6. ročník 50H CARP MARATON Liščí jezero

Datum akce: 6.9.2019 - Přidat do kalendáře v mobilu

Zaměření: Kaprařina
Kraj: Ústecký

Vážení přátelé a kolegové, dovoluji si Vás opět pozvat na 6. ročník rybářských závodů dvojčlenných týmů v lovu kaprů, pořádaného na Liščím Jezeře. Minulé ročníky si troufnu říci, se velmi vydařili, jak počtem úlovků, tak spokojeností závodníků. Tak stejně jako v minulém roce bude součástí startovného: Neomezeně po celý den a noc káva, co se týká jídla, obědy a večeře. I proto že dost lidí závodí na téhle padesátce kvůli našemu zvěřinovému guláši. Tradičně na sobotní oběd bude! Pátek a sobota večeře maso, kuřata, klobásy kdo bude na co mít chuť a dokut se to nesní, to včetně guláše. Rovněž od nás každý závodník obdrží památeční tričko nebo čepici nebo co pro tentokrát vymyslíme, za 1., 2. a 3. Místo budou dva poháry pro každého člena týmu jeden, prize money a povolenky na rok 2019. Pochopitelně díky dobrým, předchozím zkušenostem zůstává nezměněno točené pivo. A mimo jiné i pro tento ročník pro vás připravujeme nějaké ty ceny od našich partnerů a sponzorů.

Pro ty co se závodů již účastnili a méně či více, jsou obeznámení se zákulisím, mám ještě jednu zprávu. Co se mě týká, víte že, jsem už dávno vyměnil pruty za flintu, no a podobný osud potkal i našeho dlouholetého kamaráda a ředitele závodů v jedné osobě Martina Burgera. Oba nás závodní atmosféra moc baví a rozhodně nechceme končit, jen ředitelské žezlo musíme předat dál někomu jinému kdo tu kaprařinu „žere“ nadále tak jako kdysi my a kdo je neustále ve středu dění dané komunity. Proto již tyhle závody odkoučuje Stáňa Melagová. My se přesuneme na pozici rozhodčích a včetně staré gardy (Důša, Krťa, Saly) vám budeme vážit ryby a čepovat pívo.

Termín konání: 6.9. – 8.9. 2019
Místo: Liščí Jezero – Chabařovice
Kapacita: 11 dvoučlenných týmů
Startovné: 4.000,-Kč / tým
Bodovaná ryba: kapr a amur 5 kg + (váží se) ryby pod tuto hranici nebudou započteny

Ceny:
1. místo – 2x pohár+diplomy+prize money 6.000+povolenky LJ 6x - 2.700+další věcné ceny
2. místo – 2x pohár+diplomy+prize money 4.000+povolenky LJ 4x - 1.800+další věcné ceny
3. místo – 2x pohár+diplomy+prize money 3.000+povolenky LJ 2x - 900+další věcné ceny
Nejtěžší ryba závodu – pohár+prize money 1.000

Registrace:
Zasláním emailu na emailovou adresu: cmliscijezero@gmail.cz každý email musí obsahovat následující informace: název týmu, jména členů, telefonický kontakt na člena týmu. Obratem vám bude zasláno potvrzení registrace.

Startovné: Startovné ve výši 4.000,- Kč se platí bankovním převodem na bankovní účet vedený u Komerční Banky a.s. číslo: 27-4813920267/0100. Do zprávy pro příjemce platby napište prosím své jméno nebo název týmu kvůli pozdější identifikaci. Vzhledem k tomu, že o tenhle závod je tradičně velký zájem, je potřeba zaslat platbu neprodleně po provedení registrace. Startovné se v případě neúčasti nevrací. Pokud si ale za sebe naleznete náhradní tým, bude tato skutečnost akceptována. Bude-li závod stornován z naší strany (a to z jakéhokoliv důvodu) startovné vrátíme v plné výši na účet z kterého platba přišla, a to bezodkladně po té co ke storno dojde o čemž bychom vás jednotlivě informovaly.

Časový rozvrh:
6.9. 2019

7:30 - 8:00 registrace týmů
8:00 - losování lovných míst
8:30 - možnost zakrmení, průzkum vody ze člunu, označení lovného místa
11:30 - konec možnosti používání člunu, možnosti krmení, nahazování atd. - klid na vodě
12:00 - start závodu

8.9. 2019

14:00 konec závodu
16:00 vyhlášení výsledků

Pravidla závodu:
Loví se způsobem, chyť a pusť. Povolená technika lovu: Jeden soutěžní tým chytá na maximálně 4 pruty. Na každém prutu bude povolená pouze taková montáž, aby v případě utržení došlo k uvolnění použité zátěže a pouze s jedním návazcem a jedním háčkem. Protihrot je zakázán. - Povoleno vnadění řádně uvařeným partiklem (řepka, konopí, pšenice, tygří ořech atd. ) - Nástraha musí být umístěna mimo háček (klasická metoda na vlas). Zákaz používání krmítek a feederových krmítek! - povolen pouze lov na položenou. - zavážení je zakázáno. - lovné místo je možné označovat pomocí tyčové bójky, jiné způsoby jsou zakázány. - je zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce - šňůrka na návazce povolena. Jako nástrahu mohou soutěžící použít boilie (ne však boilie rohlíkové). Obalovací těsta na nástrahy, pelety, dipy, gely a PVA povoleny. Obalování olov povoleno. Methodmix povolen. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, tým je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně. Krmení možné pouze za pomoci lopatky, kobry, praku, raketou (spombem, red-mamou, atd) nebo z člunu před zahájením závodu. Jiné způsoby krmení, které nejsou jmenovány – jsou zakázány. Je povinnost mít kbelík na polévání ryb Je povinnost mít eko-vezírek (raději i 2-5 kusů!) nebo sak pro uchování ryb před vážením. Povinností každého rybáře je u sebe mít podložku pod ryby s bočnicemi odpovídajících rozměrů (5 ks jich máme k pučení) nebo tzv. kolébku. Podběrák s rameny o délce minimálně 70cm a desinfekci na ošetřování rybí tlamky poraněné háčkem (možno zakoupit u správce revíru). Při každém ulovení ryby je třeba ihned zavolat rozhodčího, tak aby ryba v saku byla jen po nezbytnou dobu, která je potřeba k jejímu zdokumentování. Tým, který se dopustí jakéhokoliv přestupku proti pravidlům závodu nebo proti pravidlům Liščího Jezera, bude při prvním přestupku uděleno napomenutí. V případě druhého přestupku bude tým ihned vyloučen ze závodu, bez náhrady na vrácení startovného a musí ihned opustit areál.

Kontaktní osoba a hlavní pořadatel je – Stáňa Melagová, cmliscijezero@gmail.com

Všem vám držím palce a přeji mnoho úspěchů a s pozdravem Aleš Dobíhal – Majitel revíru

 

Stáňa - Profil - 27.11.2018