MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Brodíme v Pražských vodách

Zdar, zajímají mě Vaše zkušenosti s broděním po Pražských vodách, nebo i jiných vodách kolem Prágy...pořídil jsem brodky a nechci se hned utopit:), tak pište v jakých místech je to bezpečné, jaké průtoky atd...
posílejte mapky, návody, nápady....
a nejvíce by mě zajímal jez v Troji Děkuji všem

Autor diskuse: K.O. ®
Zařazeno do: dravci - revíry, cestování, 26.9.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N mascha - ® Po 27.9.2010 17:13:39
viz pepa-č. Neboli mrtvejch hrdinů jsou plný hřbitovy :-)
N pepa-č - ® Po 27.9.2010 17:08:57
K.O. >> viz mascha. Ale opravdu to chce sám. A víc rozumu než odvahy, jestli mi rozumíš.
N mascha - ® Po 27.9.2010 16:14:13
K.O. >> to fakt nemá moc cenu zjišťovat, protože to je opravdu každou chvilku jiný. Mění se nejen průtok, ale docela zásadně i charakter dna. Například po letošní velký vodě jsem čuměl, že se na několika místech z kamenitýho hodně hloubkově členitýho dna stalo vypískovaná placka s o půl metru menší hloubkou. A za měsíc dva to bude zase všechno jinak.
Broďáky vozím v autě standardně. Většinou začnu bez nich a když to vypadá, že jako to pude, tak se pro ně vrátím a jdu do vody. A často se mi stalo, že jsem tam vlez, zjistil, že to nejde a zase se šupal převlíct.
N K.O. - ® Po 27.9.2010 16:06:46
pepa-č >> chápu že takto nabyté zkušenosti jsou trochu lepší než tu
somrovat info...ale napsat které úseky se dají brodit a nedají brodit se dá taky..nechci vědět kde je jakej klacek a dírečka ...ale dejme tomu že pod jezem 100m 50-80cm vody v normálu...můžu tam jít a trápit se tam ale jen pro jistotu :))
N pepa-č - ® Po 27.9.2010 15:25:51
K.O. >> musíš tam vlézt, když ti to bude připadat bezpečné, jít tam kam si troufneš a vypadnout, když ti to začne připadat nebezpečné.
Nesmíš být překvapený, že se ti během jedný chytačky změní průtok (bo kaskáda začne upouštět), nesmíš se divit, že tam kde to minulý měsíc šlo, je najednou na dně něco jiného atd.

Na mrku to nevykoumáš (ani kdybych ti nakreslil mapičku). Jdi k vodě a snaž se, aby ses vrátil. V Praze se brodit dá, já se tam něco nabrodil, ale zkušenost je to nepřenosná.

Co si tam sám nevyzkoušíš, neznáš.
N Fishky - ® Po 27.9.2010 15:21:52
pepa-č >> no jo, ale jak vysoký máš broďáky jsi nenapsal, tam kde se tobě nabírá by jinýmu mohlo být po kolena a pak je takový popisek na houby, uveď podrobnosti pls, dík
N K.O. - ® Po 27.9.2010 15:19:40
pepa-č >> co chci vědět jsem napsal ale děkuji že ses tu vyjádřil....
N kakr - ® Po 27.9.2010 15:19:27
pepa-č >>
Čepice nepomůže, spíše nezapomínat na léky.....
N pepa-č - ® Po 27.9.2010 15:14:30
K.O. >> co jako chceš slyšet?
Pod Trojským jezem: tři kroky rovně po betonovým prahu, pak doleva díra, kus něajkýho železa, pozor na broďáky, pak se dá jít 10m rovně...atd?
Mapičku nakreslit?
Něco takovýho?
Troja se brodit dá, když není moc vody. Ale utopit se tam dá taky. A snadno
Štvanice se brodit dá, když není moc vody. Ale utopit se tam dá taky. A snadno
atd...

posílejte nápady, mapy atd (viz zadání) doporučoval bych na sluníčku nosit čepici.
N pepa-č - ® Po 27.9.2010 15:11:53
K.O. >> bahnem velkoměsta....
N K.O. - ® Po 27.9.2010 15:04:25
Nikdo nebrodí po Praze?
N K.O. - ® Ne 26.9.2010 11:18:46
KOLIBŘIK >>Děkuji.. Revma teda taky zatím nemám:) ale stímhle počasíčkem to asi nebude trvat dlouho..ty vody co píšeš znám ze břehu...ve vodě bez brodek jsem samozřejmě stál a vím že bude nejlepčí si najít sám svou cestičku jen se zajímam a bezpečné lezení do vody a hlavně na tom Trojském jezu
N KOLIBŘIK - ® Ne 26.9.2010 10:43:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
K.O. - >> Zdravím.Brodáky jsou samozřejmě pro rybáře potřebné zvlášt pokud máš rád plavaou vláčení a nebo pstruhařinu.Ovšem já coby rodilý Přažák těch míst kde by ti brodáky byly co platné moc není.Tok jedinné řeky překrásnou Prahou není zrovna to pravé a ořechové na brodáky.Ale můžeš zkusit si zabrotit Botyčem a nebo Rokytkou.V některých místech to možné je.Doporučuji ale vyjet kousek z centra do přilehlých míst které ještě do Prahy patří a nebo jsou těsně v její blízkosti.Berounka Sázava těsně před Prahou je to správné místo pro tebe.Černošice Mokropsy,Dobřichvice na Berounce pod jezy to je výborná záležitost.Nebo Zadní Třebán.Tam je vynikající plavaná.Sázava v místech Pikovic je přímo eldorádo na brodáky.Chce to jezdit hledat vozit botky s sebou a sám si udělat svoji osu tvé působnosti pro lov v brodácích.Mě zatím revma nebere a tak lezu do vody pod jezy a podobně bez brodáků i když je ve své výbavě mám.Ale to hlavně proto kdy už je voda chladná.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | revíry, cestování ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2017 Nabíjecí víceúčelová svítilna Thunder 3in1

Za 590
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.3in1 - tři zařízení v jednom: LED svítilna, kempinková lampa a power banka. LED svítilna nabízí několik režimů svícení (silné / normální / slabé / blikající světlo). Tlačítko umístěné...

akce, rybareni10 Salmo woblerů za skvělou cenu!

Za 675
Sada 10 kusů vysoce kvalitních woblerů Salmo v hodnotě od 108 Kč do 216 Kč za kus. S tímto balíčkem plným překvapení budete vždycky úspěšní!

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CADOXFISHING CADOXFISHING

Rybářský e-shop se zázemím největší prodejny na severní Moravě - Rybářské centrum Mošnov s prodejní plochou 750 m2. U nás najdete největší...