MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Trochu politiky, bude mít i vliv na náš koníček ?

Zde otvírám volnou diskusi na politické psaní vašich názorů a témat, jak to vlastně bude, bylo a je. Rusko versus Ukrajina versus USA atd., dále IS a jiné dění v naší ČR a Evropě. Zajímá mě jak to vnímáte vy kteří o tom něco víte a nebo co si o tom myslíte, jak to bude a jestli nám třeba tenhle konflikt a události, které se dějí za poslední roky nezdraží rybařinu jako takovou, náčiní, cestování za rybami ?. Zde můžete psát vše, co se politiky týče, protože do jiných diskusí se to prostě nehodí. Rád čtu vaše názory na toto dění ve světě či Evropě.
Prosím jen slušné vystupování, všechno má svou mez,nevhodné či sprosté urážky a jiné věci budu okamžitě mazat či v neposlední řadě rozdávat kartičky a to já tuze rád. :-)

Autor diskuse: 1Mara ®
Dále moderují: Vash ® + sven ® + Gašpi ® + MAXXSKATER ® + Rezeň 5,125 ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 14.2.2015

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 12:58:00
Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09 včetně Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volíte Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu! Známe podrobnosti!

https://vimeo.com/251361997

https://vimeo.com/251362690https://aeronet.cz/news/odhaleni-natvrdo-kdo-voli-j​iriho-drahose-voli-ve-skutecnosti-miroslava-kalousk​a-budoucim-premierem-voli-karla-schwarzenberga-jako​-mentalniho-guru-voli-celou-top09-vcetne-kromerizsk​e-vyzvy/

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2.482 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 16:20:13
Ankara prohlásila, že USA nebudou vytvářet oddíly na syrské hranici.

Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu prohlásil, že šéf Pentagonu James Mattis na schůzce s ním vyvrátil informaci o vytváření „bezpečnostních pohraničních sil“ v Sýrii.

„Mattis ujistil, že bude osobně kontrolovat tuto otázku", cituje Çavuşoglua agentura Anadolu.

Schůzka ministrů se konala včera ve Vancouveru na okraj summitu o bezpečnosti a stabilitě na Korejském poloostrově.

Šéf tureckého MZV vyzval USA, aby se vzdaly v Sýrii kroků, které by mohly způsobit krizi ve vztazích s Ankarou. Jak připomenul Çavuşoglu, Washington dříve Ankaru ujistil, že oddíly sebeobrany syrských Kurdů YPG nejsou „strategickými partnery" USA, a že spolupráce s nimi je dočasná — jen kvůli boji proti IS.

„Když nepokládáte YPG — syrské křídlo Strany kurdských pracujících — za strategické partnery, přestaňte je podporovat a vraťte zpět zbraně dodané do Sýrie. Ve Washingtonu nás dokonce ujistili, že sestavili seznamy čísel všech zbraní předaných YPG, a že později je odevzdají do arzenálů", podotkl Çavuşoglu.

Podle jeho slov má Turecko mnoho důvodů k tomu, aby bralo tyto sliby skepticky, protože USA je už nejednou porušily. Týká se to i stažení sil YPG z Manbidže a operace v Rakce.

https://cz.sputniknews.com/politika/201801176610301​-ankara-prohlasit-usa-vytvaret-oddil-syrie-hranice/​
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 16:10:22
Švýcarsko udělalo první krok směrem k uzavření svých hranic.

Švýcarsko udělalo první krok k přerušení vazeb s Evropskou unií, když vláda dovolila proponentům kampaně za zastavení migrace, aby usilovali o veřejnou podporu pro referendum.

Země není členem EU, ale v rámci přístupu na jednotný trh má otevřené hranice. Národovecká Švýcarská lidová strana (SVP) nyní usiluje v tomto směru o referendum.

SVP nyní může začít sbírat podpisy pro svou iniciativu na “zmírnění migrace”, a pokud se jí podaří získat více než 100 tisíc podpisů, referendum se může konat.

Pokud pak lidé v referendu rozhodnou pro změnu, švýcarská Federální rada bude mít rok na vyjednávání ukončení svobodného pohybu s Bruselem, a změnu dvojstranné dohody s EU.

Očekává se, že v případné odvetě EU Švýcarsko odstaví od jednotného trhu, což bude přímý následek obnovení hraničních kontrol.

