MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

6. ročník 50H CARP MARATON Liščí jezero

Datum akce: 6.9.2019


Zaměření: Kaprařina

Kraj: Ústecký

Vážení přátelé a kolegové, dovoluji si Vás opět pozvat na 6. ročník rybářských závodů dvojčlenných týmů v lovu kaprů, pořádaného na Liščím Jezeře. Minulé ročníky si troufnu říci, se velmi vydařili, jak počtem úlovků, tak spokojeností závodníků. Tak stejně jako v minulém roce bude součástí startovného: Neomezeně po celý den a noc káva, co se týká jídla, obědy a večeře. I proto že dost lidí závodí na téhle padesátce kvůli našemu zvěřinovému guláši. Tradičně na sobotní oběd bude! Pátek a sobota večeře maso, kuřata, klobásy kdo bude na co mít chuť a dokut se to nesní, to včetně guláše. Rovněž od nás každý závodník obdrží památeční tričko nebo čepici nebo co pro tentokrát vymyslíme, za 1., 2. a 3. Místo budou dva poháry pro každého člena týmu jeden, prize money a povolenky na rok 2019. Pochopitelně díky dobrým, předchozím zkušenostem zůstává nezměněno točené pivo. A mimo jiné i pro tento ročník pro vás připravujeme nějaké ty ceny od našich partnerů a sponzorů.

Pro ty co se závodů již účastnili a méně či více, jsou obeznámení se zákulisím, mám ještě jednu zprávu. Co se mě týká, víte že, jsem už dávno vyměnil pruty za flintu, no a podobný osud potkal i našeho dlouholetého kamaráda a ředitele závodů v jedné osobě Martina Burgera. Oba nás závodní atmosféra moc baví a rozhodně nechceme končit, jen ředitelské žezlo musíme předat dál někomu jinému kdo tu kaprařinu „žere“ nadále tak jako kdysi my a kdo je neustále ve středu dění dané komunity. Proto již tyhle závody odkoučuje Stáňa Melagová. My se přesuneme na pozici rozhodčích a včetně staré gardy (Důša, Krťa, Saly) vám budeme vážit ryby a čepovat pívo.

Termín konání: 6.9. – 8.9. 2019
Místo: Liščí Jezero – Chabařovice
Kapacita: 11 dvoučlenných týmů
Startovné: 4.000,-Kč / tým
Bodovaná ryba: kapr a amur 5 kg + (váží se) ryby pod tuto hranici nebudou započteny

Ceny:
1. místo – 2x pohár+diplomy+prize money 6.000+povolenky LJ 6x - 2.700+další věcné ceny
2. místo – 2x pohár+diplomy+prize money 4.000+povolenky LJ 4x - 1.800+další věcné ceny
3. místo – 2x pohár+diplomy+prize money 3.000+povolenky LJ 2x - 900+další věcné ceny
Nejtěžší ryba závodu – pohár+prize money 1.000

Registrace:
Zasláním emailu na emailovou adresu: cmliscijezero@gmail.cz každý email musí obsahovat následující informace: název týmu, jména členů, telefonický kontakt na člena týmu. Obratem vám bude zasláno potvrzení registrace.

Startovné: Startovné ve výši 4.000,- Kč se platí bankovním převodem na bankovní účet vedený u Komerční Banky a.s. číslo: 27-4813920267/0100. Do zprávy pro příjemce platby napište prosím své jméno nebo název týmu kvůli pozdější identifikaci. Vzhledem k tomu, že o tenhle závod je tradičně velký zájem, je potřeba zaslat platbu neprodleně po provedení registrace. Startovné se v případě neúčasti nevrací. Pokud si ale za sebe naleznete náhradní tým, bude tato skutečnost akceptována. Bude-li závod stornován z naší strany (a to z jakéhokoliv důvodu) startovné vrátíme v plné výši na účet z kterého platba přišla, a to bezodkladně po té co ke storno dojde o čemž bychom vás jednotlivě informovaly.

Časový rozvrh:
6.9. 2019

7:30 - 8:00 registrace týmů
8:00 - losování lovných míst
8:30 - možnost zakrmení, průzkum vody ze člunu, označení lovného místa
11:30 - konec možnosti používání člunu, možnosti krmení, nahazování atd. - klid na vodě
12:00 - start závodu

8.9. 2019

14:00 konec závodu
16:00 vyhlášení výsledků

Pravidla závodu:
Loví se způsobem, chyť a pusť. Povolená technika lovu: Jeden soutěžní tým chytá na maximálně 4 pruty. Na každém prutu bude povolená pouze taková montáž, aby v případě utržení došlo k uvolnění použité zátěže a pouze s jedním návazcem a jedním háčkem. Protihrot je zakázán. - Povoleno vnadění řádně uvařeným partiklem (řepka, konopí, pšenice, tygří ořech atd. ) - Nástraha musí být umístěna mimo háček (klasická metoda na vlas). Zákaz používání krmítek a feederových krmítek! - povolen pouze lov na položenou. - zavážení je zakázáno. - lovné místo je možné označovat pomocí tyčové bójky, jiné způsoby jsou zakázány. - je zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce - šňůrka na návazce povolena. Jako nástrahu mohou soutěžící použít boilie (ne však boilie rohlíkové). Obalovací těsta na nástrahy, pelety, dipy, gely a PVA povoleny. Obalování olov povoleno. Methodmix povolen. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, tým je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně. Krmení možné pouze za pomoci lopatky, kobry, praku, raketou (spombem, red-mamou, atd) nebo z člunu před zahájením závodu. Jiné způsoby krmení, které nejsou jmenovány – jsou zakázány. Je povinnost mít kbelík na polévání ryb Je povinnost mít eko-vezírek (raději i 2-5 kusů!) nebo sak pro uchování ryb před vážením. Povinností každého rybáře je u sebe mít podložku pod ryby s bočnicemi odpovídajících rozměrů (5 ks jich máme k pučení) nebo tzv. kolébku. Podběrák s rameny o délce minimálně 70cm a desinfekci na ošetřování rybí tlamky poraněné háčkem (možno zakoupit u správce revíru). Při každém ulovení ryby je třeba ihned zavolat rozhodčího, tak aby ryba v saku byla jen po nezbytnou dobu, která je potřeba k jejímu zdokumentování. Tým, který se dopustí jakéhokoliv přestupku proti pravidlům závodu nebo proti pravidlům Liščího Jezera, bude při prvním přestupku uděleno napomenutí. V případě druhého přestupku bude tým ihned vyloučen ze závodu, bez náhrady na vrácení startovného a musí ihned opustit areál.

Kontaktní osoba a hlavní pořadatel je – Stáňa Melagová, cmliscijezero@gmail.com

Všem vám držím palce a přeji mnoho úspěchů a s pozdravem Aleš Dobíhal – Majitel revíru

 

Stáňa - ®, 27.11.2018

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Micron Mr+ 3+1 Presentation Rod Set

Za 6.800
Hlásiče Mr+ jsou základní řadou signalizátorů firmy Fox, to ale neznamená, že by kvalitativně zaostávaly. Naopak! Nabízejí velmi vysokou kvalitu za více než dobrou cenu.

akce, rybareniBivak Giants Fishing Umbrella Brolly Exclusive Camo 60

Za 4.499
Verze našeho úspěšného a velmi oblíbeného brolly řady „Exclusive“ v atraktivním camo designu, na víc vylepšené o dvě velká zadní ventilační okna.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR – rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.