MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Suché jezy v roce 2015

Diskuse k mini článku Suché jezy v roce 2015

Autor diskuse: Petr20.10.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Vítek - ® St 30.11.2016 20:10:30
ježdík >> letos v létě to bylo na Želivce pod Vřesníkem velice masité; přes den průtok téměř nulový, večer normalizace s mírným a ráno "povodńová vlna", skorem tsunami, pak pokles , a pořáde dokola. jenom jsem koukal, jak s tím vodním stavem vyvádějí. ryby braly jenom ráno před tsunami a navečer při poklesu, jinak bez šance na záběr.
N ježdík - ® Po 2.11.2015 13:50:56
Situace na Želivce pod "vyrovnávací" nádrži Vřesník, která má v hrázi MVE. Další MVE je na Sedlické přehradě nad Vřesníkem, tam tu výrobu ve špičce chápu, protože je pod ní postavená ta vyrovnávačka, že. Těch 50 cm je samozřejmně přehnaných, neteče tam skoro nic. A když je normální rok, tak ta maxima mají 90 - 100 cm, minima jsou vždy pod těch " 50 cm".
N Honza7 - ® So 31.10.2015 10:17:17
RST >> Věřím tomu, že to takhle proběhlo. Problém je v počtu MVE a je jasné, že všechny se nepodaří uhlídat. Chceto to stálé technické řešení, které bude součástí stavby a nebude se moci než pouze destrukcí obejít. Tohle je daleko uhlídatelnější, než současný stav.
N RST - ® Po 26.10.2015 19:56:58
Tu stránku sem letos použil, a než se objevily na netu fotky a popis měl elektrárník kontrolu a od toho momentu šlape v řádku jak má. Vletěla na něj ČIŽP spolu s Vodoprávním. Nevěřili by jste jakým fofrem zvedal hladinu v nadjezí.
N Willow - ® Ne 25.10.2015 15:18:12
Klasika na Tiché Orlici,graf jak pila.Ještě že Ožp funguje,přes léto to šlo,byli hlídaní,ale teď dohánějí ztráty.Výmluvy,typu,že čistí,opravují,to ten nad náma jsou k smíchu,asi bude další foto a měření.To bude už mastné,čtvrtý přestupek za tři měsíce,zavřít a odebrat licence.Nic jiného nepomůže.
N Pr3v1t3k - ® Čt 22.10.2015 13:32:32
Lidsky pokoleni je proste v hajzlu....
N sinama - ® St 21.10.2015 12:52:58
Jsem i vodak a su rad ze to nekdo zacina resit. Letos sme byly na luznici a v tom spodnim toku bylo videt ze si ty vodni elektrarny delaji co chcou. A vsichni provozovatele kempu o tom mluvi ale nikdo s tim nemuze nic delat. Kez by aspon tady zacaly rozhodci piskat rovinu i pro rybare a vodaky :-)
N Honza7 - ® St 21.10.2015 11:42:15
V jednoduchosti je síla. Nerozumím proč do této chvíle nebyla za povinnost v rámci technického řešení vystavit zeď na přivaděči do MVE, která tento minimální průtok zabezpečí v původním korytě vodního toku. Do MVE by šla voda pouze přepadem a tak by byl tento průtok zajištěn.
V případě, že by někdo chtěl zneužít situace, tak jak tomu bylo na Slovensku, že přehradil tok v původním korytu a nahnal veškerou vodu do MVE došlo by k odebrání licence a MVE by byla odebrána - zestátněna původnímu majiteli. Stát by nabyl MVE a díky tomuhle zisku by dal koryto do původního stavu.
Následná pokuta by byla samozřejmostí. Jedině sankce odradí nenažrané byznysmeny od jejich hamižnosti.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCheburashka - jeden z nejúčinnějších systémů pro lov dravých ryb!

Skvělá a velmi účinná metoda lovu dravých ryb, zejména okounů a candátů.

akce, rybareniBrodící boty Novesta

Za 1.230
Kvalitní brodící boty od firmy Novesta. Nabízíme různé velikosti.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67