Počet obyvatel Švýcarska je okolo 8,3 milionů, kdy asi jedna čtvrtina jsou cizinci, a SVP se dlouhodobě snaží migraci snížit na nulu.

Podle le News populace Švýcarska vzrostla od roku 2000 o 16 procent, ze 7,2 milionu na současných 8,3 milionů a větší část tohoto množství se připisuje na vrub cizinecké populaci, která narostla z 1,4 milionů na 2 miliony.

Nejvíce cizinců do Švýcarska přichází z EU a zemí Evropy. V současnosti ve Švýcarsku žije 1,36 milionů Evropanů. Zbytek tvoří cizinci neevropského původu.

https://stredoevropan.cz/2018/01/17/svycarsko-udela​lo-prvni-krok-smerem-k-uzavreni-svych-hranic/
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 16:00:29
Katalánský parlament zahájil ustavující schůzi, hlasovat mohou i uvěznění poslanci.

Barcelona - Katalánští poslanci dnes zahájili ustavující schůzi parlamentu, který vzešel z prosincových předčasných voleb. Separatisté ovládající většinu křesel navrhují do vedení parlamentu své lidi, což by jim dávalo naději na opětovné zvolení Carlese Puigdemonta premiérem.

Zdroj: https://globe24.cz/svet/47914-katalansky-parlament-​zahajil-ustavujici-schuzi-hlasovat-mohou-i-uvezneni​-poslanci
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 15:50:13
Vpád turecké armády do Sýrie? U Afrínu se už střílí, Kurdové vyzvali svět k akci.

Damašek - Kurdská Strana demokratické unie (PYD) dnes vyzvala světové mocnosti, aby zabránily Turecku zahájit ofenzívu proti syrskému Afrínu. Podle agentury Reuters se v okolí Afrínu ozývá palba a z útoků se navzájem obviňují kurdské milice YPG a turecká armáda.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/21294​6-vpad-turecke-armady-do-syrie-u-afrinu-se-uz-stril​i-kurdove-vyzvali-svet-k-akci/
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 15:39:10
http://svobodnenoviny.eu/madarsky-premier-ne-eu-ale​-my-rozhodneme-kdo-bude-pusten-do-nasi-zeme/
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 15:29:37
Vláda schválila demisi i novely! Více lidem chce odpouštět dluhy.

Ve středu ráno zasedla ve Strakově akademii menšinová vláda hnutí ANO. Protože se jí nepodařilo získat ve sněmovně důvěru, schválila svou demisi. Mandát bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Na jednání vláda zároveň schválila balíček zákonů, včetně toho, který má pomoct lidi oddlužit.

http://tn.nova.cz/clanek/babisova-vlada-zasedla-ma-​podat-demisi-projedna-i-novely-zakona.html
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 15:19:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Klaus ml.: Drahoše by klidně mohl nahradit Rumburak, taky by uspěl.

Generální ředitel Jaromír Soukup v televizním pořadu TV Barrandov Aréna Jaromíra Soukupa přivítal Jaroslava Foldynu (ČSSD), Radka Vondráčka (ANO), Václava Klause mladšího (ODS) a Tomia Okamuru (SPD). Všichni účastníci odpovídali na dotazy, které se týkaly nejen blížící se prezidentské volby, ale také kauzy OLAF. Ke slovu se tradičně dostali i diváci, kteří chtěli znát odpovědi na své otázky.

"My nesledujeme prezidentské volby, my jsme svědky referenda o Miloši Zemanovi. Kdyby byl proti němu kdokoli, třeba Rumburak, věřím, že by u lidí uspěl," zahájil debatu o prezidentských volbách Klaus.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/klaus-ml-drahos​e-by-klidne-mohl-nahradit-rumburak-taky-by-uspel_46​3236.html
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 15:09:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Drahoše při hokejovém zápase v Třinci část publika vypískala.

Zatímco v rodném Jablunkově se Jiří Drahoš dočkal v úterý vřelého přijetí, při návštěvě hokejového utkání v třinecké Werk Areně ho část hlediště vypískala.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/drahose-pri-hokejovem​-zapase-v-trinci-cast-publika-vypiskala-20180117.ht​ml
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 14:59:52
Na Ukrajině vyzkoušeli modernizovaný protiletadlový raketový komplex Pečora.

