podzimní božejov

Datum akce: 25.9.2022 - Přidat do kalendáře v mobilu

Zaměření: Kaprařina
Kraj: Vysočina

Podzimní závody Božejov OBSAZENO
Datum akce: 25.9.2022
Zaměření: Kaprařina
Kraj: Vysočina
Datum konání : 25.9. - 28.9.2022/ NE - STR/
Místo konání – Soukromý revír Božejov (u Pelhřimova)
Souřadnice GPS: 49.364908, 15.171614
Závodní trať – Stojatá voda s členitým dnem, hloubka 6,0 – 1,0 m. Chytání na molech.
Výskyt ryb - Kapr, Amur
Startovné - Startovné je stanoveno na 10500,- Kč za dvoučlenný tým. Maximální počet týmů 12.
Přihlášky a úhrada startovného:
Přihlášky zasílejte s názvem týmu, jmény závodníků a telefonním kontaktem na email – asterman@seznam.cz
Prosíme závodníky, aby do zprávy u platby uvedli název týmu.
Cílová banka : Česká spořitelna
Číslo účtu : 2952508003/0800
Příchozí platby potvrdíme vždy emailem jednotlivým závodníkům. Přihlášený tým má povinnost uhradit startovné do 14 dnů od data potvrzení registrace. Tým, který chce zrušit účast na závodech, může tak učinit nejpozději dva měsíce před začátkem akce a bude mu vrácena částka ponížena o manipulační poplatek 300,- kč.
Pořadatel : David Klein
Tel. 703 437 009
Časový harmonogram
25.9. NEDĚLE
Možný příjezd od 12,00
13,00 – Losování lovných míst
15,00 – START ZÁVODU
28.9. STŘEDA
10:00 - UKONČENÍ ZÁVODU
11:00– Vyhlášení výsledků
ODJEZD DO 12,00 HOD
Výhry:
1. MÍSTO 30 000,- Kč + POHÁRY
2. MÍSTO 18 000 ,- Kč + POHÁRY
3. MÍSTO 12 000 ,- Kč + POHÁRY
Nejtěžší ryba: 5 000,- Kč

Dále jsou pro závodníky připraveny věcné ceny:
- první ulovená bodovaná ryba
- první ulovená ryba nad 15 kg
- cena pro tým, který jako první naplní kvótu 7 bodovaných ryb
Družstva budou dvoučlenná (třetí osoba může být jako doprovod). Při lovu se mohou aktivně účastnit všichni členové týmu.
Losovat se bude podle pořadí přihlášených závodních týmů a zástupce vylosuje nejdříve pořadí k losování a poté při druhém losování své lovné místo.
Pokud se některý tým nebude moci dostavit ve stanoveném čase, pořadatel po dohodě vylosuje za něj.
Týmy si mezi sebou nesmí měnit vylosovaná místa.
Přerušení závodu je možné v případě živelné pohromy, ohrožení rybí obsádky či životů závodníků.
Součástí lovných míst č.1 – č. 7 jsou chatky, na lovném místě č. 12 bude chatka společná s pořadateli. Chatky jsou vybaveny plynovým topením, za které se doplácí 100,- kč na den (tento poplatek se bude vybírat na místě po losování lovných míst).
Pravidla závodů:
Při krmení a nahazování, nesmí závodník opustit lovné místo. Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se montáže sousedního družstva, může podat protest, ale nemusí. V případě protestu se nebude ryba počítat.
Vnadící pomůcky:
Kobra, prak, vnadící lopatky, košíky, raketa, PVA materiály, vše z lovného místa v průběhu celých závodů. Při vnadění i nahazování platí zákaz vstupu do vody. Pouze při podebírání ryby může závodník vstoupit do vody, ale jen na svém lovném místě a pouze do výšky pasu. V případě potřeby může vstoupit i do sousedního sektoru, ale se souhlasem sousedního týmu. Během závodu smí do závodního sektoru vstoupit pouze rozhodčí. Ostatní jen se souhlasem závodníků. Každé družstvo musí mít v základní výbavě podložku (vaničkového typu) min 50x110 cm na vyproštění ryby, podběrák min. 100 cm rameno a 5x ekosak s plovákem. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, team je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně.
Desinfekce na ošetření ryb povinná. Závodníci jsou povinni dodržovat šetrné zacházení s rybou!!!!
Návštěvy se budou hlásit u rozhodčích, jinak nemají povolený vstup na závodiště.
Porušení pravidel:
při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován a budou mu anulovány do té doby ulovené ryby, při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován. Při opravdu hrubém porušení může být tým rovnou diskvalifikován bez předchozího varování.
Hrubé porušení pravidel je:
- nerespektování vypsaných pravidel soutěže
- nerespektování pokynů rozhodčího
- nedodržení etiky sportovního rybolovu
Povolené nástrahy:
boilies, pelety
Povolené návnady:
boilies, pelety, method mix bez živých složek tzn. ani na mrtvou žížalu. Nesmí se používat partikl, dokonale spařená řepka je povolena.
Nástraha musí být umístěna metodou tzv. na vlas. Povoleny jsou veškeré dipy, obalovací těsta apod. Množství krmení není omezeno.
Povolené montáže:
každý tým chytá na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem mikrohrot. Povolen lov pouze na položenou (na těžko). Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Sestava musí být uzpůsobena tak, aby se v případě přetržení kmenového vlasce ryba bezpečně zbavila zátěže. Zákaz používání pletené šňůry na poslední metr montáže. Měření hloubky před závodem povoleno, je výslovně zakázáno použití zavážecí loďky, člunu. Na každém prutu bude použito zadní olovo tzv. BACKLEAD.
Lov metodou ZIG RIG povolen z maximální délkou návazce do 50 cm.
Hodnocení úlovků:
1. Hodnotí se 7 nejtěžších bodovaných ryb a bodovanou rybou je kapr a amur od 8 Kg včetně.
2. Ryby jsou zváženy rozhodčím s minimálně jedním členem družstva a zapsány do úlovkového listu společně se stvrzenými podpisy. Ostatní týmy mají právo kontrolovat vážení ryb jiných týmů.
3. Během závodu je možné provést neomezený počet změn v naplněném úlovkovém listu za později chycené ryby s vyšší váhou.
4. Vážit se bude na dvě desetinná místa.
5. V případě, že dvě nebo více družstev bude mít na konci závodu stejnou váhu ulovených ryb, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. V případě stejné váhy největší ulovené ryby rozhoduje čas ulovení.
6. Rozhodčího volat pouze k rybě nad 8 kg.
Přechovávání a vážení úlovku:
ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do eko saku. Vždy pouze jedna ryba v jednom saku. Po vážení ryba musí být neprodleně vrácena do vody.
Protest:
tým má právo vznést protest proti činům jiného týmů v případě složení kauce 1000kč. Ta bude v případě uznání protestu vrácena, v opačném případě propadá částka pořadateli. Protest řeší zástupce pořadatele s týmem, který protest vznesl, dále s týmem, na který byl protest podán.
Obecný dodatek :
1. Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích. V případě neúplného obsazení závodu má pořadatel právo ponížit ceny.
2. Osoba mladší 18 let se může účastnit pouze s doprovodnou osobou, která přebírá veškerou odpovědnost.
3. Závodníci startují a loví na vlastní nebezpečí, s pravidly souhlasí a svůj souhlas stvrzují přihláškou a uhrazením startovného.
4. Závodníci souhlasí s pořizováním fotografií a video nahrávek, které mohou sloužit pro reklamní a mediální účely

 

Kleiníček - Profil - 28.2.2022