MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

BetaFish Carp Cup Dešná 2017

Datum akce: 19.10.2017


Zaměření: Kaprařina

Kraj: Jihočeský

BETAFISH CARP CUP DEŠNÁ 2017

PRAVIDLA ZÁVODU:

66 hodinový závod dvoučlenných nebo tříčlenných týmů

Kde: Vodní nádrž Dešná u Jemnice http://www.rybari.jemnice.cz/ s rozlohou 15 ha

Kdy: 19. - 22. října 2017

Počet týmů: maximálně 29

Hlavní pořadatel: Zdeněk Maťa, tel.: +420 724 506 006

Cena startovného: Dvoučlenný nebo tříčlenný tým ………. 6.500,- Kč


Startovné se platí bankovním převodem na účet, který bude zaslán na e-mail přihlášeného týmu. Každý tým po potvrzení přihlášky musí uhradit startovné do 31.5.2017. Do poznámek pro příjemce uveďte jméno týmu nebo závodníka!

Pokud tým po uhrazení startovného zruší svou účast na závodu, může tak učinit do 1.8.2017 – bude mu vrácena zaplacená částka startovného ponížená o manipulační poplatek 200,- Kč. Po tomto termínu se startovné nevrací a družstvo si musí zajistit náhradu. Náhradní tým si může změnit název.

Přihlášky:

Zasílejte s názvem týmu, jmény závodníků a telefonním kontaktem na e-mail: zdenekmata@seznam.cz . Pokud nebude přihláška správně vyplněna nebude na ní brán zřetel a je tak neplatná!

Přihláška je platná až po zaplacení startovného!

Losování:
Nejdříve se vylosuje pořadí v jakém budou jednotlivé týmy losovat sektory a v tomto vylosovaném pořadí, pak vedoucí týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná.

Povinná výbava:
Podběrák (minimální délka ramene 90 cm), podložka jen vaničkového tipu!!!, dezinfekce, minimálně 4x ekosak!

Bude zkontrolováno rozhodčími, kdo nebude mít nebude vpuštěn do závodu!

Pravidla:
Závod probíhá systémem chyť a pusť!
Soutěží dvoučlenné nebo tříčlenné týmy, třetí člen týmu se může aktivně podílet na lovu. Každý tým chytá (loví) na 2 + 2 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem (háčky pouze bez protihrotu nebo s protihrotem zamáčknutým nebo upilovaným). Povolen pouze lov na položenou. Metoda lovu ZIG-RIG, CHOD-RIG, vrtulníkové a podobné sestavy jsou zakázané!

Nesmí se používat šokové pletené šňůry. Olověné šňůry se mohou používat na návazce o délce maximálně 1 metr! Nesmí se požívat drátěná feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící, krmítková a jiná směs na olovo. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor, který je vyznačen kolíky s číslem (hranice sektoru je vždy pomyslný pravý úhel od břehu rybníka nebo se řídíte dle vymezení páskami od pořadatelů). Pokud ryba vjede do jiného sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento podat protest, ale nemusí. Neprodleně! V případě protestu se ryba nebude počítat. Vstoupit do vody může závodník pouze při podebírání ryby, ale jen před svým sektorem a jen po kolena. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní včetně návštěv mohou vstoupit do sektoru jen se souhlasem závodníků.

Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Při hrubém porušení pravidel (použití nepovolených nástrah, překročení množství povoleného krmení, nerespektování pokynů rozhodčího, nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu nebo provinění proti rybářskému řádu) bude tým napomenut a mohou mu být odečteny až všechny úlovky do doby zjištění porušení pravidel! Při druhém provinění bude tým diskvalifikován bez náhrady startovného!!! O trestu rozhoduje pořadatel závodu a hlavní rozhodčí!

Pokud něco není v pravidlech řídíte se rybářským řádem vodní nádrže Dešná!

Nástrahy a návnady:
Povolené nástrahy jsou boilies a pelety v pevném stavu v průměru 8-30 mm. Obalovací těsta, boostery a dipy jsou povoleny.

Povolené návnady jsou boilies, pelety, methodmix a partikl (řepka, kukuřice, tygří ořech)

Množství krmení použitého při závodě je omezeno na 50 kg / tým - bude zkontrolováno a zváženo před začátkem závodu rozhodčími!

