MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zimní půlbalaton s amortizérem

Feeder

umožňuje zejména na stojáku lov na tenké návazce u těžšího krmítka

  • Kmen: 0,18 - 0,20
  • Návazec: 0,08 - 0,13
  • Háček: 12 - 20
  • Ryby: plotice, cejn a pod. i kapr
  • Nástraha: nejlépe nějaká plovoucí


Od podzimu do jara, kdy se ryby pohybují pomaleji, bývá na stojatých vodách balaton nejen u feedru jednou z nejúspěšnějších montáží. Tato jeho varianta umožňuje bez obav chytat i s nejjemněšími návazci a háčky bez ohledu na hmotnost krmítka. Montáž má pevné koncové krmítko u kterého se po nahození ve vzdálenosti cca 10 - 15 cm vznáší na krátkém tenkém návazci plovoucí nástraha, umístěná nejlépe na vlasu mimo drobný háček s očkem. Proti zamotání chrání montáž cca 20 - 25 cm silného vlasce, který je ukončen obratlíky a uprostřed má malou boční smyčku, kterou prochází amortizér, chránící před rázy návazec háčku proti přetržení a háček proti vyříznutí.

Postup

Základem je 20 - 25 cm dlouhý vlasec o tloušťce 0,35 - 0,40 mm u kterého uvážeme uprostřed boční smyčku jen tak malou aby jí procházel volně amortizér, uvázaný spolu s vlascem do jednoho očka obratlíku, do jehož druhého očka je upevněn kmenový vlasec cca 0,18 mm vedoucí k prutu. Druhý konec silného vlasce je na obratlíku s karabinkou, do které se připojí smyčka kraťoučkého trhacího návazce, spojujícího vlasec s krmítkem. Trhací vlasec musí mít o trochu menší pevnost než vlasec kmenový aby v případě uváznutí umožnil odtržení krmítka od zbytku montáže. Náhradní krmítka nepotřebují obratlík, ale musí mít na sobě předem trhací návazce. Na druhém konci amortizéru, o něco delšího než je vzdálenost smyčky kterou je provlečen, je malý obratlík, do kterého se upevní návazec s háčkem, jehož délka by neměla být delší, než je polovina délky ochranného silného vlasce.
Na obrázcích je vidět koncový obratlík s uzly kmenového vlasce, amortizéru a silného ochanného vlasce. Dále smyčka, kterou prochází amortizér a jeho konec s obratlíkem se smyčkou návazce háčku a krátký trhací návazec. Nakonec háček s nekonečnou zarážkou a nakonec celkovou montáž v poloze na dně.

Šinic - ®, 12.2.2015
Průměrná známka: 3,20

Diskuse k montáži

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLimitovaná edice JRC Radar CX Purple

Limitovaná edice obsahuje tři signalizátory JRC Radar CX s barvou LED diod (3x purpurová) + příposlech + original kufřík + tři swingery. Akční cena + doprava zdarma!!!

Naviják Shimano Stella - AKČNÍ CENA!

Různé varianty proslulého a oblíbeného navijáku pro lov v extrémních podmínkách. Doporučujeme!


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Hodolany, Rejskova 133/5