MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

EU chce zlepšit kvalitu povrchových vod

Diskuse k bleskovce EU chce zlepšit kvalitu povrchových vod

Autor diskuse: DAVISS ®5.2.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Neamur - ® Po 6.2.2012 21:11:45
Celá EU je k hovnu! Dojebat republiku,nakázat kvóty a vozit tady odpad z německa atd. Ty figurky co tam sedí v EU parlamentu jsou zralé na defenestraci. Všecky je vyhazat z oken a zařídit se podle sebe. České podniky ať jsou české a né prodané do zahraničí.
N Mrak - ® Po 6.2.2012 12:41:17
Asi se to spoustě z vás nebude líbit ale moje zkušenost je,čím je voda čistší tím méně je v ní ryb!
N Salmo1 - ® Ne 5.2.2012 20:54:11
otoš >> Ano, napsal jsi to přesně, ale jde o vaši ČOV Mikulov, ale nikoli standard v ČR.Jde mi spíše o seznam nových látek na"indexu". Já jsem samozřejmě pro jen houšť:-)
N otoš - ® Ne 5.2.2012 20:44:10
Salmo1 >> přečti si , co jsem napsal na začátku diskuse...Výzkum se uskutečnil např. na ČOV Mikulov. Výsledky ti mohu poslat mailem. A letos se bude konat výzkum léčiv, které přicházejí odpadníma vodama na čistírnu...A taky budou provedeny zkoušky UV ozařování po terciálním vyčištění odpadních vod. Stačí, příteli...?
N arnošt - ® Ne 5.2.2012 20:43:29
Já nemůžu srovnávat kvalitu vody v Dyji,protože jsem na jejím břehu jakživ nebyl.Ale můžu srovnávat kvalitu vody v Labi,protože jsem na jejím břehu vyrůstal.Co se dělo v 80. letech byla fakt hrůza,mluvím o úseku mezi Ústím nad Labem a Děčínem.Viděl jsem tolik sajrajtu na břehu a ve vodě,že se nechtělo věřit,že tam něco může přežít.Viděl jsem břehy poseté otrávenými rybami,kterých byly stovky nebo tisíce a to mnohokrát.A nikdo v té době neprotestoval nahlas.Dneska je situace přece jen mnohem lepší,alespoň co se tohohle týká.Myslím,že se to týká vod i ovzduší.Kdo si pamatuje na chuťovky co nám servírovaly fabriky,hlavně ty chemické na severu Čech,jistě mi dá za pravdu.Mě v posledních 20 letech taky vytáčí hromada věcí k nepříčetnosti,ale co oceňuju,je zlepšení kvality životního prostředí jako takového.A jestli do toho chce EU vkládat nějaké dotace,jedině dobře.Byli by jsme velmi hloupí,kdyby jsme toho nevyužili...
N Salmo1 - ® Ne 5.2.2012 20:30:39
V tomto případě nejde primárně o čistírny odpadních vod, které kvalitu vody sice výrazně zlepšují, ale jde o chemické či farmaceutické látky které projdou ČOV jako nůž máslem.Pro jistotu se tyto látky ani dostupně nemonitorují, ale o jejich negativním vlivu nemůže být pochyb.
N lada78 - ® Ne 5.2.2012 20:28:10
Já si pamatuji v 80letech na řece Moravě u Hodonína každý rok cukrovárenskou kampaň. Všechny ryby v řece lapaly u hladiny po vzduchu. A to myslím vážně. Odlechčovací rameno smrdělo jako stoka a člověk tam sem tam chytl h... papír,či vložku. Osobně si myslím,že kvalita vody se zlepšuje.
N TomMa - ® Ne 5.2.2012 20:12:41
Bohužel, vy všichni co odsuzujete EU a s tím spojenou kvalitu vody o tom vite velkou PITCHU, kvalita vody se opravdu zlepšuje, ale jak psal likin, kdo to nesleduje jenom slepě kafrá.....
N likin - ® Ne 5.2.2012 17:55:02
otoš >> Naprostý souhlas, bez dotací by to malá městečka nezvládala ani náhodou, kdo to nevidí, je mimo mísu. Nebo nevidí postupné zlepšování kvality vod, a nebo nechce vidět změnu.
N otoš - ® Ne 5.2.2012 16:05:21
raušík >> ale je, každý den sleduji parametry vod vypouštěných do řek a je vše naprosto OK.
Kdyby nebylo EU dotací, tak čistírny by produkovaly vodu špatných parametrů, dosluhovaly a bylo načase aby se provedla (byla zavedená) nová technologie procesu čištění...
N Petan600 - ® Ne 5.2.2012 15:20:13
vydra Lucky >> Bohužel EU je k ničemu jako NATO,ale bude to trvat než zanikne,vždyt obě instituce živí hodně moc darmožroutů...a tim se od korýtek chtít nebude..
N raušík - ® Ne 5.2.2012 15:16:40
otoš >> čistčí,opravdu čistá voda v našich řekách asi neni nikde.
N vydra Lucky - ® Ne 5.2.2012 15:10:21
Petan600 >> Snad zanikne dřív, než nadělá ještě více škody.
N Petan600 - ® Ne 5.2.2012 15:05:12
EU je zralá k zániku .
N otoš - ® Ne 5.2.2012 15:02:14
O kvalitu povrchových vod se snažím již několik let... Zúčastnil jsem se vybudování a zprovoznění nových čistíren odpadních vod na řece Dyji. Zodpovědně mohu prohlásit, že vyčištěná voda dosahuje, co se týče povolených hodnot vody na odtoku, parametrů mnohem nižších než bylo naprojektováno i stanoveno životním prostředím. Na čistírně odpadních vod v Mikulově byl proveden výzkum výskyt hormonálních látek v odpadních vodách. Hodnoty naměřené na odtoku byly velmi, velmi nízké, v podstatě nemají vliv na jiné živočíchy žijící v recipientu i v následném systému chovních rybníků.
Takže i díky dotacím z EU je voda v řece opravdu čistá.
N Metallica - ® Ne 5.2.2012 12:30:00
EU chce něco zlepšit? Dobrej vtip

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


akce, rybareniPrologic sada nádobí (SLEVA 58 %)

Za 899
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....