MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Sraz Mrku 2006 z pohledu našich žen

Kategorie: Všeobecné

Víkend s partyju ve Skaličce

Je patek 1. 9. 2006 chlopi su natěšeni na ty zelene bestyje s ploutvema jak děcko na nanuk. Všecko začalo mym přijezdem do Hranic. Moj stary s jeho kamošem mě vyzvedli, auto nacpane tema rybařskyma bebechama, no cyparny jak sviňa, co vam budu vykladať. K rybníku sme dorazili s předstihem. Hned nas přivital taki zrzavy gizd, dal nam chajdu a chlopi začali tahať ty bebechy z auta. Když všecki kramy vyskladali, tak začal maraton vybalovani. Macin si kupil novy bivak v Tesku za tvrde chcechtaky. Když sme ten stan vybalili vypadalo to jak by přijel cirkus Humberto. Čučeli sme na to jak šťur na Veselu kravu a začali to stavjať, no povjem Vam byla to fuška jak cyp. Potem hoši nahodili pruty a začalo nekonečne čekanje. Strec Fiďa tahal jednu bestyju za druhou. Největší byl kapr 67 cm. Macin čekal a čekal, než nějaka rybka najede na ten jeho bojlis, ale čučel na to jezero kaluže, jak zahradkař na scypleho krtka. Mezytym se sjižďali ostatni mladežnici, kolem patnactej hodiny přifičel Švec, se svou robkou Martou a jejich štyrletym pajtašem Sabinou. Ševcová robka je fajna baba docela dobře sme o víkendu podřystali o těch našich chlopkach. Mala Sabinka byla pořad rozzařena jak radnica o Vanocích. Všeci chlopi začali mezytym lopať pivo jedno po druhym. K večeru hladina škopku v jejich břuchach pomalu stupala jak Ostravica při povodňach, no chlastali jak zavodni liga. Co se tyče jejich rybařskych úlovků, no něchytli ani šťura na tož, že majů vybavu jak horolezci při vystupu na Mount Everest. Strec Macin by chtěl připoslechy ke svym pipakum bo to ma Švec a Kocháč tak to musí mit tež, a vitě kolik chechtaku to stoji? Dva a půl litru, tolik chechtaku sem eště neviděla jak je roku dluhy. Sem mu řikala ať se kupi dětske vysilačky z hračkarny za tři stovky a eště ušetři, no ni?

Na druhy děň už partyja chlemtala tu žlutů močku od rana, Švec už od štyř hodin. Macin pry chytl v noci jakusyk bestyju 54 cm dluhou, pry duhaka bych ho chtěla viděť jak to v noci poznal, když byla tma jak v řiti. Se vsadim, že od radosti hykal jak osel na trampolině, tež poprve a naposled. Odpoledně bylo aji teplo slunko prahlo jak na sahaře. Švec si dotah aji nafukovaci člun, když ho hoši nafukovali, pumpovali jak když by oživovali mrtvolu, no eště že je z teho neodvezli. Pak si partyja zavažala v tym člunu navnadu z prutů až na druhy břeh, kdyby ste to viděli jak byli duležiti, jak politici v televizi. Ševcova cera jezdila tež měla taku tu oranžovu zachranařsku vestu, vipadala jak Mič Bjukenen v Pořežní hlidce. My s tetku Martu sme dřystali, čitali a pomluvali naše chlopi jaka je to sebranka, ale nakonec sme došli k názoru, že bez nich to tež nejdě. Celý deň nikdo nic nechytil, ale oni byli spokojeni když měli aspoň co chlemptať.

V nedělu rano začali rybářské zavody asi od půldevatej do půldvanactej. Strec Fiďa chytl kapra 75 cm a pak eště 51 cm. Kolem rybnika chodili taci dva fajní manici, no a kontrolovali a ptali se co kdo lapil. Strec Macin, Švec a Kocháč nechytli ani plovuci hovno. Kolem dvanáctej hodiny ti dva manekyni vyhlasili vysledky. Jediny kdo z naši partyje vyhral byl Fiďa 1. místo za největši kaprařsku bestyju a pak 3. místo za největši počet kaprů. Byli tam dobre ceny nějake kaprařske žradilko, sak na prut, nějake křaky no ale jinak hovadiny jak sviňa. Jeden typek tam řikal, kery vyhral keresyk asi poslední místo, že pry se na to moc nepřipravoval a že se na přišti rok na to vic sustředi, ho chcu viděť si mysli, že ty ryby su tak na ňho zvědave, no ni? No ale sraz to byl dobry co vam budu vykladať, všeci dobře dojeli a to je důležite, tak přišti rok na srazu zdarec a teď už koněc.


Vaše Sussan

 

macin - ®, 9.10.2006

Diskuse k miničlánku

N macin - ® Ne 1.6.2008 23:45:58
..

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Green Black soft shell

Za 1.395
Jedny z nejpovedenějších bund s celorozepínacím zipem, nepromokavé a větru odolné ve skvělém designu. Budete je chtít nosit nejen na rybách, ale při všech volnočasových aktivitách SUPER CENA do vyprodání jsou i BlackOrange

akce, rybareniMivardi Lehátko Premium XL6 + pelety Mivardi 1kg + vlasec ATF 600m

Za 2.366
Skvělé lehátko v akčním setu společně s peletami a kaprovým vlascem! Doprava ZDARMA!


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Hodolany, Rejskova 133/5