MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Větší zmačkávací broky

Zdravím. Mám dotaz, nevíte, kde by se dali sehnat větší zmačkávací broky v gramáži 4-15 g, anebo olůvka se dvěma očkama? Vyrábím si Drachkovitchův systém a jedinej problém mám se zátěží, udělat úchyty na olůvko zabere mnohem více času, než výroba celého systémku. Díky moc.

Autor diskuse: rimar ®
Zařazeno do: dravci - náčiní, doplňky, 6.11.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N RomikS - ® So 8.11.2008 15:10:08
taky jsem vyráběl drachkovitche,nepotřebuješ broky,stačí obyč olůvko a to jde celkem dobře naříznout nožem,pak jsem do drážky stiskl karabinku a máš olůvko s očkama :-)
N tomm - ® So 8.11.2008 13:35:13
rimar >> Myslím, že se na to dá ulovit jakýkoliv dravec, rybičky žerou všichni. Záleží spíš na způsobu vedení. Sám jsem na systémek chytil jen candáty, štiky a okouny.
N hraji - ® Pá 7.11.2008 8:28:08
rimar >> ty zátěže zmenši, na většinu případů si vystačím max s 5 gramy
N rimar - ® Pá 7.11.2008 8:25:13
tomm kopyta já vůbec nezkoušel na ty jsem se letos ještě nedostal spíše jsem zkoušel menší nástrahy
N hraji - ® Pá 7.11.2008 8:24:15
rimar >> já na systémku gumovky nepoužívám, když použiji gumovku a chci ji vylepšit, aby byla chytlavější, opatřím ji malým trojháčkem na kevlaru, který připevním k hlavičce. Co se týče rybek, používám zhruba stejné velikosti jako tomm
N Muska - ® Pá 7.11.2008 8:23:57
Já jsem broky pořídil tady http://www.toprybolov.eu/vyhledavani/?q=broky
Když si vezmeš ty hrubé, tak určitě vybereš gramáž, která se ti bude hodit. Nejtěžší broky jsou 2.2g
N rimar - ® Pá 7.11.2008 8:23:57
tomm díky já tam cpal 10 - 12g olovo takže to přetěžuju nojo pořád se je třeba něco učit :-) a co máš za zkušenosti s druhama ryb už ti na to skočila např štika nebo sumec??
N tomm - ® Pá 7.11.2008 8:21:19
rimar >> jj, ani jednoocáskové téměř nerotují, ale já je až tak moc nepoužívám. Hodně mají tendenci rotovat např. má oblíbená Kopyta od Relaxu. Hodně mě překvapilo kolik typů ripperů se na systémku téměř nedá použít.
N tomm - ® Pá 7.11.2008 8:18:48
rimar >> Používám rybičky do max. 15cm a zátěže 2-10g. Nejčastěji chytám na zátěž kolem čtyř gramů a na rybičky kolem 10 cm. To kdy kterou zátěž použít se dá těžko nějak popsat. Je to jako při lovu s jigovou hlavičkou, prostě to časem sám poznáš a budeš schopen zvolit správnou hmotnost systémku.
N rimar - ® Pá 7.11.2008 8:15:54
tomm tak by možná nebylo špatný zkusit twistříky se dvěma ocáskama viděl jsem na braunstáru to by tolik rotovat nemuselo
N tomm - ® Pá 7.11.2008 8:13:37
rimar >> Taky lovím převážně s gumama, ale je problém, že spousta mých oblíbených typů při nastražení tímhle způsobem má tendenci rotovat a to není zrovna ideální, proto používám na systémku většinou rybičku.
N rimar - ® Pá 7.11.2008 8:11:37
tom, hraji - ještě bych se kluci optal jaké tak používáte nejčastěji velikosti rybek a zátěže ?? určitě máte nějakou kombinaci nejčastěji používanou záleží samozřejmně na podmínkách- hloubky a proudu atd.
ono jediný informace mám z knížky a pak co jsem ozkoušel sám, moc lidí o tom nemluví asi protože že to ještě není moc známé tady u nás a hodně Draškoviče vyloženě odsuzuje sčímž teda nesouhlasím myslím že je to dobře vymyšleno a je to vždy jen o lidech jak to použijí a jak jsou zoodpovědní
N rimar - ® Pá 7.11.2008 8:10:05
tomm aha já myslel že je to právě proto aby byl co nejostřejší lom v tom přechodu ale nápad stěma výměnejma olůvkama není špatnej taky zkusím, já si většinou připravím dva tři systémky s různejma zátěžema a nástrahama na jeden dám tvistřík na další smáčku a pak rybyčku a jen je přehazuju, když to jde snažím se spíše lovit na umělou nástrahu ale na podzim už to chce rybku
N tomm - ® Pá 7.11.2008 7:59:21
