarda Š. >> Ano,viz. níže.
N Jarda Š. - ® Út 12.1.2016 22:56:55
RK >> Dle mého jde hlavně o to, že rybář, když si zvykne na feederový prut, má tendenci na něj odchytat všechno. Také je jednodušší jenom napnout vlasec, než si hrát s předšpičákem. Jde tedy především o jakousi pohodlnost. Srkačka je dle mého odsouzeníhodná jen v tom případě, že je použita montáž, kde jsou háčky pevnou šňůrkou spojená s krmítkem, takže při přerušení kmenového vlasce zaseknutá ryba zůstane ve vázce. Tzv. bezpečné srkačky (kde krmítko odpadne od návazce) považuji za zcela legitimní metodu lovu.
N Willow - ® Út 12.1.2016 22:40:23
RK >> Vše,co jsi popsal je pravda.Ale pak se začaly dávat ,,banány,,a pod háčky na chemlon,silnější vlasec,než byl kmen a dakron nebo pletenka na konec.Dokud to byla průběžka ,tak to bylo v pohodě,problém nastal se všemi modifikacemi,a tam je problém.To píšu o čisté spirále bez zátěže,s navýšením zátěže bez krmení vznikl,,Mrknatův,,samosek.To je ten vývoj.
N RK - ® Út 12.1.2016 22:06:00
Willow - 12.1.2016 21:44:37
Kdysi dávno jsem narazil na článek o srkačce v časopise Rybářství, ale to už je hodně dávno.
A kdysi hodně dávno jednou seděl vedle mne rybář,který chytal kapra za kaprem.Svěřil se mi,že chytá prvním rokem a je asi po páté na rybách. Kamarád mu řekl,jak má chytat.Měl(tenkrát jsem to nevěděl), průběžnou srkačku,kdy háček na velmi krátkém návazci měl v krmítku.Postě to tam válcoval strašidelným způsobem.Tak jsem to střelhbitě zkusil hned další vycházku.Byl to docela šok, protože najednou tu byly jízdy přez brzdu jak na běžícím páse.Byl to ekvivalent feederařů, kteří začali chytat na něco podobného-method. Pak se začalo vymýšlet, jak navázat háček, aby se při narovnání ryby do vodorovné polohy správně přetočil a píchl se do spodního pysku. To znamená,že jsme přes nataženej prst táhli silon s háčkem a ten se musel přetočit tak,aby se zapíchl do prstu. Pak tu byly tvary háčků atd. No prostě jsme byli trubky. A pak to zase vyšumělo.Je to moc jednoduché, bez invence a v podstatě to hodně selektovalo ryby.Kapr,cejn. Jsou zábavnější způsoby lovu a mnohem zajímavější...kde můžeš vše víc ovlivnit a nebýt tak pasivní.
N Willow - ® Út 12.1.2016 21:44:37
RK >> Prvního výrobce srkaček.To je,co.:-)Samozřejmě opravdu,,vynálezce,,srkačky nebo aspoň to ,co byl počátek,,balaton,, a jak to s různou změnou došlo až na samý vrchol masaření a poškozování ryb.To ten pionýr kapraření nečekal.Až ho potkám,sdělím mu ,že má hodně fanoušků,ale taky odpůrců.V základu šlo,co nejvíce šrotu dostat do vody,jak to vypadá dnes,je trochu někde jinde.A o to jde.

[ Vstoupit do diskuse - 65 reakcí ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSlevy 15-52% na teplé oblečení!

Babí léto končí a my pro Vás máme mimořádnou nabídku pro nadcházející chladné podzimní dny. Pořiďte si kvalitní rybářské oblečení se slevami 15-52%! Akce platí pouze do neděle 22.října.

akce, rybareniPrut SPRO Cresta Clubwinner Medium Feeder 390 cm

Za 859
Špičkově zpracovaný feeder nyní za cenu pro každého !!!

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...