MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

vychodocesky svaz a bivakovani

Zravim kolegy rybáře
Chci se zeptat od loňského roku znovu rybarim a přítelkyně zacla taky. Tak by jsme chtěli letos na týden k vodě pod bivak. Četl jsem několik témat a názory na bivakovani u vody se liší.

Otázka zní: na jakém revíru ve východočeském svazu se dá bezproblemu bivakova?

Autor diskuse: Army666 ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 22.2.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 7 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Lauri - ® Út 11.3.2014 6:40:43
Drtic21 >> v tom s tebou souhlasím. Na Mrku je každý papežštější než papež, ale z vody je skutečnost úplně jiná.
N Drtic21 - ® Po 10.3.2014 16:26:25
Líbí se mi to dohadování, ale jak známo všechno souvisí se vším a s morálkou zvlášť. V životě jsem se naspal a nabivakoval v lese až do aleluja, ale když jsem odcházel, nikdo to nepoznal. Dnes po weekendovém bivakování party u vody je tam bincu do kontejneru. Až se i ten poslední naučí udělat po sobě pořádek, vytratí se i tento problém: Je to o lidech a jen lidé to můžou vyřešit.
N Army666 - ® Čt 27.2.2014 21:25:27
Ještě jeden dotaz. Koukal jsem na reviry a u nádrže Seč je napsáno: Mimo vyznačená místa platí zákaz stanovani. Tím se myslí ze tam jsou vyznačena mista pro stany rybářů. Nebo se tím myslí kemp.
N retrívr - ® Út 25.2.2014 12:12:11
Mrknato >> Nech toho divochu......... Stejně jsi myslel na baby, jen ses bál to napsat.
N Mrknato - ® Út 25.2.2014 11:59:42
retrívr >> A když odděláš k tomu ještě střechu, tak máš z deštníku paravan a to už je úplně OK. Můžeš se za ním převlíkat, nebo navazovat tajný montáže, samoseky a to je prasečina najvááátša.....
N retrívr - ® Út 25.2.2014 11:42:38
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Souhlas.Je ale velmi směšné, že bez podlážky jsi čistý, když pácháš takovou prasečinu.
N Netipa - poslední hrdina MRKu - ® Út 25.2.2014 11:24:15
Army666 >> Jen jeď. Bivakování není zločin a revíry jsou bivaky doslova obsety. Nikdo to neřeší, tak co. Pokud si navíc odendáš podlážku, tak jsi pak úplně neprůstřelnej, jelikož to pak není bivak, ale deštník
N Army666 - ® Út 25.2.2014 11:21:36
Děkuji všem za příspěvky.
Jak jsem to tu pročítal, tak asi nikam pod biwi nepojedeme.
Ale řekněte mi na netu i tady na mrk je spousta videi kde jsou pod biwi a rikaji tam ze tam jsou cca na týden a jsou na nejmenované svazové vodě. Nedávno jsem viděl video z orliku tam kempovali cca týden někde u břehu asi 4 známí rybáři.
N supinna - ® Po 24.2.2014 15:49:52
mirmen >> Je to otřes! Vsadím boty, že se jedná o svazový revír. Ať je to se soukromkama jak chce, takový binec tam nenajdeš. Proč asi?
N mirmen - ® Po 24.2.2014 1:14:17
b.gun >> díky za odkaz, je to výstižné sdělení
N lota.lota - ® Ne 23.2.2014 23:54:28
kluci co tak znam bivakujou na pastvinách. Ale pastviny jsou studené a tam kde rybky berou tak moc místa na bivak není. Na rozkoši se da také bivakovat, ale zas tam je problem s autem, všude samej zakaz a švetsky to jezdej vybírat.
N b.gun - ® Ne 23.2.2014 23:44:05
mirmen >> Já jen, že podobný souhrn týkající se pobytu u vody jsem se snažil dát dohromady už před lety. Po nějakých stanoviscích magistrátních odborů nebo činovníků inspekce životního prostředí nebylo v té době ani slechu, jen na stránkách MŽP byl dohledatelný výklad k pojmu táboření z hlediska zákona o ochraně přírody a krajiny ve vztahu k jím chráněným územím.