Ukrajinská společnost Radioniks spolu s konstrukční kanceláří Luč vyzkoušela obnovený protiletadlový raketový komplex S-125M (Pečora). Videozáznam zkoušek uveřejnila na Facebooku tisková služba konstrukční kanceláře.

V komentáři k videozáznamu se praví, že z komplexu byla vystřelena modernizovaná raketa 5V27D-M2 s aktivní radiolokační samonaváděcí hlavicí. „V počátečním úseku letí raketa po aerobalistické trase, takový let značně zvyšuje dostřel komplexu S-125M," podotkli v konstrukční kanceláři.

https://www.facebook.com/kbluchua/videos/1694434090​619135/

Podle zprávy činí teď dostřel komplexu 40 kilometrů a maximální výška cílů může dosahovat až 25 kilometrů.

Protiletadlový raketový komplex S-125 s exportním názvem Pečora byl vyprojektován v roce 1961, modernizovaná verze S-125M se objevila v roce 1970. Dostřel první modifikací komplexu nepřesahoval 22 kilometrů. V Rusku byl tento komplex stažen z výzbroje v polovině 1990. let.

https://cz.sputniknews.com/svet/201801166603273-ukr​ajina-raketovy-komplex-pecora/
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 14:49:30
Halík je satanista a satanisté normální lidi nezajímají! Poslanec nám odpověděl tak, že jsme zůstali koukat.

„Jistě, že pan prezident má k lidem blíž, než ´pan neznámá umělá alternativa´, prostě proto, protože se jich nebojí a celé své funkční období tráví v kontaktu s veřejností..,,“ říká poslanec SPD Lubomír Volný na konto Jiřího Drahoše, jenž se s Milošem Zemanem hodlá v televizních debatách „poprat“ o nejvyšší post na Pražském hradě. „ Pan prezident Zeman má nejsilnější pozici na Barrandově, ale jako první nabídl Primu. Pan Drahoš ví, že má šanci pouze na České televizi (ČT) a navrhl - světe div se - ČT! Pan prezident navrhl čtyři debaty, pan Drahoš se bojí a má odvahu je na dvě. Již dnes vede pan prezident 2:0,“ hodnotí kromě mnoha jiných věcí Volný tuto situaci.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hal​ik-je-satanista-a-sataniste-normalni-lidi-nezajimaj​i-Poslanec-nam-odpovedel-tak-ze-jsme-zustali-koukat​-520320

Ondřej Neff: Voliči Zemana neví moc o zednářích nebo Římském klubu. Ale ten Dublin IV, to je dynamit, pane Drahoši. Takže...

„Drahoše určitě čekají pasti na mamuta. Největší je záležitost s migrací, druhá je postoj k Andreji Babišovi a jak je to s tím stíháním a eventuální nominací do premiérského úřadu. To jsou věci, kde se bude muset naprosto jasně vyjádřit,“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz spisovatel, publicista a zakladatel serveru Neviditelný pes Ondřej Neff. „Klička, kterou Andrej Babiš udělal, kdy se krátce po prvním kole vymezil k Mynářovi a Nejedlému, to je myslím vůbec největší překvapení. To by znamenalo, že má prst hodně nasliněný a větří nějakou změnu směru větru. Samozřejmě, že má zájem být zadobře s každým prezidentem. Dnes je v situaci, kdy neví, kdo bude hlavou státu,“ dodává.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ond​rej-Neff-Volici-Zemana-nevi-moc-o-zednarich-nebo-Ri​mskem-klubu-Ale-ten-Dublin-IV-to-je-dynamit-pane-Dr​ahosi-Takze-520412

Akademik-volič Zemana sdělil, co mu provedli v ČT a jak se tam smáli „Zemákově“ smrti. Snad má národ rozum, doufá.

