​ TCF – šance pro Johanku a Elišku

Datum akce: 13.10.2022 - Přidat do kalendáře v mobilu

Zaměření: Kaprařina
Kraj: Středočeský

​ TCF – šance pro Johanku a Elišku

POŘÁDATEL:
TCF Baits pořádá charitativní kaprařský závod (72 hodin) na svazovém revíru 411 983 PÍSKOVNA PÍSKOVÁ LHOTA – Středočeský územní svaz, 12 ha

TERMÍN KONÁNÍ ZÁVODU :

13.10. - 16.10.2022

PROPOZICE ZÁVODU :
Celý závod bude probíhat v režimu chyť a pusť. Na celém revíru je zakázáno vyvážení návnad a nástrah a to nejen během závodu, používání člunů a jakékoli označování krmných míst. Je povolen lov non-stop. Každý tým má povoleno lovit pouze na 4 pruty. Na každém prutu je jeden návazec s jedním jednoháčkem (doporučujeme s protihrotem). Lov je povolen výhradně na položenou s kaprovými pruty. Feedery nejsou povoleny. Ulovené ryby všech druhů a velikostí, budou šetrně vráceny zpět do vody. V případě zjištění jakéhokoli nešetrného zacházení s rybou bez rozdílu druhu následuje okamžitá diskvalifikace týmu, bez nároku na vrácení startovného.
Účastníci jsou povinni v průběhu závodu kdykoli na výzvu rozhodčího stáhnout udice ke kontrole. V případě zjištění porušení dalších pravidel bude týmu uděleno napomenutí a anulovány dosavadní výsledky. Týmu může být uděleno maximálně jedno napomenutí. Při druhém napomenutí je tým automaticky vyřazen ze závodů bez nároku na vrácení startovného.

POVINNÁ VÝBAVA :
Každý tým musí mít vhodný kaprařský podběrák o minimální délce ramen 80cm, jednu komerční odháčkovací podložku a minimálně 2 kusy plovoucích saků. Při lovu je doporučeno používat pouze háčky s protihrotem. Dále je nutné, aby každý tým vlastnil mobilní telefon, který při registraci uvede jako kontaktní (je nutno zajistit si jeho provoz po celou dobu závodu, tzn. nabíjení baterií.).

POVOLENÁ VÝBAVA K LOVU :
Bivak (bez podlážky), broly, deštníky s bočnicemi i bez.
Stany a různé druhy přístřešků výrazných barev výslovně zakázány.

BODOVÁNÍ :
Boduje se ulovený kapr a amur od 4kg váhy včetně. Do celkových výsledků se započítává hmotnost pěti nejtěžších bodovaných ryb každého týmu. Sakování ryb je povoleno pouze na dobu nezbytně nutnou, tzn. do příchodu rozhodčího. Každý tým má v povinné výbavě nejméně 2ks plovoucích saků. Svého sektorového rozhodčího každý tým přivolá mobilním telefonem ihned po ulovení bodované ryby. Rozhodčího je možno pouze prozvonit a to tak dlouho, dokud rozhodčí neodmítne hovor, což je znamením, že výzvu akceptuje. V závodě vítězí tým s nejvyšším počtem dosažených kilogramů ulovených pěti nejtěžších bodovaných ryb. V případě shody rozhoduje o pořadí větší váhový průměr ulovených ryb. Pokud dojde ke shodě i při hodnocení tohoto kritéria, rozhoduje o umístění největší ulovená ryba týmu.

LOVNÝ SEKTOR :
Každý účastník bude mít vyznačen sektor. Týmy nesmí úmyslně lovit v sousedním sektoru. Členové týmu mohou na břehu překračovat hranice sousedního sektoru pouze se svolením sousedícího týmu. Pokud na vodě vznikne nějaký problém s hranicí sektorů, toto nedorozumění vyřeší hlavní rozhodčí.

POVOLENÉ NÁVNADY A NÁSTRAHY :
Nástrahy: chytá se pouze na pelety, boilies, plovoucí boilies a jejich kombinace. Nástrahy je možno obalovat v těstech a dipech. POZOR: Zig-rig  povolen.
Návnady: povoluje se vnadit pouze boilie, pelety, řepka, tygří ořech a method mix. Maximální množství krmení na jeden tým není omezeno. Krmení povoleno kobrou, lopatkou a prakem po celou dobu závodu, raketou a košíčkem vždy každý den jen od 8:00-9:00hod a 16:00-17:00hod.
Zákaz krmení a chytání na kukuřici a další druhy partiklu, extrudované nástrahy (puffi, burisony, živé nástrahy, rohlíkové boilies apod.).
CO NENÍ VÝSLOVNĚ POVOLENO JE ZAKÁZÁNO.

