MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Humans ear (Strímr s ušima)

Diskuse k mušce Humans ear (Strímr s ušima)

Autor diskuse: Royale with Cheese 3 ®9.6.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N krejcon3 - ® St 8.2.2017 11:38:43
Nejdříve jsem této mušce nevěřil, dokonce jsem si myslel, že jde o nějaký nejapný žert. Dlouho mi to vrtalo hlavou, až jsem si sám zkusil navázat, pouze ze zvědavosti. Jaké však bylo mé překvapení po prvních zkušenostech při lovu! Nepřeháním tvrzením, že o takto účinné mušce jsem nikdy neslyšel. Její obrovská přednost není jen o tom že nádherně lítá, ale díky aerodynamickému tvaru ucha dokonce dokáže plachtit několik metrů vzduchem i poté co by jiné mušky už dávno padly na hladinu. Muška je zde prezentována jako strímr, já však zkusil ucho navázat i jako nymfu (nejvíce se mi osvědčilo modré ucho se zlatou hlavičkou a červeným zonkerem jako ocáskem), ba zdařilo se mi mušku navázat i jako suchou. Musel jsem použít více pěny a ucho řádně promastit, ale výsledek stál za to. Nejdříve jsem vázal na větší kaprové háčky s protihroty, ale snažím se používání protihrotů co nejvíce omezit, takže jsem si sehnal menší velikosti uší (zde mají velikou výhodu učitelé či vedoucí dětských táborů) a navázal jsem klasickou 10ku na tlouštíky. Rád bych se s Vámi pánové podělil o své výtvory, ale bohužel jsem si před zkouškou nepořídil řádnou dokumentaci, jen jedinou a bohužel romazanou fotku. Po prvních zkušenostech z lovu, kdy mi ryby doslova rvaly mušky z udice (a já samozřejmě o všechny přišel, neboť jsem naivně věřil že má 0.30 vlasec případné útoky vydrží) jsem však odhodlán tuto naprosto dokonalou mušku znovu navázat. Bohužel jsem momentálně bez přístupu k uším, pokud víte jak je získat či alespoň nahradit, neváhejte a kontaktujte mě zde na mrku.

P.S. Velmi mě překvapilo, že u strímra ucho funguje jako lopatka u woblera! Toto zjištění se ukázalo jako velmi důležité pro správné vedení celé nástrahy!
N u.x.a. - ® St 30.12.2015 13:36:03
Mrknato >> díky, jako bobrman opravdu nechci dopadnou lůzr a pytlák, tak to si raději udělám čaj ze šalvěje přeslenité..
N Mrknato - ® St 30.12.2015 13:18:33
u.x.a. >> Ne.

Přidal by jsi totiž k mušce prvek zvyšující její dráždivost a už by jsi vláčel..... Klesl by jsi na úroveň bobrmana a brány MRKu by ti již zůstaly nadosmrti zavřené.......
N u.x.a. - ® St 30.12.2015 12:16:49
mohu případně na ucho mušky použít tohle?http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=​143151

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenipreston vlasec reflo sinking feeder mono

Za 203
Sinking feeder mono je extrémně pevný ale poddajný vlasec určený pro všechny stylu lovu na feeder. Balení 150 m. Různé průměry od 0,16 - 0,26 mm. Více na www.chytiljsem.cz

akce, rybareniWobler SPRO PowerCatcher Cranky Minnow

Za 49
Osvědčené woblery za cenu třpytek?

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a