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš, se svou úzkostlivě udržovanou nevyhraněností a křečovitou snahou nenaštvat nikoho z možných podporovatelů, může v televizních debatách se současným prezidentem Milošem Zemanem jedině ztratit, myslí si vysokoškolský pedagog a IT expert Pavel Cimbál. Pokud tedy budou výstupy posuzovány věcně a racionálně. Mnoho lidí ve své nenávisti k Zemanovi, vydatně podporované médii, podle něho totiž dospělo až do patologického stádia. „Cokoliv, co Zeman řekne, je prostě špatně, i kdyby recitoval axiomy,“ uvádí pedagog. Ten se rovněž svěřil s nepřijemnými zážitky z České televize, kde byl hostem jednoho pořadu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Aka​demik-volic-Zemana-sdelil-co-mu-provedli-v-CT-a-jak​-se-tam-smali-Zemakove-smrti-Snad-ma-narod-rozum-do​ufa-520371
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 14:28:10
V pařížském metru byl ubodán mladý muž, svědci místo pomoci incident natáčeli a sdíleli na sociální sítě.

V pařížském metru došlo k násilnému incidentu, při němž zemřel muž. Andy Briggite z Martiniku byl ubodán dalším pasažérem. Pomoci se však nedočkal, i když byli na místě svědci. Ti si raději celou situaci nahrávali na své mobilní telefony a videa a fotografie pak sdíleli na sociálních sítích.

http://eurodenik.cz/zpravy/v-parizskem-metru-byl-ub​odan-mlady-muz-svedci-misto-pomoci-incident-natacel​i-a-sdileli-na-socialni-site
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 14:18:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Babiš: ČR bude proti povinnému přerozdělování azylantů v EU.

Praha - Vláda podle svého předsedy Andreje Babiše (ANO) udělá vše proti povinným kvótám na uprchlíky nebo proti přerozdělování žadatelů o azyl, které plánuje EU. Premiér to dnes uvedl ve Sněmovně v úvodu debaty nad návrhem unijní reformy azylové politiky. Diskusi prosadilo hnutí SPD. Tvrzení jeho předsedy Tomia Okamury, že ČR je migranty ohrožena, Babiš odmítl. Vyzval Okamuru, aby přestal strašit lidi.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/babis-cr-bude-prot​i-povinnemu-prerozdelovani-azylantu-v-eu/1574347
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 14:08:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Solncepjok nadchl irácké velení: teroristy ničil i děsil, sám neutrpěl jednou ztrátu (VIDEO).

Na nedávné vojenské přehlídce v iráckém Bagdádu u příležitosti vítězství nad Islámským státem se ve společnosti tanků M1A1 Abrams a T-72M1, terénních vozidel Humwee a další techniky představily také těžké ruské raketomety TOS -1A Solncepjok. Tato zbraň s termobarickou municí si mezi iráckými vojáky získala velkou oblibu – z řady důvodů.

Těžké raketomety, či spíše reaktivní plamenomety (TOS – zkratka z: тяжёлая огнемёт&#​1085;ая система; Solncepjok – Výsluní; pozn. překl.) velení irácké armády považuje za vskutku vítěznou zbraň.

Během bojů s formacemi islámských radikálů byl Solncepjok, postavený na platformě hlavního ruského bojového tanku T-90, používán na nejdůležitějších úsecích fronty. Zničující přesné údery Solncepjoků měly na bojovníky Islámského státu těžký demoralizující účinek.

Stroje prokázaly vynikající spolehlivost a schopnost přežití. Přes prognózy skeptiků nedošlo během válečného konfliktu ke ztrátě jediného TOSu. Přitom celkové počty teroristy zničené a zasažené techniky byly poměrně značné – v podstatě se jedná o množství, které by stačilo k vyzbrojení několika divizí.

Jen široce známých a v superlativech prezentovaných tanků Abrams shořelo v bojích kolem padesáti. Navíc byly v řadě případů zničeny zastaralými protitankovými sovětskými raketami, vyvinutými už v 70. letech minulého století.

Ruská média se zamýšlejí nad tím, zda vysoký počet zničených Abramsů není důvodem, proč se Irák v minulých měsících rozhodl k nákupu tanků T-90S, které se naopak velmi dobře osvědčily v Sýrii, kde i při velmi intenzivním bojovém nasazení a prudkých bojích se zapojením protitankových zbraní utrpěly jen minimální ztráty. Je znám případ, kdy T-90 v Sýrii vydržel i čelní zásah věže střelou amerického protitankového kompletu TOW-2A (dodávky těchto tanků do Iráku začaly koncem loňského roku – pozn. edit.).

Zkušenosti získané při použití systémů TOS -1A Solncepjok v reálných bojových situacích budou využity při vývoji dalších typů a modifikací těžkých samohybných raketových plamenometů.

