MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Jednatel ČRS k neúplné reportáži ČT o 30 denních rybářských lístcích

Kategorie: Všeobecné

Zde přetiskujeme vyjádření jednatele ČRS Jana Štípka v plném znění:

Jak je to s krátkodobými rybářskými lístky …. aneb co bylo v televizi špatně nebo nebylo vůbec

V hlavním zpravodajském pořadu Události na ČT1 proběhla v úterý 23.2.2016 informace o zavedení měsíčního rybářského lístku. Zpráva ale nebyla přesná, takže je třeba uvést některé informace na pravou míru a hlavně doplnit to, co v televizi nezaznělo.

Předně: už v úvodním titulku „Na ryby i s měsíční povolenkou“ i v komentáři moderátorky byla chyba – nejedná se o měsíční povolenku, ani žádné povolení, ale o krátkodobý rybářský lístek s platností na 30 dnů bez podmínky prokázání kvalifikačních předpokladů. Tolik základní upřesnění.

http://crs-sus.cz/jednatel-crs-k-neuplne-reportazi-​ct-o-30-dennich-rybarskych-listcich/

 

fotojakes - ®, 25.2.2016

Diskuse k bleskovce

N Lisak007 - ® St 2.3.2016 20:42:33
Uz se mi zase vari krev.
N kritik - ® St 2.3.2016 20:24:16
FRANK71 >> Jo, to jsem včera četl....:))
Klidně ti hodím soukromý info a myslím, že změníš názor.
N FRANK71 - ® St 2.3.2016 16:05:51
kritik >> vezmi to od 23.2- 25.2
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=663958&page=269
N Mrknato - ® St 2.3.2016 9:25:13
kakr >> Karlíku, ty víš, že já na MOMRS nemám ánung, jak jsi rozhodl v KK Mrku. Mně skutečně není jasné, jak k tomu může přistupovat náš ČRS, protože náš JŘ říká, že kárný orgán I. stupně MUSÍ rozhodnout do 60 dní, (při zadržení povolenky) jinak se kárné řízení zastavuje...... Nevím ale rozhodnutí pověřené obce, odvolání na kraj a posléze soudní řízení bude trvat zcela jistě déle než těch 60 dní..... Tak o to mi jde, o tu spravedlnost.... na kterou by měl mít právo i ten nejtěžší i velmi drzý a vyzývavý trestanec v očích svazočilimníka....

Edit : proto možná je ten nepoměr 67:8. Ale toto je jen moje fabulace.
N kakr - ® St 2.3.2016 9:15:59
Mrknato >>
Tak znovu Pavlíku, čti pozorně -
Všichni "zapsaní" trestanci MRS (67) prošli "kolečkem", kdy přestupek proti BPVRP patřïčně finančně ohodnotil místně příslušný úřad (dle katastru kde k přestupku došlo), trestanec zaplacením pokuty přiznal spáchání přestupku...........................
Pokud textu zase neporozumíš, klidně se zeptej znovu, já mám času dost:-))
N Mrknato - ® St 2.3.2016 9:04:45
kakr >> A není to tak, že KK a kárný senát svazu rozhoduje až po té, co je přestupek uzavřen na příslušném úřadu, či u soudu?

Je možné, aby příslušný obecní úřad, nebo soud došel k závěru, že se přestupek nestal a uživatel nebyl oprávněn příslušné BP stanovit, ale kárný orgán již před tím rozhodl o přestupku dle stanov a citoval že došlo k porušení BPVRP, stanovených uživatelem? Pak takový svazotrestanec nespáchal přestupek na úseku rybářství, ale spáchal přestupek proti stanovám (což ale RS nepřísluší kontrolovat a tudíš ani zadržet povolenku a.j.) a například nečlena se takové trestání a případné nevydání povolenky netýká. Nebo se mýlím?

EDit : my v ČRS např. nemáme ve vzorníku svazotrestů v JŘ svazotrest za ponechání si úlovku v lovné délce upravené jinak v BPVRP. Pak rybář, který si ponechá kapř 37cm nemůže být uveden v centrální svazodatabázi. No a na Mze také sedí právníci a jejich stanovisko k BP je předem známé, ale je to jen jejich stanovisko.
N kakr - ® St 2.3.2016 8:27:21
Pár slov k centrální trestanecké databázi ČRS a MRS vedené na webu ČRS.
Nic do ní nezapisuji, to je práce sekretáře Kárné komise MRS navíc nejsem členem KK.
Všichni "zapsaní" trestanci MRS (67) prošli "kolečkem", kdy přestupek proti BPVRP patřïčně finančně ohodnotil místně příslušný úřad (dle katastru kde k přestupku došlo), trestanec zaplacením pokuty přiznal spáchání přestupku. Pak dostal "nášup" od KK spočívající v nevydání povolenky, kdy max. trest může být vyloučení z MRS (musí schválit PS (MO)) nebo 3 roky papíry v čistírně což jsou tresty spíše výjimečné, ale uplatňované. Trestanec nesouhlasící s výší nášupu se může odvolat ke Kárnému senátu ve kterém zasedají profesionální právníci (soudci rybáři) a KS buď trest potvrdí (většinou), nebo vrátí či trest zmírní (minimálně).
Centrální databáze byla zřízena, by se trestanec nemohl přihlásit v jiném PS (MO) a vyřídit si novou povolenku.
Proč databázi nevyužívá ČRS nevím, ale nemyslím si, že počty trestanců v jednotlivých ÚS jsou menší než v MRS.
N Mrknato - ® St 2.3.2016 0:16:37
RST >> Hele, nechci se za každou cenu odlišovat od hlavního proudu nějakými tvrzeními, které se tu nevyřeší. Ten kapr v igelitce je samozřejmě přestupek, to nerozporuji. Nicméně jistě víš, že ČRS má v příloze JŘ vzorkovnici svazotrestů které se udělují souběžně s tresty za porušení rybářské legislativy i BP v přestupkovém řízení na úseku rybářství.

