MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Feeder v detailu 13 – Krmítka, 2. část

17.11.2012 - Redakce

Ostatní krmítka

Kromě klasických klecových krmítek existuje ještě spousta jiných s rozdílným využitím. Uzavřená krmítka určená k lovu s masnými červy se v našich podmínkách příliš nepoužívají. Jsou sice funkční, manipulace s nimi je snadná, ale masní červi něco stojí. Levnější je vnadění směsí doplněnou troškou masných červů než červy samotnými.
Lov s uzavřeným krmítkem plněným červy má své mínus – tím je nepochybně cena červů –, ale i velké plus. Tohle krmítko totiž dokáže dopravit ke dnu hezkou porci červů s minimálními ztrátami ve sloupci, aniž by při tom výrazně lákalo mraky drobných ryb. O krmítkách plněných vnadicí směsí se tohle říct nedá. Z těch se během pádu ke dnu trousí spousta drobečků i nějaký ten červ a to působí na menší ryby doslova jako magnet.

Z krmítka na červy pár červů vždycky během klesání ke dnu vypadne, ale to opravdu nestojí za řeč. Podstatné je to, že drtivá většina dopadne s krmítkem na dno, a teprve tam z krmítka červi postupně vylezou. Tato fáze má jedno malé úskalí. Červi vylezou jen tehdy, pokud se jedná o červy plné života, a nikoli podchlazené, anebo naopak napůl horkem uvařené chudinky bez jiskry a bez života. Takoví červi z krmítka opravdu nevylezou. Na to je třeba předem myslet a červy včas uvést do použitelného stavu.
Cílovou rybou je při lovu s tímto krmítkem především parma. Pak následuje velký cejn a tloušť. Ideálním lovištěm je tekoucí voda s tvrdým dnem. Pomalu tekoucí, popřípadě stojaté vody s bahnitým dnem nepřináší dobrý výsledek. Krmítko se prostě utopí v bahně spolu s červy a vnadicí efekt je nulový.

Existují ještě další krmítka, např. krmítka s drátěnými žebry a různé spirály. Ta suplují klasická krmítka na Method Mixy, ale při lovu feederem se příliš nepoužívají. Je celkem náročné připravit do nich směs, která se bude správně a rychle uvolňovat.
Vhodnější než spirály, ze kterých se směs uvolňuje nejproblematičtěji, jsou na feeder krmítka s drátěnými, případně plastovými žebry. Toto krmítka se vyrábí v průběžném i koncovém provedení. Jejich nespornou výhodou je to, že velmi dobře létají, a proto se zejména v koncovém provedení hodí k lovu na větší vzdálenosti. Jsou ideální pro sestavu obráceného páternosteru a také pro helikoptérovou montáž. Nejsou to krmítka vhodná k rychlostnímu feederovému lovu a uplatnění nachází především při lovu kaprů. Nejčastěji se kombinují s velmi krátkým návazcem a v tom případě nejsou nepodobné mnoha rybáři oblíbené a při lovu menších kaprů úspěšné srkačce.Existují také uzavřená krmítka, která se plní speciální pastou z tuby. Ta se u nás ale nezabydlela vůbec. Zato speciální krmítko na krmení partiklem si našlo své majitele velmi rychle, zvláště po zhlédnutí videa na tomto webu. Tohle krmítko se dá plnit vším možným a může vám prokázat opravdu neocenitelné služby.

Autor: Redakce

Diskuse k článku (4 reakce)

Přečteno: 12 435x
Průměrná známka: 1.7

Související články

Feeder v detailu 14 - Krmítka, 3. část

Tato krmítka neslouží k plošnému vnadění, nýbrž k tomu, abyste upozornili větší ryby na nástrahu, která leží v těsné blízkosti krmítka.

Feeder v detailu 12 - Krmítka, 1. část

Při závodním lovu se v našich podmínkách používají téměř výhradně klasická klecová krmítka s otevřenými konci.

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška FOX FX Barrow Bag Large

Za 4536
Kvalitní a velmi prostorná taška na rybářské potřeby s mnoha úložnými prostory, novým omyvatelným dnem a vrchní zpevněnou stranou.


akce, rybareniAlbastar Váha 150kg

Za 390
Dodáme do 24 hodin.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...