Bojové vozidlo komplexu TOS-1A Solncepjok představuje vícenásobné odpalovací plamenometné zařízení pro přímou palebnou podporu mechanizovaných jednotek. Z čtyřiadvaceti raketnic se odpalují rakety se zápalnou nebo termobarickou bojovou částí, která má obrovský ničivý účinek.

TOS-1A Solncepjok při bojích i irácký Mosul:
http://eurasia24.cz/vojenstvi/item/2712-solncepjok-​nadchl-iracke-veleni-teroristy-nicil-i-desil-sam-ne​utrpel-jednou-ztratu-video
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 13:58:12
Máme tu další pokus, jak nám vnutit kvóty, burcoval poslance Okamura.

Hnutí SPD Tomia Okamury si vynutilo, aby Sněmovna přednostně řešila návrh nových azylových pravidel v Evropě. „Máme tady další pokus, jak nám vnutit kvóty, jenom jinou cestou,“ řekl Okamura. Česko podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše udělá vše pro to, aby nebylo v Evropě v této věci přehlasováno.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/snemovna-nova-azylova-pravi​dla-dublin-iv-fp8-/domaci.aspx?c=A180117_110240_dom​aci_kop
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 13:48:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Drahoš je nastrčená figurka, která má představovat odpor k Zemanovi.

I když Miloš Zeman první kolo vyhrál s převahou, čeká ho obtížné druhé kolo. Pokud voliči vyslyší výzvu kandidátů, kteří se do druhého kola nedostali – Michala Horáčka, Pavla Fischera, Marka Hilšera a Mirka Topolánka – a přikloní se k Drahošovi, bude to pro Zemana těžké. A co teprve pro nás… Co tak sleduji zahraniční média, tak ta dehonestace našeho prezidenta má evropský rozměr! Asi probruselským mocipánům leze pořádně na nervy!

Zeman má odvahu hájit zájmy většiny občanů ČR
Co dodat ke druhému kolu? Pan prezident je výborný řečník, je sečtělý a zná výborně historii jako nikdo jiný. Na rozdíl od pana Drahoše dokázal, že má odvahu hájit zájmy většiny občanů ČR, a to zejména v otázkách vlastenectví. Chápu, že prezident má určité zdravotní problémy, ale ty nesouvisí s jeho myšlenkami. Všichni jednou budeme staří, ale ne tak moudří jako on. Pana Drahoše volit určitě nebudu. Není to ani sto let, co nám Němci pěkně zavařili a teď nám chtějí nacpat do vlasti migranty. Já s nimi v jednom domě žít nechci, ale pan Drahoš evidentně ano. Ostatně měla jsem o Drahošovi lepší mínění. Včera urážel pana prezidenta a zdá se mi, že mu 2. místo nějak stouplo do hlavy a je dost namyšlený. A když připočítám, že nemá politické zkušenosti, tak bude loutkou Bruselu. Uchyluje se k taktizování, ostrým útokům, spolupráci s kýmkoliv, prosí o podporu u dosavadních rivalů, využívá pomlouvačnou kampaň… Zkrátka, chce dosáhnout kariéry za každou cenu. Stávající pan prezident spoléhá na zdravý rozum obyvatel České republiky. Do jaké míry se nechají lidé zmanipulovat, uvidíme za pár dní. Dávám přednost rozumu, tedy Zemanovi.

Je více než zřejmé, kdo jsou Drahošovi voliči
Pokud jste se někdo dnes díval na debatu na Primě, tak Babiš uhodil hřebík na hlavičku. Na otázku, proč lidé volí Drahoše, řekl, že nevolí Drahoše, ale že jsou to voliči, kteří nenávidí Zemana a Drahoš je jen nastrčená figurka, která má jejich odpor k Zemanovi představovat. Bohužel, toto je více než zřejmé.

http://novinychrudim.cz/2018/01/17/stanislava-entle​rova-drahos-je-nastrcena-figurka-ktera-ma-predstavo​vat-odpor-k-zemanovi/
N Rezeň 5,125 - ® St 17.1.2018 13:42:19
Calex >> :-))
N Calex - ® St 17.1.2018 13:40:48
Rezeň 5,125 >> To je intelektuál, ten se bojí i lžičky na kafe, protože si myslí, že je to semínko od lopaty 😂😂
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 13:38:42
Italský politik varuje: Staletí naší historie zmizí, pokud islám získá navrch.

