MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybí nemoc na přehradě Brno?

Šel jsem si takhle jednou na procházku kolem prýglu v Brně a jak jsem tak šel, uviděl jsem jak asi půl metru od břehu stojí štika cca 45cm. To by ještě nebylo nic zvláštního. Ovšem, tato štika měla na hlavě respektive na čumáku jakousi velkou bílou kouli. Z počátku jsem myslel že je to list nebo že si štika zrovna pochutnává na plotičce, ale když se dala do pohybu, bylo zřetelně vidět že jde o jakýsi výrůstek nebo nemoc. Nevíte co to mohlo být? Foto bohužel nemám, můj mobil nebyl schopen odpočívajícího dravce pod lesknoucí se hladinou zaznamenat.

Autor diskuse: Ozzy666 ®
Zařazeno do: dravci - příhody, kuriozity, 26.7.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Bušák - ® Pá 4.7.2014 21:03:39
takový štiky jsem občas viděl i tady na Vltavě,nikdo nevěděl proč tu bouli mají,asi nějaká infekce,většinou jsme je našli po pár dnech mrtví
N nofish - ® Pá 4.7.2014 19:04:46
Bachy >> Hele ty protihrote, tys z toho dneska zblbnul ne? :-D

K tématu pro autora. Velká bílá koule byla pravděpodobně plísňové napadení povrchu těla ryby. Toto onemocnění může způsobit jakékoli mechanické narušení povrchu těla.
N Bachy - ® Pá 4.7.2014 17:00:11
Takových ryb je škoda, protihroty jsou svinstvo. Pstruhovka jede bez protihrotů, kaprařina taky, tak by to chtělo šířit osvětu i mezi lovce dravců, zasloužili by si to, zase tolik jich není.
N čudlman - ® Pá 4.7.2014 16:41:45
Před třemi lety jsem na priglu viděl metr od břehu štiku přes 80 cm. Bílá skrvna přes pravou část její hlavy. Byla slepá a zpitomělá. Bouchal jsem ji do čumáku žížalou a nereagovala. Nechala se dokonce podebrat do podběráku.
N Lauri - ® Út 26.7.2011 11:32:17
Ozzy666 - >> to mohla být taky jenom plíseň, když se ryba mechanicky poškodí, tak často poraněné místo zaplísní. Ze začátku to není skoro vidět, ale pak se to rozrůstá. Plíseň má většinou světle šedou až bílou barvu.
N MAXXSKATER - ® Út 26.7.2011 10:55:22
Viděl bych to na tu plíseň. Něco podobného jsme viděli nedávno s kamarádem na Labi, štika se nechala podebrat i do podběráku a byla úplně zpitoměla, nevím, jestli jí něco nenapadlo k tomu, protože měla něco mezi 45 - 55 cm. Měla podobnou bílou skvrnu na tlamě ...
N Toncek <*))))>< - ® Út 26.7.2011 10:51:39
Mohla by to být "jen" povrchové zaplísnění (saprolegnióza). Při výlovu nebo při vysazování (štiky cca 50 cm se běžně vysazují) mohlo dojít k poranění tlamy, které později zaplísnilo (...v teplé vodě je to hned); nebo by to mohla být puchýřnatost, která se v pokročilejším stádiu projevuje šedavými kožními změnami, které mají někdy až květákovitý vzhled.

Chtělo by to fotku, takhle ti k tomu víc neřeknu.
N Mates PB - ® Út 26.7.2011 10:11:42
Mraroz (houba) >> asi těžko, spíš to šacuju na nějakého parazita.
N Mraroz (houba) - ® Út 26.7.2011 10:05:50
Vodnatelnost asi

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | příhody, kuriozity ]

Co je nového - dravci + obecné
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino WORM UP 150ml akce!

Za 279
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino ELITE 150ml akce!

Za 295
Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...