MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Šnůra na multiplikátor

6.7.2010 - Tomáš Hanáček

Už se vám stalo, že jste si pořídili multiplikátor, koupili jste si pletenou šňůru, kterou jste si sami namotali, a při zdolávání ryby se vám celý návin protáčel? Ano, i tohle se může přihodit. Chtěl bych vám v krátkosti poradit, jak tomu předejít. Je velmi nepříjemné, když zdoláváme velkou rybu v místech, kde je mnoho překážek, do nichž může ryba vplout. A kvůli tomu, že se nám protáčí celý návin, rybu neudržíme a přijdeme o ni. Proto musíme návin proti protočení zabezpečit.

Ne všechny cívky multiplikátorů mají kolíček pro zajištění šňůry, a proto si ji musíme zabezpečit jiným způsobem. Připravíme si prut, na který připevníme multiplikátor, novou pletenou šňůru na cívce a lepicí pásku (já používám pásku k izolaci elektroinstalace). Než začneme pletenou šňůru na cívku multiplikátoru namotávat, musíme ji dostatečně odmastit. Cívka je totiž u nového multiplikátoru ošetřena konzervačním olejem a lepicí páska by se nám na ni nemusela přichytit.

Na konci pletené šňůry si uděláme smyčku, která musí být dostatečně velká, aby jejím okem prošla plastová cívka, na níž je namotaná pletená šňůra. Toto oko začneme provlékat očky připraveného prutu od posledního směrem k multiplikátoru.

Oko protáhneme okolo cívky multiplikátoru a vracíme se zpět očky. Když provlékneme poslední, oko roztáhneme a prostrčíme jím celou plastovou cívku s pletenou šňůrou. Pak pomalu vytahujeme pletenou šňůru z prutu, přičemž se nám oko stahuje k cívce multiplikátoru. Po úplném vytáhnutí pletené šňůry z prutu nám oko, které jsme vytvořili na začátku, pěkně obepne cívku multiplikátoru. Oko dostatečně stáhneme, ustřihneme si asi dvacet centimetrů lepicí pásky a její začátek nalepíme na cívku multiplikátoru v místě, kde je stáhnuté oko pletené šňůry. Zbytek nalepíme na šňůru, která vychází s cívky multiplikátoru.

Pomalu začneme namotávat. Tím se začne ukládat pletená šňůra i s nalepenou lepicí páskou a řádně se přilepí k cívce.

Poté stačí pletenou šňůru řádně namotat na multiplikátor. Doporučuji za pomocí druhé osoby přibrzdit cívku s pletenou šňůrou tak, aby utažení šňůry na cívce multiplikátoru bylo dostatečné. Tímto způsobem se dá předejít případným nepříjemnostem.

Přeji hodně štěstí a úspěchů u vody!

Autor: Tomáš Hanáček - ®

Diskuse k článku (9 reakcí)

Přečteno: 13 431x
Průměrná známka: 1.3

Co je nového - dravci + obecné

Začátek sezóny lovu dravců:

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Spací Pytel Sleeping Bag Royal 5 Season

Za 2299
Značka ZFISH představuje spací pytel Sleeping Bag Royal 5 Season. Ve své třídě se jedná o jeden z nejlepších výrobků na trhu s vynikajícím poměrem výkon/cena. Jako vnitřní materiál je použitý velmi oblíbený a příjemný mikro fleece „peach skin“, který příjemně hřeje.


akce, rybareniChyť a pusť Novinky 2017

Dodáme do 24 hodin.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...