MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

VOLNÁ MÍSTA Poděbradská Padesátka - na svazové vodě

Datum akce: 13.10.2017


Zaměření: Kaprařina

Kraj: Středočeský

Poděbradská padesátka
PRAVIDLA ZÁVODU:

50 hodinový závod dvoučlenných nebo tříčlenných týmů

Kde: Jezero II. Poděbrady

Kdy: 13. - 15. října 2017

Počet týmů: 20

Hlavní pořadatel: Ondřej Dušek, tel: 724 784 604, Heřmánková 261, Poděbrady 290 01

Cena startovného: 5000,- (za dvou nebo tří členný team)

Přihlášky:

Musí obsahovat: název týmu, jména závodníků a telefonní kontakt. Přihlášky zasílejte na e-mail: ondradusek@seznam.cz Přihláška je platná až po zaplacení startovného!

Časový rozpis:

pátek 13.10.2017

07:00 – 09:00 hod sraz závodníků na parkovišti (viz. mapka)
09:00 – 09:30 losování
09:30-12:00 příprava + vážení krmení
12:00 start závodu
Neděle 15.10.2017
14:00 konec závodu.
15:30 vyhlášení

Charakter vody
Pískovna o rozloze 15 ha. Průměrná hloubka 8-10 m. Dno je většinou písčité s nánosem sedimentů. Břehy jsou příkré a je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Losování:
První losování bude podle datumu přihlášek a jedná se o pořadí losování. V druhém losování se losuje již sektor!

Povinná výbava:
Podběrák (minimální délka ramene 90 cm), podložka (ideálně 2ks a vaničkový typ), dezinfekce, minimálně 2x ekosaků.(jako ekosak nelze považovat sak na vážení!) + povinná výbava dle RŘ.

Pravidla:
Závod se chytá metodou chyť a pusť! Soutěží dvou-tří členné týmy. (lze závodit i jako jednotlivec, v takovém případě však lze lovit pouze na 2 pruty)
Chytá se na svazové vodě, proto je důležité vlastnit platný rybářský lístek a legitimaci (povolenka pro daný revír je v ceně startovného)
ZÁVOD PROBÍHÁ NA SVAZOVÉ VODĚ, PROTO PLATÍ STANDARDNÍ PODMÍNKY DLE RŘ! (mimo výjimky na lov 24 hod)
Každý tým chytá na 4 pruty. Pátým prutem lze pouze krmit (raketa, spomb, košíček), ale nelze jej použít jako marker k označení krmného místa.
Krmí se pouze ze břehu (prak, kobra, spomb, košíček, raketa, PVA). Zákaz použití jakéhokoliv plavidla včetně zavážecích lodiček. Nahazovací echoloty jsou povoleny pouze před začátkem závodu.
Zákaz použití pletených šňůr na celém návinu. V případě použití šokové šňůry (max 10m) je povinnost použít v délce minimálně 1 m olověnou šňůru nebo min 0,50 mm florocarbon.
Montáže musí být výhradně průběžného typu, tak aby v případě utržení montáže olovo vždy odpadlo.
Zákaz používaní jakéhokoliv druhu krmítek.
Vzhledem ke strmým břehům na většině míst, platí přísný zákaz vstupování do vody!
Nesmí se namačkávat vnadící, krmítková a jiná směs na olovo.
Pokud ryba vjede do jiného sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento podat protest, ale nemusí. Neprodleně! V případě protestu se ryba nebude počítat.
Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní včetně návštěv mohou vstoupit do sektoru jen se souhlasem závodníků.

Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Při hrubém porušení pravidel (použití nepovolených nástrah, překročení množství povoleného krmení, nerespektování pokynů rozhodčího, nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu nebo provinění proti rybářskému řádu) bude tým napomenut a mohou mu být odečteny až všechny úlovky do doby zjištění porušení pravidel! Při druhém provinění bude tým diskvalifikován bez náhrady startovného!!! O trestu rozhoduje pořadatel závodu a hlavní rozhodčí!