Italská kultura a společnost riskuje, že bude vymýcena islámem, prohlásil v pondělí šéf Ligy (Severu) Matteo Salvini, který slibuje, že zastaví imigrantskou invazi.

Jeho komentář následuje krátce po podobných, jen ostřejších slovech dalšího politika z jeho strany, Attilia Fontany, do kterého se italská média pustila kvůli vyjádření, že bílá rasa v Itálii může být vyhlazena, pokud nebudou přijata přísnější opatření na zastavení migrantů, kteří jsou muslimské víry a také Afričané.

Ačkoliv Fontana má v průzkumech před svými rivaly navrch, po mediálním tlaku řekl, že jeho výrok byl selháním. Nicméně šéf strany Salvini vystoupil na jeho obranu.

“Čelíme útoku. Naše kultura, společnost, tradice a způsob života je v ohrožení,” řekl v prohlášení.

“Barva kůže s tím nemá co dělat, ale riziko je veliké. Staletí naší historie mohou zmizet, pokud islamizace, která byla dosud podceňována, získá navrch,” dodal.

Imigrace je hlavním tématem blížících se voleb v Itálii, které se konají 4.března. Strany od středu napravo obviňují středo-levou vládu, že udělala pro zastavení především ekonomických migrantů málo. Přitom většina hlavních italských stran volá po přísnějších opatřeních.

https://stredoevropan.cz/2018/01/17/italsky-politik​-varuje-staleti-nasi-historie-zmizi-pokud-islam-zis​ka-navrch/
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 13:28:21
Tillerson uvedl možné následky odmítnutí KLDR jednat.

KLDR vyprovokuje vojenskou variantu, když nepřistoupí na jednání, prohlásil ministr zahraničí USA Rex Tillerson.

Po ministerské schůzce o KLDR ve Vancooveru se Tillersona zeptali, jestli se mají Američané obávat války s KLDR.

„Musíme se dívat na nynější situaci střízlivě a jasně. Severní Korea i nadále dosahuje podstatného pokroku ve vývoji jaderné zbraně a ve zvyšování smrtelné síly této zbraně, jak to ukázaly poslední termonukleární zkoušky a stálý pokrok ve vývoji balistických raket. Musíme uznat, že tato hrozba se zvyšuje, a že nezvolí-li Severní Korea cestu kontaktů, diskusí a jednání, vyprovokuje vojenskou variantu", řekl ministr zahraničí USA.

Zároveň odmítl odpovědět na otázku novinářů o možnosti omezeného vojenského útoku na KLDR. „Nebudu komentovat otázky, v nichž ještě nebylo přijato rozhodnutí", řekl Tillerson.

V amerických médiích se projednávalo s odvoláním na vojenské zdroje možnost omezeného útoku na KLDR nejadernými prostředky. Tvrdilo se, že američtí vojáci počítají s kladným výsledkem podobného útoku i přesto, že Severní Korea prokázala možnosti svých jaderných zbraní.

https://cz.sputniknews.com/svet/201801176610091-til​lerson-nasledek-odmitnuti-kldr/
N Rezeň 5,125 - ® St 17.1.2018 13:18:35
Calex >> a Zeman se snad někdy živil rukama? Zeman by si lopatou ublížil...:))
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 13:18:13
Rusko pořádá na Sibiři manévry s mezikontinentálními balistickými raketami.

Ruská armáda zahájila tento týden rozsáhlé manévry svých strategických sil, jichž se účastní jednotky vybavené balistickými raketami. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že do cvičení jsou zapojené balistické rakety Topol M a Jars odpalované z mobilních ramp, uvedla agentura AP.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/460777-rus​ko-porada-na-sibiri-manevry-s-mezikontinentalnimi-b​alistickymi-raketami.html
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 13:08:52
Prezidentská volba a ukrajinský teror: Kdo stojí na čí straně? Knížecí parta zase pohromadě. Zeman nesmí projít, i kdybychom měli (znovu) vraždit a upalovat! Femen bojují za Kavárnu. Starosti pana Drahoše na naši hlavu.

http://www.protiproud.cz/politika/3582-prezidentska​-volba-a-ukrajinsky-teror-kdo-stoji-na-ci-strane-kn​izeci-parta-zase-pohromade-zeman-nesmi-projit-i-kdy​bychom-meli-znovu-vrazdit-a-upalovat-femen-bojuji-z​a-kavarnu-starosti-pana-drahose-na-nasi-hlavu.htm
N MAXXSKATER - ® St 17.1.2018 12:47:49
Tváří v tvář islamistům. Češka se převlékla do hidžábu a vyrazila do válečné zóny.