www.mrk.cz/diskuse.php?id=610497&users%5B%5D=3094
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 23:41:24
Army666 - >>
www.mrk.cz/soukrome-reviry.php?idreviru=703
www.mrk.cz/soukrome-reviry.php?idreviru=540
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 23:25:30
další fotka od brouuucka15
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 23:24:50
supinna >> jenom hlupák bude dávat rady o místech, která má rád a kde se cítí dobře, ono to často pak dopadne jako na fotkách kolegy z MRKU ... fotil brouucek15
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 23:18:27
Mrknato >> jasně, jenže zadavatel otázky se na něco ptá .. ptá se na bivakování
N retrívr - ® Ne 23.2.2014 23:16:17
Mrknato >> Ses trochu probral, nerozumíš úplně ale trochu, no trochu.Že rozhodují peníze, to ví každej blbec, že bude hůř, to vědí i ti ještě hloupější.Proto ještě jednou, naposled. " Když si rybáři pomocí MO, soudržnosti nepomohou, bude konec, budeme ještě víc k smíchu, než už jsme.Soukromáky sem nepleť, to je největší zlo,cesta pro další,blbý to podporujou a pak se finančně poserem, budem lovit jen cvičené. Myslím, že už budu s fajfkou jen dýmat na břehu a vzpomínat.Tobě, kterému se spousta pravidel a čilimníci příčí jdeš po předpisech. Ještě jednou, když si nepomůžem sami, tak nám umoří.Ty bys měl být první, který by to měl podpořit.Hraješ si na prognostika ale úplně na hovno.Nevypadlo z Tebe žádný moudro.A Tvý nějaký bláboly o soukromých cílech, to je vidět, že nevíš o čem píšu. Já, si poradím, zachytám, nikdy jsem nebyl a nebudu na souromáku, koulís jsem dosud koupil tak 500 Kč ale chytím si to za čím jdu. A o tom tom je rybařina.A jestli budeš poidporovat ten bordel, tak ho podporuj, já sázím na zbytěk rybářů. Máš větší šance, já zase zachovám podmínky pro super lidi, hlavně však děti. Jdu spát, vidím, že to nemá cenu, teď se na opravdu vyprdnu.Tebe nepřevědčím, třeba mi zítra dá někdo za pravdu.
N Mrknato - ® Ne 23.2.2014 23:05:51
mirmen >> Jistě. Stanování, rozdělávání ohňů, ale není součást rybařiny. To, že se to do ní někteří snaží vpašovat, je jejich problém.
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 22:58:12
Mrknato >> otázka je na téma "bivakování", takže když za tím účelem vstoupí moje noha na pozemek , kde chci bivakovat, případně tábořit ( s nějakým tím ohněm, grilem, prostě vším, co k delšímu příjemnému pobytu patří ), tak riskuju, že "někomu šlápnu na kuří oko ... obrazně řešeno .. lze dosadit jiná slova, např. tato : poruším pravidla chování v CHKO nebo poruším vyhlášku platnou v katastrálním území obce či ochranného pásma vodního zdroje ... atd.atd.atd. ), o pohled na vstup na pobřežní pozemky za účelem rybolovu se zadavateli otázky nejedná, to je mimo mísu
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 22:50:31
b.gun >> asi jsem tvůj dřívější příspěvek nečetl nebo na něj zapomněl.
To, co jsem napsal, je na základě selské úvahy, že je dobré si zjistit, kam lezu, abych si zbytečně nekomplikoval pobyt u vody.
Z okopírovaného vyplývá to, co jsi zmínil.
N Mrknato - ® Ne 23.2.2014 22:48:36
mirmen >> To, že nemáš pravdu není až tak myšleno k bodu a), ale k tomu, že když vykonávám VRP, tak že bych se měl zajímat o vlastnické vztahy pobřežních pozemků, kam šlápnu.
N mirmen - ® Ne 23.2.2014 22:42:07
Mrknato >> zkus si nejdřív ještě jednou přečís to, co jsem napsal a zamyslet se nad tím, co mé sdělení obsahuje :

