MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

obměna vlasců

Vloni jsem se nedostal na ryby tak často jak bych sám chtěl. I proto váhám s obměnou vlasců na navijácích (Antares 0,35, Carbotex 0,25). Každý byl ve vodě cca 200 hodin. Obměnili byste? Za názory děkuji.

Autor diskuse: Mirek B.
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 25.1.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Bachy - ® Čt 25.1.2007 18:08:51
Vyměnil bych. Ten vlasec mohl nějakou dobu ležet někde skladem a další rok navíc se nemusí na kvalitě projevit ale taky může. :o) ...(Taky za těch 200h může být kdekoliv nepatrně poškozen.)
N miki - ® Čt 25.1.2007 18:04:46
MirekB: Jednou jsem měl Antarese 0,35 asi 2 roky na prutě na položenou. Musím říct, že to ta dva roky vydržely naprosto v pohodě a se stálou pevností i když taky musím říct, že na položenou chytám zřídka.
Řekl bych to asi jako "boyscout"-opravdu záleží, kde s nimi chytáš a kde pruty skladuješ. Těm vlascům totiž nedává záhul jen namočení ve vodě (pokud nechytáš v chemicky znečištěné stoce), ale taky na jakém dně-kameny, kořeny, mušle atp a rovněž i na celkovém působení UV. Podstatné rovněž je, kolik ryb a jak velkých si na ty vlasce vytáhnul, poněvadž k jistému opetřebení a průtažnosti s trvalou pamětí dochází i při souboji s velkou rybou.
N boyscout - ® Čt 25.1.2007 16:48:40
Vyzkoušej jak jsou pevné v uzlu a případně je pro klid v duši přemotej naopak aby si měl použitý vlasec dole na konci cívky. Ale po 200 hodinách bych ho neměnil. Ale jak říkám, záleží na konkrétním zhodnocení jejich stavu. Pokud si lapal někde pod vyůstěním chemičky nebo na škeblích,pořád na něj pražilo slunko atd... tak i 200 hodin může být dost.
N OndraK. - ® Čt 25.1.2007 15:31:44
ty vlasce sice neznám ale ty musíš vědět v jaké ja ještě kvalitě ten vlasec a jestli vydrží na tvé chytání

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Premium + přepravní taška

Za 2.556
Dodáme za zaváděcí cenu do 24 hodin bez poštovného a balného pokud se přihlásíte dosáhnete na další bonus v podobě 3%.Akční balíček, který se skládá z oblíbeného lehátka Premium a transportní tašky, která je uzpůsobena přesně na toto lehátko.

akce, rybareniNOVINKA 2017 Nabíjecí víceúčelová svítilna Thunder 3in1

Za 590
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.3in1 - tři zařízení v jednom: LED svítilna, kempinková lampa a power banka. LED svítilna nabízí několik režimů svícení (silné / normální / slabé / blikající světlo). Tlačítko umístěné...

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RS Fish rybářské potřeby s.r.o RS Fish rybářské potřeby s.r.o

Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73