Válečná reportérka s řadou prestižních ocenění Lenka Klicperová jezdí do válečných zón po celém světě, aby ostatním zprostředkovala to, co se tam děje.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tvari-v-tvar-isl​amistum-ceska-se-prevlekla-do-hidzabu-a-vyrazila-do​-valecne-zony-41731?dop-ab-variant=&seq-no=1&source​=hp
N rarach - ® Út 16.1.2018 21:03:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Tak se nám nějak zesral teploušek.....no alespoň, to bude mít úroveň!
https://www.novinky.cz/domaci/460711-moravec-odmitl​-moderovat-prezidentsky-duel-nechce-byt-hromosvodem​-zemanovy-kritiky-na-ct.html
N rarach - ® Út 16.1.2018 19:45:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Tak koukám na zprávy ČT 1 a ten zpravodaj z USA se stále ještě nevzpamatoval z prohry Clintonové, to je ubožák nejhrubšího zrna....kristova noho!
N sven - ® Út 16.1.2018 19:35:49
Calex >> Ovšem na jednu stranu měl pravdu... :-)
Ale na to ti kolbenkáři přišli až o něco později... nejprve když přišli o práci a podruhé i o tu kolbenku...
Myslím, že dnes si drbou hlavu... Takhle si to rozhodně nepředstavovali...

http://www.savevideoyoutube.com/video/4cR9SyTdKp0
N mancek - ® Út 16.1.2018 19:33:15
Chtelo by to nastrihat video s tema dvouma akterama. Aby si to lidi pripomeli.
N Dědek - ® Út 16.1.2018 19:28:50
Calex >> zcela, celá paralela...
N Calex - ® Út 16.1.2018 19:23:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
mancek >> Takže si to asi připomeneme...........obyčejnejma pohrdali komouši,tihle pohrdaj taky....

N mancek - ® Út 16.1.2018 19:07:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jinak k tomu Drahosovi a jeho nazoru, ze obcane nemaji co kecat pomoci referenda jestli byt ci ne v eu. Pamatujete na Stepana v 89 a jeho vetu, ze deti nebudou diktovat kdo bude prezident a kdy ma vlada odejit ?
N MAXXSKATER - ® Út 16.1.2018 19:07:34
Erdogan by raději chtěl projednávat Sýrii s Putinem než s Trumpem.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že neplánuje projednávat vytvoření amerických zón pohraniční bezpečnosti v severní Sýrii s prezidentem USA Donaldem Trumpem a že bude udržovat styky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

„Neplánuji telefonovat Trumpovi, ale plánuji kontakty s Putinem," řekl Erdogan novinářům, když odpovídal na příslušnou otázku.

Erdogan rovněž vyzval NATO, aby se postavila proti záměru USA na vytvoření bezpečnostních zón a řekl, že aliance „musí" vystoupit proti sílám, které „si neváží a porušují hranice jejích členských zemí".

Jak dříve informovala média, koalice v čele s USA v Sýrii připravuje „síly pohraniční bezpečnosti" pro ochranu zóny, kterou má pod kontrolou. Rozměr sil dosáhne 30 tisíc lidí. Sýrie tyto plány odsoudila.

https://cz.sputniknews.com/politika/201801166603761​-erdogan-putin-usa-syrie-zony/
N MAXXSKATER - ® Út 16.1.2018 18:57:21
Ilegální migrant v USA musí po 30 letech nezákonného pobytu v zemi odejít.

Pro někoho je to důkaz o bezcitnosti Trumpovy administrativy, pro jiné důkaz, že to Trumpova administrativa myslí s potlačováním nelegální migrace vážně.

Jorge Garcia se do USA dostal před téměř 30 lety jako desetiletý se svou tetou. Nepřešli hraniční přechod, ale do země se dostali nelegálně. Garciovi rodiče už v té době v USA nelegálně byli, informuje ABC News.