Vnadění a krmení je povoleno neomezeně po celou dobu závodu, ale jen ze břehu a to pouze pomocí PVA materiálů, spombu, rakety, lopatky, kobry, košíčku a praku. Marker povoleno používat před i během závodu, ale jen na měření hloubky ne jako bojka na označení lovného místa (vždy max. 10 min.). Odhozový echolot je povoleno používat jen před začátkem závodu!

Nesmí se lovit (chytat) na:
Housku, chleba a jiné pečivo, foukané a extrudované kukuřice (pufy) a jiné extrudy, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy! Nesmí se používat korek, umělé imitace živých nástrah jako jsou např. červi, žížaly, umělé kukuříce, tygří ořech apod. a to ani v kombinaci s boilies nebo peletou!

Hodnocení:
Bodovanou rybou je kapr a amur od 8kg včetně!

Každému týmu se sčítají váhy 5 nejtěžších bodovaných ryb. Tým, který bude mít nejvyšší součet vah 5-ti bodovaných ryb vyhrává. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje o pořadí 6-tá a případně další nejtěžší ulovená ryba.

Přechovávání a měření úlovku:
Ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do ekovaku (ekovezírku nebo saku). Ryby nad 10 kg pouze po jedné v jednom saku. Amur se nesmí sakovat a musí být neprodleně zvážen a vrácen zpět do vody! Tým po ulovení bodované ryby „prozvoní“ mobilním telefonem úsekového rozhodčího, který rybu zváží, vyfotí lovce s informační tabulí a zapíše úlovek do karty týmu. Pravdivost zapsaného údaje v kartě stvrdí rozhodčí svým podpisem. Pokud bude ryba zaseknuta před koncem závodu, má tým po ukončení závodu 15 minut na její zdolání. Pokud to do této doby nestihne, nebude zdolaná ryba započítána do výsledku závodu.

Ryby se budou vážit stejným typem vah a saků.

Protesty:
Při podání protestu musí protestující složit kauci 1000,- Kč do rukou pořadatele, při neuznání protestu kauce propadá pořadateli. Protest musí být podán neprodleně do 30-ti minut. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Ceny:

1. místo – Poháry, finanční hotovost 30.000,- Kč, věcné ceny

2. místo – Poháry, finanční hotovost 20.000,- Kč, věcné ceny

3. místo – Poháry, finanční hotovost 10.000,- Kč, věcné ceny

4.-10. místo – Věcné ceny

Nejtěžší kapr závodu – Pohár, finanční hotovost 5.000,- Kč, věcné ceny

Cena pořadatele za ulovení kapra 20+kg – Šampaňské a finanční hotovost 1000,- Kč (pokud bude uloveno více kusů tak cenu získá ten nejtěžší)

Při nízkém počtu závodníků má pořadatel právo ponížit ceny!


Závodu se mohou zúčastnit i ti zájemci, kteří nejsou členy ČRS nebo MRS.

Závodníci se musí přizpůsobit požadavkům filmového štábu a fotografů, a to po celou dobu závodu. Organizátor si vyhrazuje právo použít fotografie a videonahrávky z průběhu závodu na reklamní a mediální účely.

Pořadatel má výhradní právo do začátku závodu učinit změnu v propozicích. Závod probíhá za každého počasí, ale pořadatel si vymezuje právo přerušit či ukončit závod z důvodu živelné pohromy.

Jedná se o privátní soukromou klubovou akci a pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout zájemce o závod!

Více info zde:
https://www.facebook.com/events/1613843298920824/

 

ksanda - ®, 28.11.2016

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE! FOX Prut Horizon X 12ft 3lb Cork handle se slevou 20% !

Za 6.799
Všechny modely mají nyní 2K karbonovou úpravu ve spodní části a 1K karbon na špičce. To z nich dělá mnohem silnější a odolnější pruty se silovou spodní částí, což Vám umožní plnou silou odhazovat montáže a díky rychle se vracející špičce získáte tolik potřebné metry navíc!

akce, rybareniPRESTON podběrákové tyčky RESPONSE

Za 1.950
Nové, odlehčené, dělené podběrákové tyčky. Délky 2,7 / 3 / 4 m. Délka: 2,7 m - váha 211 g. Více na www.chytiljsem.cz

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...