MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Povodí Moravy vyčistilo koryto v Dolní Lhotě

Diskuse k bleskovce Povodí Moravy vyčistilo koryto v Dolní Lhotě

Autor diskuse: yvana ®12.1.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Ravachol - ® Ne 17.1.2016 11:18:56
Poušťák >> no ale mě pak cuká víčko do dalších vánoc....
Se tady kazdej druhej holedbá jak by strilel kormorány, ale někoho kdo by sypal cukr do paliva bagrům nebo prodával na bazaru vytrhaný kabely prostě nenajdeš :)
N Poušťák - ® Ne 17.1.2016 11:05:34
vy vůbec nechápete že si jednou za dva roky někdo potřebuje udělat hezké vánoce?....o)
N Ravachol - ® Ne 17.1.2016 10:59:11
Heatley >> Se pak vsichni diví ze v rekach ubyva fauna - kdyz odbagrujou jednou za dva roky byť jen 20cm dna, zabijou tím veškerej život v řece, kterej nemá šanci se obnovit při tom všem ostatním tlaku, kterym clovek do reky zasahuje. Stejnej systém, jak kdybych každej druhej rok odbagroval 10cm horský louky a pak se divil, že mi tam neroste nic kromě pýru. Základ potravního řetězce v řece je společenství organismů žijících v štěrku a nánosech. Odbagruješ a je po řetězci na konci kterýho jsou ryby. Mě fascinuje že nekončící bagrování třeba berounky a vltavy spousta rybárů vubec nereflektuje, ve spouste pripadu i schvaluje logikou typu "bude tam hloubka, aspon tam budou vetsi ryby". By mě zajímalo, jak dlouho by řece trvalo vrátit se po vybagrování do původní druhové pestrosti a počtu organismů než před ním. Ekonomicky je to taky vyhodny jen pro někoho: odbagrují trdliště a pak se musí o to víc vysazovat, aby v tý vodě nebyl jen tloušť a cejn
N Heatley - ® Ne 17.1.2016 9:13:11
Jsou to prasata,kteří tomu vůbec nerozumí a ještě se tím chlubí.To je spíš na trestní oznámení za absolutní devastaci vodního toku,co v tom kanále může žít???
N P!F - ® St 13.1.2016 18:46:50
Bobbi >> Ten usek poznam, svokra je z Kopcan... Viem co tam tie hovada spravili.
N Fishky - ® St 13.1.2016 17:19:37
vidím vyčistilo a čtu vybetonovalo :-(
N Bobbi - ® St 13.1.2016 17:16:07
P!F >> žiaľ lováky sa sem na tieto šialenosti tlačia z eu a našich daní....minulý rok upravovali hodonín-kopčany, ako projekt protipovodňových úprav financovaných z fondov eú....asi pol roka nespočetné ťažké mechanizmy upravovali 1km hrádze....zlikvidovali betónový splav u kopčian, po ktorom zostalo len pár trčiacich roxorov a takmer vyschnuté koryto v tomto úseku...holt sme ďaleko "modernejšie národy", ako rakušáci, ktorí sa cestou regulácie nevydali a zachovali inudačné pásmo so stavebnou uzáverou ako chránené územie...a netrasú sa pri každej povodni, že im prdne hrádza, majú zachovalú prírodu a možno aj ryby
N P!F - ® Út 12.1.2016 21:30:55
sklo >> Je to tragedia, co vodohospodari dokazu rieke spravit... Vdaka bohu, u nas nie su na podobne sracky prachy...
N sklo - ® Út 12.1.2016 21:26:44
ta fotka v článku je super. krásně to opravili O_o
N P!F - ® Út 12.1.2016 19:31:04
Ravachol >> najprv to zrovnaju bagrami, potom sa zoberú miliardové dotácie na návrat do prírodného stavu. Biznis je biznis, bager čo stojí na dvore produkuje stratu.
N PYTLAKS - ® Út 12.1.2016 18:54:28
S&F - pescador >> je to děs:-(((ještě se s tým chlubí,ach jo,kam to dotáhnem?do prdele:-((
N Ravachol - ® Út 12.1.2016 18:50:30
S&F - pescador >> já to poslední dobou chápu tak, že řeka se prostě musí "udržovat, opravovat a čistit" je to pro dobro společnosti, přírody a lepší svět, řeka si bez toho neporadí :)) Však určitě sleduješ jak jsou ty řeky čím dál víc plný života a čistší a prostě celkově opravený. Dostalo mě povodí tuším ohře, kde to nazvali něco jako "údržba řeky před zimou " :)))
Mám dost neblahý tušení kde to skončí, jestli o opravách a údržbách vodních toků budou rozhodovat
stejný kapacity co teď. Když vystříkávalo povodí pstruhový Moravy břehy pro vodní organismy solidně toxickým roundupem a já volal na vedení jestli se na to nechtěj vykašlat, že to stříkaj do vody kde jsou mihule a vranky, poslali mě ho háje - prej je to každoroční údržba břehů podle plánu, kterej vypracovali odborníci od nich.Pak v tý vodě má něco bejt
N S&F - pescador - ® Út 12.1.2016 18:32:22
P!F >> Wole :o)
N P!F - ® Út 12.1.2016 18:31:23
S&F - pescador >> Si nemoderny a spiatocnicky. Asi komunista a určite chytas na srkacku. Inak by ti nevadila modernizácia na skvalitnenie toku riečky.
N S&F - pescador - ® Út 12.1.2016 17:30:07
Tak tyhle věty mě vždy dostanou - Povodí Moravy, s.p. aktuálně dokončilo opravu koryta Luhačovického potoka ........ Po odstranění nežádoucích porostů, pařezů a sedimentů z koryta toku opravili zaměstnanci PM také narušené kamenné záhozy na obou březích. V místech, kde se nenacházelo žádné opevnění a docházelo zde k vymílání břehů, byl proveden zához z lomového kamene, svahy nad záhozem byly dohutněny zeminou, vysvahovány a osety.
Kurwa kdy už tomu zatne někdo pípec .... zmetci !!!

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenišpičkové čluny Boat 007

Za 7.000
Jedny z nejkvalitnějších nafukovacích člunů na našem trhu se zárukou 5let na materiál....

akce, rybareniBrousek na háčky

Za 205
Výsuvný brousek vyrobený ze speciálního brusného kamene vhodný na ostření jednoháčků a troj-háčků. V brousku jsou vylisované 3 drážky, pro různé ostřící tloušťky.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....