Elektromotor Haswing nebo Maxima?

Zdravim, má někdo zkušenosti s těmito motory? Nemohu se rozhodnout, ktery z nich koupit. Díky
http://www.boat007.cz/lode-cluny/elektromotory-1/elektromotor-haswing-40-lb.html
https://www.hawaj.cz/lodni-motor-379.html
Autor diskuse: Lajos173 - Profil , 26.5.2017 kaprařina - náčiní, doplňky

NRasto. - Profil | Út 4.8.2020 17:07:59

Jozef_S >> Nieje to pre mna potrebne. Po celodennej rybacke sa pod 12,4 moc nedostanem.

    NJozef_S - Profil | Út 4.8.2020 16:02:43

    Prečo práve 12,4? To stiahneš z baterky len 0,5-0,8V. Nespadne to napätie na tých 12,4 hneď?

      NRasto. - Profil | So 18.7.2020 7:21:03

      Jozef_S >> Mam gelovku 100ah. Nabijam cez agm mode. Pri nabijani som nameral 13,5-13,6v. Po odpojeni je este dobre nechat nabijacku zapojenu. Cetek5. Po nejakom case odpojim a bateria si drzi kapacitu pomerne dlho na takych 12,9-13,2. Nevybijam pod 12,4. Teda snazima sa. Ked haswing 55lb ukazuje na 4ke rychlosti okolo 40-60% tak relane mas uz 12,2-12,4v. Taka je moja skusenost.

        NGreysmen - Profil | Pá 17.7.2020 22:26:54

        Jozef_S >> kup tohle a vidíš na aplikaci v mobilu kolik má baterie Volrů a kolik má procent kapacity. Já jsem s tím maximálně spokojenej v aplikaci si nastavíš i alarm pokud ti kabacita klesne např pod 40%
        https://www.lidl-shop.cz/ULTIMATESPEED-Monitor-stav​u-autobaterii-USBW-12-A1/p100268185

          NJozef_S - Profil | Pá 17.7.2020 22:18:28

          Mal by som otázku, idem si kúpiť haswing 55lb a mám doma AGM batériu 70ah, chcel by som mať stále na batérii zapojený voltmeter. Problém je v tom že sa nikde nemôžem dočítať, koľko V má batéria pri plnom nabití a do koľko V ju môžem vybiť aby to bolo bezpečné. Našiel som nejaké hodnoty že 50%DOD ale vôbec tomu nechápem. Je tu niekto kto by ma do toho zasvätil?

            NRasto. - Profil | Čt 16.7.2020 15:40:12

            Ulajo >> No ano ale nemusi to tak byt. Mam par znamych co maju baterky roky. Cize nieje baterka ako baterka

              NUlajo - Profil | Čt 16.7.2020 15:14:53

              Rasto. >> Vsak baterky su spotrebny material.. kazde tri roky menim

                NPoligoN - Profil | Čt 2.7.2020 9:40:07

                rybar z NZ >> ono zalezi na tom ako ti pojde ryba, uz som vydrzal na jednej baterke cely vikend ale napr. ked mi sla ryba a boli vlny som ju vybil za pol dna.

                  Nrybar z NZ - Profil | Čt 2.7.2020 9:21:07

                  PoligoN >> na 80% to cbudem používať na víkendové výpravy a 2/3x do roka týždňové výpravy. Prevážne len na zavazanie a zdolavanie

                    Nhajetotom - Profil | St 1.7.2020 23:16:06

                    Rasto. >> je to jen pocit, nemeril jsem to, ikdyz sonar mě rychlost ukazuje, ale ta mě zajímá jen u spalovaku, když jdu do skluzu 😂

                      NRasto. - Profil | St 1.7.2020 22:06:30

                      hajetotom >> To vazne?meral si aj cez gps?zvazoval som menit

                        Nhajetotom - Profil | St 1.7.2020 20:57:49

                        jijak >> na co pojistku? Však motor dostává kopance nemá maximizer.... U verze s maximizerem už pojistka je :)

                          Nhajetotom - Profil | St 1.7.2020 20:55:40

                          Měl jsem. Maximu 40lb a jako nebylo to tak hrozné, ale ten plast byl takovej nehezkej do ruky.. Pak jsem vzal haswinga 55lb a to bylo lepší, ale pořád to při řazení rychlosti kopalo a ten plast po roce začal vrzat.. Tet mám 70lb haibo a to je o dost lepší materiálově.,ale 70lb oproti 55 moc nepoznavam..

                            NLeorim - Profil | St 1.7.2020 20:36:13

                            Rasto. >> no já chtěl vzít původně 140Ah vartu ale kvůli váze vzal 100Ah banner a taky že moje nabíječka nabíjí do 120Ah každopádně veslovat se mi nechce tak se něco pořídí ještě 😀

                              NRasto. - Profil | St 1.7.2020 20:23:49

                              Leorim >> Hlavne je tazsia 😀🤪

                                NLeorim - Profil | St 1.7.2020 19:19:07

                                Rasto. >> jinak gelovku bych zkusil když budu vědět že je o tolik lepší a vyplatí se pořídit

                                  NLeorim - Profil | St 1.7.2020 19:18:18

                                  Rasto. >> ja max pár krát do roka 4 dny výprava jinak po nejvíc ten víkend , mám prd čas na ryby bohužel. Zatím zkusím tady tu banner a pak asi koupím vartu černou 105 Ah stojí kolem 2600kč uvidím jak mi to bude stačit u vody ty dvě baterky a podle toho se zařídím .

                                    NRasto. - Profil | St 1.7.2020 18:46:11

                                    Leorim >> Nemas za co. Ja som baterku vymenil teraz za gelovku tak uvidim. Motor ten isty. Kapacitne by to na dva dni stacilo ale ja robim jednodnovky a cez noc nabijam. 5ku rychlost pouzivaj len vynimocne

                                      NLeorim - Profil | St 1.7.2020 17:50:02

                                      Rasto. >> jojo koupil jsem i voltmetr , četl jsem že diody jsou na tom haswingu celkem k prdu , toto je můj první člun i elekromotor tak se mám co učit , a dík 😉

                                        NRasto. - Profil | St 1.7.2020 17:42:54

                                        Leorim >> Podla toho kolko budes jazdit. Neriad sa tym co ukazuje motor. Zober voltmeter a riad sa tym. 20-40,/‘ ked ukazuju diody tak to uz je malo a baterku nicis. Plnu kapacitu mi trakcna banner 100ah drzala len dva roky.