hraji >> To chápu, ale buď musíš předělávat rybičku z jednoho systémku na druhý, nebo musíš použít pokaždé jinou. Taky jsem to kdysi tak dělal. V prvním případě se rybička při sundávání strašně ničila, takže druhé nastaržení už nebylo nic moc a ve druhém rostla spotřeba rybiček, což taky nebylo ideální. Navíc nerad zabíjím víc nástražních rybiček než k lovu opravdu potřebuju.
Výhodou je i to, že k vodě nemusím nosit padesát systémků, ale stačí mi tři a v kapse pár různých olůvek.
N hraji - ® Pá 7.11.2008 7:49:20
tomm >> mám udělané stejné systémky s různými zátěžemi a měním je dle potřeby, například na přehradě, jak se mění hloubka v lovišti, při změně průtoku. nevidím v tom problém, Mám těch systémků asi 50 s odstupňovanými zátěžemi
N tomm - ® Pá 7.11.2008 7:38:59
rimar >> Ano přesně tak, to očko směrem k rybičce musí být co nejkratší, ale zase ne moc krátké, aby to neomezovalo systémek v pohybu. Podle mě je tohle stejně jen detail a má to zabránit pouze tomu, aby se systémek nepřetáčel a občas nezamotával, ale i bez toho se to stává velmi málo.
Jako nástrahu používám nejčastěji rybičku, takže výměna celého systému u mě nepřichází v úvahu. Taky lovím na stejných místech, ale podmínky se na jednom místě mění i třeba během pár hodin. Stačí, aby začal foukat vítr a najednou nic necítíš a vůbec nevíš co se se systémkem děje. Možnost výměny zátěže je pro mě nutnost.
N rimar - ® Čt 6.11.2008 21:14:05
filip na odlévání jsem už myslel ale raději to budu montovat takhle stím naříznutím je to čistější
N rimar - ® Čt 6.11.2008 21:12:31
hraji taky moc díky za rady člověk je hned moudřejší ale zatím zůstanu kluci raději u těch obratlíků s karabinkou přeci jen mám knim větší důvěru co se pevnosti týče zkusím někdy udělat sistém s těma svorkama ale až budu honit smáčky a nebo tvitříky a hodím to někam do vázky ale vyzkouším co to vydrží abych když to urvu na vázce měl čisté svědomí že už na to žádná ryba neskočí
N rimar - ® Čt 6.11.2008 21:09:31
martcv díky moc za super rady je třeba hledat nejednodušší cesty já na to šel moc složitě s dráty pájkou atd. :-)
N rimar - ® Čt 6.11.2008 21:06:51
tomm díky za rady ozkoušel jsem to a fakt to šlo dobře ale musel jsem si vzít novej plátek pilky ten starej už nefachal a proto mi to nešlo a tak jsem to řezání ve svěráku zavrhnul za chvilku celej novej systémek hotovej.
no já měním raději celej systém chodím na stejná místa, takže zátěž už odhadnu kolik a vycházím z roho jestli na to píchnu tvister, smáčku a nebo origoš rybičku :-) v té knize o lovu candátů se píše přece že aby to dobře šlapalo je potřeba aby bylo olůvko na co nejkratším očku k rybičce nebo máš jiné zkušenosti? já to letos zkouším první rok takže praktické zkušenosti stím ještě žádné moc veliké nemám
N tomm - ® Čt 6.11.2008 19:33:23
Nevím jak pro vás ostatní, ale pro mě je při lovu na rybičkové systémky základním předpokladem úspěšného lovu možnost výměny zátěže. Řekl bych, že ani jedna metoda z tady popisovaných to příliš neumožňuje.
Ta Hrajiho do jisté míry ano, ale podle mě to bude pracné a olůvko se tím strašně zdeformuje a poškodí. Metodu kdy olověná zátěž nic nefixuje a spona na které je upevněna drží sama o sobě, považuju za nejpraktičtější. Taková spona se dá buď vyrobit (podle mě nejlepší varianta), nebo je možné použít třeba už tady popisovanou velkou karabinku. Natříznuté olůvko tak vyměním za pár sekund.
N Flip - ® Čt 6.11.2008 17:09:29
Jestli nebude jednodušší si vyrobit ze silikonu malou formičku a rovnou to odlévat i s tím úchytem.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | náčiní, doplňky ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareninově bazárek!

Najdete u nás starší modely navijáků a prutů, navijáky s chybějící náhradní cívkou, navijáky a pruty bez obalu (originální krabice) nebo navijáky a pruty repasované.

akce, rybareniNavijáky Daiwa Crossfire

Navijáky Vás přesvědčí svým moderním designem a vynikajícím poměrem cena/výkon. V závislosti na velikosti se hodí na štiky, candáty, kapry, pstruhy či úhoře.

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6