Jen tak náhodou by jsi mně nemohl ukázat sazbu svazotrestu za porušení BPVRP tím, že si přisvojím kapř 37cm, či jiné míry v BP, jiného druhu ryby, bez udělené vyjímky? (Zákonná míra je 35cm a v BP 40cm). Mám takový dojem že v ČRS takový skutek není ani porušením BP a tedy ani stanov. Proč potom uživatelé takové BP stanovují a některé militantní RS by za to zadržovaly povolenky???
N RST - ® Út 1.3.2016 23:51:37
Mrknato >> Nevíš o co šlo. tak ti to ve zkratce popíšu.
Lovec v igelitce kapra těsně před odchodem od vody kontrolován..... nebyl schopen se prokázat doklady opravňujícími ho k lovu, tvrdil že je zapomněl v autě (cca 400 m daleko) Kapr tudíž nebyl logicky zapsán. Přestupek ohlášen úřadu, povolenka zaslána vydavateli - tedy ÚS a kopie hlášenky na mateřskou MO aby chlapci věděli.
N RST - ® Út 1.3.2016 23:47:37
Mrknato >> Intelektuální témata chybí, protože je bezezbytku pokaždé nějaký intelektuál zahnojí například, můčkou a samosekem:-)
N Mrknato - ® Út 1.3.2016 23:23:42
RST >> On je rozdíl mezi přestupkem a svazotrestem. Přisvojení si kapř 37cm nemůže být přestupkem, ale je zcela jistě porušením svazonorem....... Přisvojitel kapř 37cm tedy nemůže být v databázi přestupců, ale může mu být vyměřen svazotrest, pokud se tomu nebrání....Ale i kdyby se bránil a uspěl, tak na povolenku na příští rok bych mu příliš šancí nedával......
N Mrknato - ® Út 1.3.2016 23:06:31
vajgl >> Povolenky MRS jsou povolenkami MRS a ten nemá žádné ÚS a ani tam MO nejsou uživatelé, i když kakr zdatně mlžil.......

CS povolenka ČRS je územní povolenka ve formě celosvazové, tedy zadržené CS povolenky se zasílají na úplně stejná místa jako ty územní, jen Jč.ÚS se cuká a vytahuje pseudoBP.....

CR povolenka funguje tak, že MRS přiznává členům ČRS postavení svých členů a naopak. To znamená, že zadržená CR povolenka na území "velké jižní moravy" putuje vždy do Brna. Podle mě je na místě zrušení jak CS, tak hlavně CR povolenek a rybolov se o něco pročistí, s tím, že by byla možnost recipročního zakoupení všech územních povolenek každému členu ČRS v každém ÚS.

Revíry Rady zrušit, předat původním uživatelům, nebo do VŘ a je zase o něco větší klid a pořádek. Jestli si pamatuješ, tak při povolení lovu 24 před cca 6 lety bylo součástí vyjímky v každém ÚS i to, že ÚS zajistí BP o osvětlení a novém zápisu docházky, bohužel se to moc nepovedlo.... Přítomnost u prutů není BP a lov 24 se sám znemožnil, přesně tím, co popisuješ. Jen mně vrtá v hlavě, jak to, že na Orlíku se taková zvěrstva nedějí...))) a je tam lov 24 furtum furt????

N Mrknato - ® Út 1.3.2016 22:25:11
RST >> A o čem se tady chceš "intelektuálně" bavit? O velikosti koule bolelísu, nebo kyselosti kyseliny?

99,99% rybářům nevadí, že jim pucflek sebere noty za kapř 37cm, dokonce s tím i počítají a při dopadení se cítí provinile. Podle mě by to mělo být opačně, ale je to tím, že zde na mrku zhusta chybí intelektuální témata....))))))
N Mrknato - ® Út 1.3.2016 22:17:27
kakr >> Karle, centrální evidence hříšníků je svazodiv a podle toho funguje. S VRP to nemá nic společného.
N FRANK71 - ® Út 1.3.2016 21:22:08
kritik >> zítra se mrknu, nyní jsem na mobilu a neumím moc kopírovat.:-)
N kritik - ® Út 1.3.2016 21:20:02
FRANK71 >> Ta se probírá vždy a všude....:)
Například?
Odkaz by nebyl?
N sven - ® Út 1.3.2016 21:17:08
b.gun >> To jsem netušil. V obecném povědomí je citát připisován Churchillovi.. No ale máš pravdu. Díky.

[ Vstoupit do diskuse - 197 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZico Člun BL 320 +el. motor Turbo LX 50

Za 22.300
Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného za nejnižší cenu v ČR

akce, rybareniPrut Delphin Magma Light Feeder + naviják zdarma

Výprodej!!! Akce platí jen do vyprodání zásob. Štíhlý a zároveň lehký feederový pru.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CADOXFISHING CADOXFISHING

Rybářský e-shop se zázemím největší prodejny na severní Moravě - Rybářské centrum Mošnov s prodejní plochou 750 m2. U nás najdete největší...