MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Humans ear (Strímr s ušima)

Typ: Streamery
Velikost háčku: podle ucha
Druh/typ háčku: strímrový nebo na kapry

Materiál:

 • Hruď: Cokoli ze samosběru.Srst plcha, kočky, želvy,slepice, kundíka.
 • Tělíčko: Nic
 • Zadeček: Prdel
 • Nožičky: Pokud je mermomocí chcete,tak špejle
 • Křídla: Nemá
 • Štěty: Nemá
 • Ocásek, střapeček: Zonker
 • Kroužkování: Kroužky
 • Zátěž: Zátěž
 • Barva nitě: Libovolná

 • úspěšné období: Období, kdy tráva roste
 • lovené ryby: Hrouzek, sumec, kapr, tuňák, merlin.

Komentář

Čím vyšší vibrace uší, tím rychlejší ryba.

Vazací postup

K ramínku háčku přivážeme uši.Ty seženeme v protetických pomůckách, možná by je mohl mít i HŠLS, který vyrobí jakejkoli matroš. Mezi ně zonker. Před něj oči.Namotáme si hlavu.Zakončíme ztraceným uzlem.

 

Royale with Cheese 3 - ®, 9.6.2015
Průměrná známka: 1,33

Diskuse k mušce

N krejcon3 - ® St 8.2.2017 11:38:43
Nejdříve jsem této mušce nevěřil, dokonce jsem si myslel, že jde o nějaký nejapný žert. Dlouho mi to vrtalo hlavou, až jsem si sám zkusil navázat, pouze ze zvědavosti. Jaké však bylo mé překvapení po prvních zkušenostech při lovu! Nepřeháním tvrzením, že o takto účinné mušce jsem nikdy neslyšel. Její obrovská přednost není jen o tom že nádherně lítá, ale díky aerodynamickému tvaru ucha dokonce dokáže plachtit několik metrů vzduchem i poté co by jiné mušky už dávno padly na hladinu. Muška je zde prezentována jako strímr, já však zkusil ucho navázat i jako nymfu (nejvíce se mi osvědčilo modré ucho se zlatou hlavičkou a červeným zonkerem jako ocáskem), ba zdařilo se mi mušku navázat i jako suchou. Musel jsem použít více pěny a ucho řádně promastit, ale výsledek stál za to. Nejdříve jsem vázal na větší kaprové háčky s protihroty, ale snažím se používání protihrotů co nejvíce omezit, takže jsem si sehnal menší velikosti uší (zde mají velikou výhodu učitelé či vedoucí dětských táborů) a navázal jsem klasickou 10ku na tlouštíky. Rád bych se s Vámi pánové podělil o své výtvory, ale bohužel jsem si před zkouškou nepořídil řádnou dokumentaci, jen jedinou a bohužel romazanou fotku. Po prvních zkušenostech z lovu, kdy mi ryby doslova rvaly mušky z udice (a já samozřejmě o všechny přišel, neboť jsem naivně věřil že má 0.30 vlasec případné útoky vydrží) jsem však odhodlán tuto naprosto dokonalou mušku znovu navázat. Bohužel jsem momentálně bez přístupu k uším, pokud víte jak je získat či alespoň nahradit, neváhejte a kontaktujte mě zde na mrku.

P.S. Velmi mě překvapilo, že u strímra ucho funguje jako lopatka u woblera! Toto zjištění se ukázalo jako velmi důležité pro správné vedení celé nástrahy!
N u.x.a. - ® St 30.12.2015 13:36:03
Mrknato >> díky, jako bobrman opravdu nechci dopadnou lůzr a pytlák, tak to si raději udělám čaj ze šalvěje přeslenité..
N Mrknato - ® St 30.12.2015 13:18:33
u.x.a. >> Ne.

Přidal by jsi totiž k mušce prvek zvyšující její dráždivost a už by jsi vláčel..... Klesl by jsi na úroveň bobrmana a brány MRKu by ti již zůstaly nadosmrti zavřené.......
N u.x.a. - ® St 30.12.2015 12:16:49
mohu případně na ucho mušky použít tohle?http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=​143151

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Začátek sezóny lovu dravců:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAvid Carp Screen House RT + ZDARMA lampa Chub

Za 8300
Jako dárek pouze od nás obdržíte vynikající LED lampu Chub v hodnotě 1279Kč, která si v přístřešku jistě najde své místo.


akce, rybareniPenn Slammer - doprodejové ceny

Za 1615
Legendární celokovový naviják nyní za nejlepší cenu na trhu. Všechny modely skladem, doprava ZDARMA!!!


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...