POHYB A CHOVÁNÍ V PRŮBĚHU ZÁVODU :
Každý z účastníků závodu je povinen chovat se šetrně a ohleduplně k přírodě a k uloveným rybám! Je přísně zakázáno jakkoliv poškozovat pobřežní porosty a rozdělávat oheň! Je povolen pouze plynový vařič a gril. Po ukončení závodu je každý tým povinen odklidit odpadky ze svého závodního sektoru a tyto odvézt (bude provedena kontrola). Předem ohlášeným návštěvám v průběhu závodu je povolena návštěva soutěžních týmů, ovšem platí zákaz volného pohybu po břehu a návštěva musí použít nejkratší možnou cestu tak, aby nijak nerušila sousední závodníky. V průběhu konání závodu, nebude povolen vjezd cizích vozidel do prostoru soutěžních týmů!!! Pro parkování bude pořadatelem vyhrazeno místo. Účastníci mohou autem přejet z neodkladného důvodu a povolení k přejezdu mu vydá rozhodčí. Při opuštění i při návratu do sektoru musí vždy umožnit rozhodčím zkontrolovat vnitřní prostor auta.

PŘIHLÁŠENÍ A STARTOVNÉ :
Závod je určený pro 24 dvou až tříčlenných týmů. Cena startovného činí 5.000,-Kč za tým. Každý tým se musí nejpozději do konce Července 2022 registrovat zasláním závazné přihlášky na e-mail: tcfbaits@centrum.cz . Přihláška musí obsahovat název týmu a jména členů. Po doručení zpětného potvrzení musí tým složit startovné na účet pořádajícího nejpozději do 14 pracovních dnů!!. A to v plné výši. Pokud bude tým hradit startovné bankovním převodem na účet pořadatele, musí být požadovaná částka připsána nejpozději do 30.07.2022. Při nedodržení termínů plateb rušíme registraci a místo bude nabídnuto dalším zájemcům.
Číslo účtu pro úhradu startovného :  1016008693/6100
Do zprávy pro příjemce uveďte jméno týmu.
Zaplacením startovného účastníci souhlasí s regulemi závodu.

STRAVOVÁNÍ :
V ceně startovného není zahrnuto stravování. V místě konání závodu bude možno zakoupit grilované pochoutky a pití dle libosti.


LOSOVÁNÍ :
Losování závodních sektorů se provádí z losovacího pytle, a to podle klíče: První tým vylosuje ředitel závodu, tento tým si vylosuje z pytle číslo závodního sektoru a následně vylosuje jméno dalšího losujícího týmu.
Registrace: 13.10.2022 – 7:00 - 8:00hod
Losování lovného místa : 13.10.2022 – 8:00hod
Zahájení závodu : 13.10.2022 – 11:00hod
Ukončení závodu : 16.10.2022 – 11:00hod

Ryby zdolané po ukončení závodu se do celkového bodování počítají, pokud bude prokazatelně ulovena před koncem závodu (telefonicky). Zdolaná může být po ukončení závodu.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ:
Závěrečný ceremoniál s vyhlášením vítězů a předáním cen proběhne dne 16.10.2022 ve 13:00hod
Losování i vyhlášení proběhne pod dohledem předsedy Středočeského územního svazu pana Dušana Hýbnera
CENY A HODNOCENÍ :
1. místo - pohár + věcné ceny v hodnotě  7.000,-Kč
2. místo - pohár + věcné ceny v hodnotě  5.000,-Kč
3. místo - pohár + věcné ceny v hodnotě  3.000,-Kč
4. – 24. místo – každý obdrží účastnickou cenu závodu
Nejtěžší ryba závodu –  plaketa

ZÁVĚR :
Jedná se o čistě charitativní akci, jejíž výtěžek bude věnován dvěma mladým slečnám Johance a Elišce. Johanka a Eliška jsou třináctiletá jednovaječná dvojčata, která trpí svalovou dystrofií. Ta způsobuje postupné ochabování svalů. Nejdříve svaly končetin, poté srdce a následně i dýchací svalstvo. Samoživitelka Michaela Moravcová o dcery pečuje v režimu 24/7 a chce se o ně starat dokud to jen půjde. Od sedmi let věku jejích dcer, kdy se nemoc projevila, ji ale nikdo nedoprovázel. Státem hrazený koordinátor péče by i s takovou situací uměl zacházet, v českém systému sociální podpory ale prozatím schází.

V průběhu závodu bude ke každému týmu na denní dobu přiřazen jeden mladý rybář z organizace Rožmitál pod Třemšínem, abychom přiblížili náš krásný koníček i těm nejmenším rybářům.
Pořadatelé učiní maximum pro bezvadný průběh závodů a dobrý pocit samotných závodníků Na druhou stranu pořadatelé očekávají, že každý závodník bude po celou dobu závodů vystupovat a jednat dle dobrých mravů, nebude porušovat stanovená pravidla a celý závod bude probíhat v ryze přátelském duchu a ve smyslu fairplay. Jde hlavně o čest a prestiž a o podporu správné věci.
Jakékoliv dotazy směřujte na email: tcfbaits@centrum.cz nebo tel: +420 777 277 533 (Radek Zach)

POŘADATEL SI VYHRAZUJE PRÁVO K ÚPRAVĚ PROPOZIC DO KONCE MĚSÍCE Července 2022.
KONTAKTNÍ OSOBY:
Ředitel a hlavní pořadatel závodu: Radek Zach    Hlavní rozhodčí: Radek Protiva

 

Radek TCF - Profil - 21.1.2022