MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Spicy tuna po česku

25.12.2012 - Milan Tychler

Vnadicí směs s příchutí pikantního tuňáka je velmi oblíbená v Anglii, ale u nás se s ní prakticky nesetkáte. Výjimku tvoří pouze boilie s touto příchutí. Tato směs přináší skvělé výsledky v teplých letních měsících a funguje spolehlivě až do pozdního podzimu. Vzhledem ke špatné dostupnosti jsem se rozhodl vytvořit si směs vlastní z dostupných surovin. Po několika pokusech jsem dospěl k poznání, že tato směs se dá docela snadno vyrobit s poměrně malými náklady, a její účinnost je naprosto srovnatelná s originálním výrobkem, ne-li lepší.


Plnění krmítka


Jako nástrahu lze použít i masné červy

Směs používám do krmítek typu method feeder, a proto jí nepotřebuji mnoho. To ještě více snižuje náklady. Imponuje nejen kaprům, ale s oblibou si na ní pochutnají i velcí cejni a také velcí karasi. V tekoucí vodě se mi osvědčila i při lovu parem.


Použité ingredience – chilli omáčka a drcený tuňák

Rybí anebo neutrální jemnější směs


Základem této směsi může být jakákoli neutrálně laděná vnadicí směs nebo směs s lehkým přídavkem rybí moučky. Směs může být jemná i hrubozrnná, na tom příliš nezáleží. Na chladné období doporučuji směs jemnější.


Přidáme konzervu tuňáka

Chilli nemusí být mnoho


Dalšími surovinami jsou konzerva drceného tuňáka v oleji a tekutá pálivá chilli omáčka. Vyzkoušel jsem několik různých výrobků a zůstal jsem u levných, protože jsem mezi nimi skutečně kromě ceny nenašel jiný rozdíl.


Vše promícháme a prohodíme přes síto kvůli oddělení hrudek a provzdušnění

Kousky masa jsou ve směsi dobře patrné


Postup výroby směsi je opravdu jednoduchý. Do půl až tři čtvrtě kilogramu směsi vyklepnete jednu plechovku drceného tuňáka i s olejem a přidáte půl decilitru pálivé chilli omáčky. Vše dobře promícháte a podle potřeby upravíte konzistenci přidáním vody.


Jedno zrnko kukuřice úplně stačí

Pro krmítka plnění použijeme formičku


Směs propasírujte přes síto, třeba i dvakrát. Hotová směs je opravdu pikantní, silně aromatická a obsahuje lákavé kousky a vlákna rybího masa.


Naplněné krmítko

Směs se velmi dobře rozpouští


Použít můžete jakékoli krmítka method feeder. Já mám nejraději krmítka s formičkou. Směs je mastná a z formičky se proto snadno vyklopí. Lovím s velmi krátkým návazcem, přibližně 7 cm, a nejčastější nástrahou je jedno zrnko kukuřice nastražené mimo háček nebo peleta. Chytat se dá i s masnými červy. Když je ukryjete v krmení, drobné ryby se na ně hned nedostanou, ale ty větší je najdou velmi rychle.


Směs je skvělá na kapry

Neodolal ani pěkný karas


Byl jsem poměrně skeptický ohledně lovu s tímto krmítkem na řece, ale po několika pokusech jsem názor změnil. Funguje i na řece skvěle, jen je třeba krmení více smáčknout.

Autor: Milan Tychler - ®

Diskuse k článku (66 reakcí)

Přečteno: 11 550x
Průměrná známka: 1.13

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Konvička Fast Boil Kettle 1.1 L

NGT vám představuje nový model ultralehké konvičky vyrobené z eloxovaného hliníku se sklopným horkuvzdorným držadlem. Hlavní předností této konvičky je tzv. "HEAD TRANSFER SYSTEM" který soustředí plamen vašeho hořáku přímo na dno konvičky bez zbytečného úniku plamenu mimo plochu konvičky.

akce, rybareniHlásiče Fox Micron Mr+ set 3+1

Za 7.690
Tři hlásiče s příposlechem v kufříku + Fox Rig Board set ZDARMA!!! Tato skvělá, spolehlivá a bezporuchová sada za dobrou akční a po registraci ještě nižší cenu, přinese radost každému rybáři

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...