MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

RS Napajedla - Spytihněv - Tradiční rybářské závody 2020

Datum akce: 6.6.2020 - Přidat do kalendáře v mobilu


Zaměření: Všeobecné

Kraj: Zlínský

Rybářský spolek Napajedla-Spytihněv

PROPOZICE RYBÁŘSKÝCH ZÁVODŮ

1.  Zahájení rybářských závodů (dále jen RZ) je 6. 6. 2020 v 10:00 hodin. Ukončení 7. 6. 2020 v 10:00 hodin. Cena povolenky 300 Kč. Vedoucím závodů je Michna Luděk. (tel. 739 165 399).

2.  RZ se mohou účastnit osoby starší 16-ti let.

3. Lov ryb se provádí dle zákona o rybářství, BPLR a těchto propozic. Za dobu závodů (na tuto závodní povolenku) si oprávněný k lovu ryb může ponechat nejvýše 2 ks tzv. vybraných druhů ryb (kapr, štika, candát, sumec, bolen, amur nebo jejich kombinaci). Lov se provádí maximálně na dva pruty. Při lovu kaprovitých ryb smí lovící používat systém s nejvýše dvěma návazci. Lov nástražních rybek je povolen až po zahájení závodů (do té doby platí obecný zákaz lovu ryb – viz označení revíru) na bič tzn. prut bez navijáku s maximální sílou vlasce 0,15 mm) nebo do čeřínku. Při lovu do čeřínku nesmí být nastraženy pruty.

4.  Lovné míry ryb při RZ:
kapr * amur sumec štika candát bolen okoun lín úhoř tolstolobik
(45 až 65) cm 55 cm 80 cm 60 cm 45 cm 40 cm 15 cm 25 cm 55 cm 50 cm
*Při ulovení kapra nad 65 cm a ponechání úlovku k vyhodnocení je lovící povinný použít carpsak a o této skutečnosti okamžitě informovat pořadatele závodů (mob.: 739 165 399) a ten zajistí vše nutné k řádné evidenci úlovků pro konečné vyhodnocení. Po tomto ohlášení může lovící pokračovat v lovu. Carpsak je možné zapůjčit u pořadatelů závodů oproti záloze 200 Kč. Po zdokumentování pořadatelem budou tyto ryby vráceny zpět do revíru, kde byly uloveny.

5. Volba míst k lovu je libovolná v celém prostoru revíru Morava 11A štěrkovišť Bezedné a U jezu vyjma těch, která jsou označena zákazem lovu. Na úseku Bezedné - Šolned je lov v průběhu konání RZ zakázán – vyznačeno na revíru cedulemi. Pořadatel si vyhrazuje právo na rezervaci míst pro sponzory a hosty páskou s označením logem spolku, tyto místa budou vyhrazeny ve čtvrtek 4. 6. 2020. Ostatní vyhrazení lovného místa pomocí pásky je přísně ZAKÁZÁNO. Zapáskované místo = neobsazené místo (vyjma sponzorů).

7. Po dobu RZ je lov dravců povolen, neprovádí se lov přívlačí. Dne 6. 6. 2020 pořadatel povoluje provoz loděk do 9:00 hodin, později a po celou dobu závodů je provoz loděk zakázán. Lov z loděk a ostrova, zavážení nástrah a návnad, je jakýmkoliv způsobem zakázáno. Lov je povolen pouze ze břehů. Zákaz lovu na „srkačku“. Zákaz použití gafu k vylovení ryby.


8. Po ulovení ryby je povinen lovící předložit úlovek ke kontrole. Nezaznamenané a nepotvrzené úlovky nebudou hodnoceny. Hodnocení RZ proběhne 7. 6. 2020 v 10:45 hodin v prostoru před novou líhní na Bezedném. Úlovky k hodnocení musí být odevzdány nejpozději do 10:30 hodin. Pro celkovou evidenci je nutno odevzdat všechny povolenky, na kterých je ryba evidována. Po ukončení RZ je povolenka neplatná!

9.  Příjezd motorovými vozidly po travnatých a polních cestách k lovným místům je zakázán. Parkování je možné na parkovištích a příjezdových komunikacích.

10.  Pro vyhodnocení úlovku je rozhodující délka ryby. V případě rovnosti rozhoduje hmotnost. Ryby k hodnocení musí být předloženy. Ryba předložená k vyhodnocení nesmí být ve vykuchaném stavu nebo jinak zpracovaná (zchlazená apod.). Při porušení této zásady nebude úlovek přijat k vyhodnocení!

11. Loví se na vlastní nebezpečí, tj. pořadatel neručí za případné hmotné nebo fyzické újmy účastníků RZ.

12. Připomínky, příp. protesty k průběhu RZ a vyhodnocení úlovků, je nutno podat u vedoucího závodu nejpozději do 10:45 hodin v den ukončení závodu, později nebudou přijímány.

13. Při RZ je mimořádně povoleno použít šetrným způsobem umělého světla.

Dbejte o pořádek, dodržování propozic a pokynů pořadatelů. Přejeme mnoho rybářského štěstí a úlovků.

PETRŮV ZDAR!

 

martas012 - ®, 25.2.2020

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTotální Výprodej

Top Sleva na rybářské potřeby!!!! Nakupte za opravdu jedinečnou cenu!!!

akce, rybareniJaro plné slev!

Sleva sem, sleva tam, všude kam se podívám :)

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23