MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Volby

Obracím se na MRK, protože jsem se dostal před otázku voleb do výboru MO na členské schůzi. Jsem krátce jeho členem a chystají se nové volby. Ostatní členové výboru mě tvrdí, že o tom zda bude provedena přímá či tajná volba musí rozhodnout členská základna. Já jsem však nikde v jednacím řádu nic takového nenašel. Buďto špatně hledám a nebo to není dáno zákonem. Proto se ptám zda způsob volby do výboru může rozhodnout výbor-jestli přímá volba(spočítají se zdvižené ruce) nebo tajné klasické volby. Dekuji všem odpovídajícím.

Autor diskuse: Oggy ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 21.11.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Oggy - ® Po 24.11.2003 19:29:01
Dik všem, o volbách vím snad vše, ale nebylo mi jasné zda veřejnou nebo tajnou volbu rozhoduje výbor nebo čl.základna. Nikde jsem to v zákoně nenašel.
N brach - ® Po 24.11.2003 6:17:54
Členská základna volí pouze členy výboru a kárné (dozorčí) komise a volí je tak, jak si odhlasuje - to zn. přímou nebo klasickou volbou.
Po skončení členské schůze se sejdou navržení členové výboru a volí předsedu, místopředsedu, jednatele, ekonoma, čistotáře. Kárná (dozorčí)komise si volí předsedu. Na způsobu hlasování se dohodnou jak členové výboru, tak členové kárné (dozorčí) komise. Hospodáře může navrhnout základna nebo výbor, ale schvaluje ho úřad pověřený výkonem státní zprávy (eventuelně ho zaštituje krajský hospodář).
N Frk - ® Pá 21.11.2003 15:54:05
Hlavní je členská schůze, ta rozhoduje. Volí výbor MO. TEn mezi sebou rozlišení..tzn. předseda, hospodář, atd.
N Véna S. - ® Pá 21.11.2003 11:12:56
O způsobu hlasování rozhoduje členská schůze. Řídící schůze může na začátku navrhnout např. v zájmu urychlení schůze veřejné hlasování.
Vy máte teď volby celého výboru, nebo jste jen doplňovali výbor?
N Many - ® Pá 21.11.2003 8:24:41
U nás v MO ,kde je asi 500 členů se nejdříve konnají výr.členské schůze MS/místních skupin/,kde se volí delegáti na konferenci.Počet se volí klíčem, podle počtu členů v MS.Na konferenci delegáti hlasováním zvolí způsob jak budou volby probíhat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa Crossfire

Navijáky Vás přesvědčí svým moderním designem a vynikajícím poměrem cena/výkon. V závislosti na velikosti se hodí na štiky, candáty, kapry, pstruhy či úhoře.

akce, rybareniPrut Delphin ZIRCON Spin

Agresivní dravci od nynějška mají nového vyzyvatele - Delphin ZIRCON. Tento tuhý, silný a rychlý prut je přímo stavěný na ty největší štiky, candáty, ale i cílený lov menších sumců.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8