Nástrahy a návnady:
Povolené nástrahy: boilies a pelety. (Obalovací těsta, boostery a dipy jsou povoleny).

Povolené návnady jsou boilies, pelety, method mix a partikl (řepka, kukuřice, tygří ořech) – partikl musí být řádně upraven, v opačném případě jej může rozhodčí do konce závodu zabavit.

Množství krmení použitého při závodě je omezeno na 30 kg / tým - bude zkontrolováno a zváženo před začátkem závodu rozhodčími!

Nesmí se lovit (chytat) na:
Housku, chleba a jiné pečivo, foukané a extrudované kukuřice (pufy) a jiné extrudy, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy!

Hodnocení:
Bodovanou rybou je kapr a amur od 60 cm včetně.

Každému týmu se sčítají váhy 5 nejtěžších bodovaných ryb. Tým, který bude mít nejvyšší součet vah 5-ti bodovaných ryb vyhrává. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, váha nejtěžší bodované ryby, poté váha 6,7.. bodované ryby.

Přechovávání a měření úlovku:
Ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do ekovaku (ekovezírku nebo saku). V jednom eskosaku lze přechovávat maximálně jednu rybu. Tým ihned po ulovení bodované ryby „prozvoní“ mobilním telefonem úsekového rozhodčího, který rybu zváží, vyfotí lovce s informační tabulí a zapíše úlovek do karty týmu. Pravdivost zapsaného údaje v kartě stvrdí rozhodčí svým podpisem. Pokud bude ryba zaseknuta před koncem závodu, má tým po ukončení závodu 15 minut na její zdolání. Pokud to do této doby nestihne, nebude zdolaná ryba započítána do výsledku závodu.

Protesty:
Při podání protestu musí protestující složit kauci 1000,- Kč do rukou pořadatele, při neuznání protestu kauce propadá pořadateli. Protest musí být podán neprodleně do 30-ti minut. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Ceny:
1. místo – Poháry, finanční hotovost 15.000,- Kč, věcné ceny
2. místo – Poháry, finanční hotovost 12.000,- Kč, věcné ceny
3. místo – Poháry, finanční hotovost 10.000,- Kč, věcné ceny
4.-10. místo – Věcné ceny

Nejtěžší kapr závodu – Pohár, finanční hotovost 3.000,- Kč, věcné ceny

Při nízkém počtu závodníků má pořadatel právo ponížit ceny!

Organizátor si vyhrazuje právo použít fotografie a videonahrávky z průběhu závodu na reklamní a mediální účely.

Pořadatel má výhradní právo do začátku závodu učinit změnu v propozicích. Závod probíhá za každého počasí, ale pořadatel si vymezuje právo přerušit či ukončit závod z důvodu živelné pohromy.
Závodníci zaplacením startovného potvrzují, že se závodu účastní na vlastní nebezpečí!

 

perch2 - ®, 8.8.2017

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Spacák Warrior XL Sleeping Bag | SLEVA 30 %

Za 1.549
Nová, větší verze nejprodávanějšího spacáku Warrior, dokonale pasuje na lehátka Warrior 2 XL a také na R3 Camo. Lem pomáhá udržet teplý vzduch uvnitř spacáku. Spacák je dimenzován jako 2-3 sezónní – jaro, léto a podzim. Odolné 10mm zipy. Na dotek příjemný polyester.

akce, rybareniFOX Rage Splétaná šnůra PRO X8 Performence Braid

Za 369
PRO X8 Perfermance Braid - díky 8vláknům je na dotek velmi měkká v té nejvyšší kvalitě.Výrazná oranžová barva je velmi vhodná pokud potřebujete z důvodu vázek, trav apd. neustále vidět, kudy nástrahu vedete.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

odešel do věčných lovišť

v neděly po těžké nemoci umřel dlouholetý rybář a milovník přírody Martin Podpěra ,čest jeho památce

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...