Garcia začal pracovat jako zahradník a po patnácti letech v USA si našel ženu, se kterou založili rodinu. Garcia se v roce 2005 pokusil svůj pobyt v USA legalizovat, ale pochopitelně skončil v deportačním řízení. Během období Obamovy vlády přišla úleva, a kromě pravidelných návštěv imigračního se nemusel ničeho bát.

Rodince Garciů se mezitím narodily dvě děti ve věku 12 a 15, obě s americkým občanstvím, které má i Garciova manželka Cindy.

S nástupem Trumpa ale přišel jiný přístup. Plánovaná stavba zdi mezi Mexikem a USA. Omezení nelegální migrace až na nulu. Jediní, koho se nekompromisní přístup amerického systému zatím netýká, jsou děti v rámci programu DACA. Ale do něj Garcia nespadá.

V listopadu za Garciovými přišli agenti z imigračního, a oznámili mu, že musí USA opustit. Měl být zatčen, ale bylo mu dovoleno zůstat s rodinou skrz Díkuvzdání a pak i přes Vánoce. Ale teď musí jít. Respektive už je pryč. Zpátky v Mexiku. Ve své vlasti. Do USA nemůže, ale jeho rodina do Mexika ano. Je to koneckonců i jejich spirituální vlast.

Příběh Garciových ještě uvidíme z mnoha stran. Možná o nich i natočí film. Ale podstatou zůstává, že Garcia kdysi porušil zákon, a pokud by Spojené státy takové chování tolerovaly, skončily by tak jako jejich jižní soused, odkud tolik lidí neustále utíká.

https://stredoevropan.cz/2018/01/16/ilegalni-migran​t-v-usa-musi-po-30-letech-nezakonneho-pobytu-v-zemi​-odejit/
N MAXXSKATER - ® Út 16.1.2018 18:47:27
Od Babiše k Čapímu hnízdu: Záznam z naší dnešní tiskovky má 16 minut, já vím, je to na vás asi dlouhé, ale přesto bych vás moc poprosil, udělejte si chvilku a dejte si ho celý. Vydáváme ho výjimečně nezkrácený. Je to důležité.

https://www.facebook.com/AndrejBabis/videos/1139636​782839631/
N sven - ® Út 16.1.2018 18:45:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
MAXXSKATER >> V USA by to určitě podmínkou s tou UK raketou, neřešili....

https://stredoevropan.cz/2017/12/09/urady-v-usa-pop​rve-zverejnily-video-na-kterem-bily-policista-zastr​eli-neozbrojeneho-bileho-muze/

https://zpravy.idnes.cz/zabiti-policie-usa-civilist​e-statistika-2017-f2y-/zahranicni.aspx?c=A180109_09​1542_zahranicni_ert
N MAXXSKATER - ® Út 16.1.2018 18:37:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Kavárna v USA: Morální opory boje proti Trumpovi? Manipulace s volbami a mediální podvody. Pro Clintonovic platí zvláštní pravidla. Mravní profil miláčků dekadentního Západu. Námitky se zamítají. Nyní frčí MeToo.

http://www.protiproud.cz/politika/3579-kavarna-v-us​a-moralni-opory-boje-proti-trumpovi-manipulace-s-vo​lbami-a-medialni-podvody-pro-clintonovic-plati-zvla​stni-pravidla-mravni-profil-milacku-dekadentniho-za​padu-namitky-se-zamitaji-nyni-frci-metoo.htm
N Calex - ® Út 16.1.2018 18:33:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Už se těším na ty debaty Zemana s Drahouškem. Bude to masakr.:-))))))

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2.482 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa Crosscast QD

Za 2.299
Naviják vás přesvědčí svým hladkým chodem i svou velkou silou, kterou dokáže vyvinout při navíjení. Prémiový a odolný naviják se navíc nachází ve skvělém poměru cena/výkon. Ideální na daleké náhozy.

akce, rybareniPelety Chyť a Pusť válcují tuzemské a zahraniční vody již 10 let

Dodáme do 24 hodin. Pelety náleží mezi oblíbené návnady na ryby. Jde o slisované kousky hmoty s obsahem různého druhu krmení pro ryby. Pelety s dírkami využijete k nastražení na háčky, ale jiné lze...

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...