MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybí nemoc na přehradě Brno?

Šel jsem si takhle jednou na procházku kolem prýglu v Brně a jak jsem tak šel, uviděl jsem jak asi půl metru od břehu stojí štika cca 45cm. To by ještě nebylo nic zvláštního. Ovšem, tato štika měla na hlavě respektive na čumáku jakousi velkou bílou kouli. Z počátku jsem myslel že je to list nebo že si štika zrovna pochutnává na plotičce, ale když se dala do pohybu, bylo zřetelně vidět že jde o jakýsi výrůstek nebo nemoc. Nevíte co to mohlo být? Foto bohužel nemám, můj mobil nebyl schopen odpočívajícího dravce pod lesknoucí se hladinou zaznamenat.

Autor diskuse: Ozzy666 ®
Zařazeno do: dravci - příhody, kuriozity, 26.7.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Bušák - ® Pá 4.7.2014 21:03:39
takový štiky jsem občas viděl i tady na Vltavě,nikdo nevěděl proč tu bouli mají,asi nějaká infekce,většinou jsme je našli po pár dnech mrtví
N nofish - ® Pá 4.7.2014 19:04:46
Bachy >> Hele ty protihrote, tys z toho dneska zblbnul ne? :-D

K tématu pro autora. Velká bílá koule byla pravděpodobně plísňové napadení povrchu těla ryby. Toto onemocnění může způsobit jakékoli mechanické narušení povrchu těla.
N Bachy - ® Pá 4.7.2014 17:00:11
Takových ryb je škoda, protihroty jsou svinstvo. Pstruhovka jede bez protihrotů, kaprařina taky, tak by to chtělo šířit osvětu i mezi lovce dravců, zasloužili by si to, zase tolik jich není.
N čudlman - ® Pá 4.7.2014 16:41:45
Před třemi lety jsem na priglu viděl metr od břehu štiku přes 80 cm. Bílá skrvna přes pravou část její hlavy. Byla slepá a zpitomělá. Bouchal jsem ji do čumáku žížalou a nereagovala. Nechala se dokonce podebrat do podběráku.
N Lauri - ® Út 26.7.2011 11:32:17
Ozzy666 - >> to mohla být taky jenom plíseň, když se ryba mechanicky poškodí, tak často poraněné místo zaplísní. Ze začátku to není skoro vidět, ale pak se to rozrůstá. Plíseň má většinou světle šedou až bílou barvu.
N MAXXSKATER - ® Út 26.7.2011 10:55:22
Viděl bych to na tu plíseň. Něco podobného jsme viděli nedávno s kamarádem na Labi, štika se nechala podebrat i do podběráku a byla úplně zpitoměla, nevím, jestli jí něco nenapadlo k tomu, protože měla něco mezi 45 - 55 cm. Měla podobnou bílou skvrnu na tlamě ...
N Toncek <*))))>< - ® Út 26.7.2011 10:51:39
Mohla by to být "jen" povrchové zaplísnění (saprolegnióza). Při výlovu nebo při vysazování (štiky cca 50 cm se běžně vysazují) mohlo dojít k poranění tlamy, které později zaplísnilo (...v teplé vodě je to hned); nebo by to mohla být puchýřnatost, která se v pokročilejším stádiu projevuje šedavými kožními změnami, které mají někdy až květákovitý vzhled.

Chtělo by to fotku, takhle ti k tomu víc neřeknu.
N Mates PB - ® Út 26.7.2011 10:11:42
Mraroz (houba) >> asi těžko, spíš to šacuju na nějakého parazita.
N Mraroz (houba) - ® Út 26.7.2011 10:05:50
Vodnatelnost asi

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | příhody, kuriozity ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPletená šňůra + sada twisterů zdarma!

Za 371
Moderní rybářská pletená šňůra v návinu 150 m vyrobená z 8 mikrovláken nejvyšší kvality. Nyní se sadou twisterů zdarma!

akce, rybareniAkce na naviják Daiwa

Za 8.225
Navijáky Daiwa Luvias 2500 jsou nezbytnou součástí na ultra lehkou přívlač, kterou především preferují ligový závodníci v přívlači. Tyto navijáky samozřejmně lze použít na lov feederem a plavanou, kde plavačkáři ocení váhu navijáku, kdy prut drží v ruce.

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...