MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Humans ear (Strímr s ušima)

Typ: Streamery
Velikost háčku: podle ucha
Druh/typ háčku: strímrový nebo na kapry

Materiál:

 • Hruď: Cokoli ze samosběru.Srst plcha, kočky, želvy,slepice, kundíka.
 • Tělíčko: Nic
 • Zadeček: Prdel
 • Nožičky: Pokud je mermomocí chcete,tak špejle
 • Křídla: Nemá
 • Štěty: Nemá
 • Ocásek, střapeček: Zonker
 • Kroužkování: Kroužky
 • Zátěž: Zátěž
 • Barva nitě: Libovolná

 • úspěšné období: Období, kdy tráva roste
 • lovené ryby: Hrouzek, sumec, kapr, tuňák, merlin.

Komentář

Čím vyšší vibrace uší, tím rychlejší ryba.

Vazací postup

K ramínku háčku přivážeme uši.Ty seženeme v protetických pomůckách, možná by je mohl mít i HŠLS, který vyrobí jakejkoli matroš. Mezi ně zonker. Před něj oči.Namotáme si hlavu.Zakončíme ztraceným uzlem.

 

Royale with Cheese 3 - ®, 9.6.2015
Průměrná známka: 1,25

Diskuse k mušce

N krejcon3 - ® St 8.2.2017 11:38:43
Nejdříve jsem této mušce nevěřil, dokonce jsem si myslel, že jde o nějaký nejapný žert. Dlouho mi to vrtalo hlavou, až jsem si sám zkusil navázat, pouze ze zvědavosti. Jaké však bylo mé překvapení po prvních zkušenostech při lovu! Nepřeháním tvrzením, že o takto účinné mušce jsem nikdy neslyšel. Její obrovská přednost není jen o tom že nádherně lítá, ale díky aerodynamickému tvaru ucha dokonce dokáže plachtit několik metrů vzduchem i poté co by jiné mušky už dávno padly na hladinu. Muška je zde prezentována jako strímr, já však zkusil ucho navázat i jako nymfu (nejvíce se mi osvědčilo modré ucho se zlatou hlavičkou a červeným zonkerem jako ocáskem), ba zdařilo se mi mušku navázat i jako suchou. Musel jsem použít více pěny a ucho řádně promastit, ale výsledek stál za to. Nejdříve jsem vázal na větší kaprové háčky s protihroty, ale snažím se používání protihrotů co nejvíce omezit, takže jsem si sehnal menší velikosti uší (zde mají velikou výhodu učitelé či vedoucí dětských táborů) a navázal jsem klasickou 10ku na tlouštíky. Rád bych se s Vámi pánové podělil o své výtvory, ale bohužel jsem si před zkouškou nepořídil řádnou dokumentaci, jen jedinou a bohužel romazanou fotku. Po prvních zkušenostech z lovu, kdy mi ryby doslova rvaly mušky z udice (a já samozřejmě o všechny přišel, neboť jsem naivně věřil že má 0.30 vlasec případné útoky vydrží) jsem však odhodlán tuto naprosto dokonalou mušku znovu navázat. Bohužel jsem momentálně bez přístupu k uším, pokud víte jak je získat či alespoň nahradit, neváhejte a kontaktujte mě zde na mrku.

P.S. Velmi mě překvapilo, že u strímra ucho funguje jako lopatka u woblera! Toto zjištění se ukázalo jako velmi důležité pro správné vedení celé nástrahy!
N u.x.a. - ® St 30.12.2015 13:36:03
Mrknato >> díky, jako bobrman opravdu nechci dopadnou lůzr a pytlák, tak to si raději udělám čaj ze šalvěje přeslenité..
N Mrknato - ® St 30.12.2015 13:18:33
u.x.a. >> Ne.

Přidal by jsi totiž k mušce prvek zvyšující její dráždivost a už by jsi vláčel..... Klesl by jsi na úroveň bobrmana a brány MRKu by ti již zůstaly nadosmrti zavřené.......
N u.x.a. - ® St 30.12.2015 12:16:49
mohu případně na ucho mušky použít tohle?http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=​143151

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX MK3 Purple fialové swingery

Za 895
Nádherně vybarvené a skvěle fungující swingery, fialové s černými doplńky, prověřovaná kvalita, máme v dalších barvách samostatně a uděláme i sadu na tři i čtyři pruty a i svítíci MK2 illuminated

akce, rybareniSignalizátor SPRO SPi1 + druhý zdarma

Za 250
Spolehlivé signalizátory SPRO za "hubičku"!!


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18