MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zimní půlbalaton s amortizérem

Feeder

umožňuje zejména na stojáku lov na tenké návazce u těžšího krmítka

  • Kmen: 0,18 - 0,20
  • Návazec: 0,08 - 0,13
  • Háček: 12 - 20
  • Ryby: plotice, cejn a pod. i kapr
  • Nástraha: nejlépe nějaká plovoucí


Od podzimu do jara, kdy se ryby pohybují pomaleji, bývá na stojatých vodách balaton nejen u feedru jednou z nejúspěšnějších montáží. Tato jeho varianta umožňuje bez obav chytat i s nejjemněšími návazci a háčky bez ohledu na hmotnost krmítka. Montáž má pevné koncové krmítko u kterého se po nahození ve vzdálenosti cca 10 - 15 cm vznáší na krátkém tenkém návazci plovoucí nástraha, umístěná nejlépe na vlasu mimo drobný háček s očkem. Proti zamotání chrání montáž cca 20 - 25 cm silného vlasce, který je ukončen obratlíky a uprostřed má malou boční smyčku, kterou prochází amortizér, chránící před rázy návazec háčku proti přetržení a háček proti vyříznutí.

Postup

Základem je 20 - 25 cm dlouhý vlasec o tloušťce 0,35 - 0,40 mm u kterého uvážeme uprostřed boční smyčku jen tak malou aby jí procházel volně amortizér, uvázaný spolu s vlascem do jednoho očka obratlíku, do jehož druhého očka je upevněn kmenový vlasec cca 0,18 mm vedoucí k prutu. Druhý konec silného vlasce je na obratlíku s karabinkou, do které se připojí smyčka kraťoučkého trhacího návazce, spojujícího vlasec s krmítkem. Trhací vlasec musí mít o trochu menší pevnost než vlasec kmenový aby v případě uváznutí umožnil odtržení krmítka od zbytku montáže. Náhradní krmítka nepotřebují obratlík, ale musí mít na sobě předem trhací návazce. Na druhém konci amortizéru, o něco delšího než je vzdálenost smyčky kterou je provlečen, je malý obratlík, do kterého se upevní návazec s háčkem, jehož délka by neměla být delší, než je polovina délky ochranného silného vlasce.
Na obrázcích je vidět koncový obratlík s uzly kmenového vlasce, amortizéru a silného ochanného vlasce. Dále smyčka, kterou prochází amortizér a jeho konec s obratlíkem se smyčkou návazce háčku a krátký trhací návazec. Nakonec háček s nekonečnou zarážkou a nakonec celkovou montáž v poloze na dně.

Šinic - ®, 12.2.2015
Průměrná známka: 3,20

Diskuse k montáži

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPodběrák Cygnet Master Sniper

Za 2.390
Podběrák vyrobený v Anglii + NET FLOAT ZDARMA. Tento podběrák není výrobek z Číny, ale originální a kvalitní anglická práce. V Britanii se prodává za cenu přes 100 GBP

akce, rybareniNash Globetrotter 2man bivak

Za 7.890
SUPER CENA sleva přes 5000Kč-Skvěle řešený rychle postavitelný, prostorný bivak, ideální pro dva do extrémních situací, skvělé větrání, nízká akční cena - neplaťte jinde víc - kvalita Nash - platí jen do vyprodání


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS - CORMORAN LOS - CORMORAN

Písek, 39701 , Heydukova 100