a) psal jsem o tom, že "neexistuje pozemek bez majitele", takže ať vstoupí noha kamkoliv, není to na nikým nevlastněný , nepronajatý, neužívaný pozemek .... , vždy existuje možnost střetu zájmů ( zemědělské porosty, ochrana takového či makového zájmu obce, majitele, uživatele )

b) nepsal jsem ani slovo o zákazu vstupu na pozemek ( volný pohyb krajinou .. i když i tam existuje možný střet zájmů, namátkou např. vyšlapání pěšiny přes zaseté pole aj . ) .... příspěvek naváděl k úvaze nad tím, zda není vhodnější si zjistit, zda "někomu nešlápneš na kuří oko", čímž ho vyprovokuješ k nějaké reakci ( zavolání policie či rybářské stráže či cojá vím koho )

Proč si kazit pobyt u vody tím, že se na vše vykašlu, nic si nezjistím nebo nedohodnu a pojedu na divoko tábořit na místo, o němž nevím vůbec nic... a kde mi tenhle přístup může přinést nečekaná nepříjemná překvapení namísto klidu a pohody
N splávkař - ® Ne 23.2.2014 22:30:07
supinna >> když tu databázi z odkazu spáruješ s soupisem revírů tak máš jistotu,kde nebudeš mít při dodrzení provozních řádů problém.
N supinna - ® Ne 23.2.2014 22:26:41
splávkař >> Prosím, přečti si otázku autora vlákna a potom tu moji. Možná pochopíš o co mi jde :))
N Mrknato - ® Ne 23.2.2014 22:18:59
retrívr >> Já ti tvý sny a ideály neberu. Na nich ale rybařina stát nemůže a nestojí. Rybařina stojí na legislativě, uživateli a těch, co ji platí. Bohužel je ovlivněna snílky, byznysem a nenažranci. Můžeme se bavit o všem, ale zatím za většinou diskusí vidím přetvářku a snahu o malou domů. O tom, co rybařině může pomoci, nebo ji zlikvidovat se ale moc lidí bavit nechce. Jsou to peníze. Pomocí peněz, bez ideálů, bez tepla, bez práce pro jiné funguje Rada ČRS i ÚSMP. A světe div se jde to, jde to i ve společném rybolovu. Jde to i na soukromácích, ale tam dávaj to teplo, šanci lovit jinak než říká zákon a tak si stanovit osobáček, jak to vidí u idolu, Kuby Vágnera je lákavější.... Ale to teplo a ideály jsou nějaký divný, stejně jako ten vrchní z V. Popovic...))))
N splávkař - ® Ne 23.2.2014 22:05:08
supinna >> Tady-http://www.dokempu.cz/ tam kde si to koupíš ,pronajmeš.....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 7 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Lehátko Shadow Camo Bedchair

Za 2.990
Luxusní lehátko Shadow Camo Bedchair představuje zbrusu nový produkt patřící do exkluzivní camo edice produktů značky ZFISH. Jedná se o ploché, velmi široké a pohodlné lehátko pro příznivce camo stylu. Toto lehátko poskytuje maximální komfort pro spaní v přírodě.

akce, rybareniNash nahazovací rukavice Casting Glove Right (pravá)

Za 297
Nahazovací rukavice, která ochrání Váš prst při silovém nahazování do dálky anebo při krmení s těžkou raketou. * pogumovaná spodní část pro maximální grip * kevlarový materiál na prstě odolá i agresivním pleteným šňůrám * univerzální velikost s elastickým stahováním

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby  NA SOUTOKU - Kralupy n.V. Rybářské potřeby NA SOUTOKU - Kralupy n.V.

Kralupy nad Vltavou, Žižkova 913