MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

SPECIÁLNÍ KRMÍTKO

1.2.2000 - BCG

Kolegové rybáři, dovolte abychom Vás seznámili se speciálním vystřelovacím krmítkem.

Nejprve si stručně popíšeme krmítko. Krmítko je oválného tvaru, opatřeném pístem na pružině, který slouží k vystřelení návnady a uzávěrem, který chrání návnadu před možným vysypáním při náhozu. Celé krmítko je průběžné, tedy se jim dá provléci vlasec. Píst se zajišťuje psím sucharem. Ten se ve vodě rozpustí, uvolní píst a návnada je vymrštěna okolo nástrahy. Podle našich testů se suchar rozpustí cca za 3 � 5 min. při teplotě vody 12 � 15 °C. Rychlost rozpouštění je ale ovlivněna některými přírodními faktory jako je např. teplota vody, proudění a tlak vody a také použitou pojistkou..Velkou výhodou celé sestavy je, že se komplet dodává i se sáčkem psích sucharů. Můžeme krmítko tedy ihned po zakoupení použít na lov a potřebné suchary dokoupit později. Rozpuštění zarážky je zřetelně znát na číhátku nebo swingeru, kdy při vystřelení obsahu se pohnou a upozorní nás, že je krmítko vyprázdněno.

Samotné krmítko má váhu cca 40g a po naplnění, např. šrotem nebo partiklem, má váhu cca 70g. Vzhledem k takové váze se krmítko dá nahodit do celkem slušné vzdálenosti. Při nahazování slouží jako zátěž a nahrazuje olověné zátěže.

Upevnění krmítka na udici je nejlépe in-line, tedy průběžně. Kdy kmenový vlasec probíhá krmítkem a pod víčkem krmítka je spojen obratlíkem s návazcem.Tato sestava se nám při testu osvědčila jako nejlepší řešení.. Zkoušeli jsme i jiné sestavení. Například jsme víčko připevnili samostatně na bok krmítka a nástrahu i s návnadou vložit do krmítka. Ale při odjištění a vystřelení náplně víčko silně zavazelo a obsah se nerozmístil před krmítko, ale zůstával v krmítku či na krmítku a ne pěkně rozptýlen před krmítkem a kolem nástrahy. Při stahování udice by se mohlo víčko nečekaně zamotat a toto se při in-line sestavení nemůže stát. U takové sestavy při stáčení zvedneme celou montáž aniž by se zamotala.

Postup při použití je snadný. Krmítko natáhneme a zajistíme psím sucharem. Dovnitř dáme návnadu, uzavřeme víčkem a nahodíme. Do krmítka můžeme dát jak partikl tak i boili či pelety. Boili je vhodné dávat sekané nebo alespoň načtvrcené, protože se z boili lépe uvolňuje aroma do okolí a celých kuliček se do krmítka mnoho nevejde. Do krmítka můžeme dávat i šrot nebo jiné krmné směsy. Ale nesmíme směs do krmítka moc vtlačovat, protože směsy jsou navlhčené a lehce se stlačí a pístek v krmítku je nemusí vytlačit nebo vytlačí váleček. Vytlačený váleček až zase tak nevadí, ale je bokem od nástrahy a je jistě lepší, když se návnada rozptýlí kolem nástrahy.

Použití šrotu

Použití kukuřice

Použití boili (sekané)

Krmítko působí spolehlivým dojmem a při testech nenastal žádný problém. Je výhodou, že sním dopravíme nástrahu bezpečně na námi požadované místo a rozhodně stojí za vyzkoušení. Krmítko lze zakoupit v síti prodejen Gammarus a cena na pultě je cena cca 65,-Kč.

Údaje udávané výrobcem.

SPECIÁLNÍ KRMÍTKO

Vážení rybáři !

Na náš trh přichází krmítko, které je vhodné pro aplikaci prakticky všech druhů návnad. Je vhodné především pro různé druhy zrn, semínek kusových návnad, např. kukuřice, pšenice, cizrna, hrách, kroupy, lněné a konopné semínko, boili, kolínka, kousky brambor, žížaly, patentky, nitěnky atd. Všechny tyto návnady lze kombinovat s různými druhy suchých směsí.

Použití krmítka je jednoduché. Po stlačení pístu do spodní polohy vložíme do drážky pojistku, krmítko naplníme návnadou, uzavřeme víčkem a nahodíme. Pojistka působením vody praskne a píst vychrlí návnadu do prostoru lovného místa. Jako pojistku lze použít např. některé druhy psích a kočičích sucharů. Spolehlivě postačí i kousek tvrdé chlebové kůrky. Doba za kterou pojistka působením vody uvolní píst, závisí na použitém druhu pojistky. Na uvedených příkladech pojistek se tato doba pohybuje mezi 1 � 3 min. Moment uvolnění pístu lze pozorovat na číhatku. Montáž krmítka je možná jak koncová tak i průběžná.

Při rybaření s našim krmítkem Vám přejeme mnoho úlovků a krásných zážitků.

Petrův zdar

Autor: BCG - ®

Přečteno: 6 496x
Průměrná známka: 1.7

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHlásiče Fox Micron Mr+ set 3+1

Za 7.690
Tři hlásiče s příposlechem v kufříku + Fox Rig Board set ZDARMA!!! Tato skvělá, spolehlivá a bezporuchová sada za dobrou akční a po registraci ještě nižší cenu, přinese radost každému rybáři

akce, rybareniFox Thermo oblek Winter Carp suit

Za 4.590
Bunda a kalhoty, kompletní oblečení z kvalitního materiálu do extrému, nepříznivého počasí je u nás nyní za akční cenu, dvoudílný oblek ve kterém přečkáte i Sibiř, budete se cítit pohodlně a XXL je ještě levnější

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39