MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Bohužel video "Filetování kapra" již na YouTube neexistuje, nebo není povoleno jeho sdílení, a nemůžeme jej proto na MRK.cz zobrazit.

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N šmudla007 - ® Čt 7.6.2012 9:03:53
Tohle video je jako docela hodně amatérské, ale amatéři pro které to je natočeno to nepoznají.
Píchání do míchy u ocasu- povídačka pro starý báby- četl sem tenhle fígl jako na úhoře aby se vykrvil. Jedná se o technickou blbost.
ryba se vykrví přeříznutím žáber dokud tluče rybě srdíčko(po omráčení), tepnu jsem teda na rybě zatím nehledal.
To vykoštení ryby se musí provádět řezy 4-5mm od sebe, to jak to dělal centimetr i víc je úplně k ničemu, když už teda vykošťovat tak pořádně nebo vůbec. To úplně nesnáším na podkovách že tam nejde vytáhnout kost celou ale jsou z každé kosti ty kousky včetně velkých kostí ypsilonek atd.
Mnohem poučnější by bylo dát lidem lekci o anatomii ryby a jak si nerozvrtat rybu aby ty kosti neměli všude. Nebo tomu napomoci naříznutím podélně na svalové kostičky aby po upečení šel řízek hezky rozdělit na dvě poloviny kde budou všechny kostičky viditelné a jdou vybrat naráz a na žádnou se nezapomene.
N S&F - pescador - ® St 6.6.2012 23:50:22
Maleničák >> Ups .... ano ... já vím o co se jedná. Při výtěru lze této ryby dosáhnout umělým výtěrem ... na druhou stranu ... proč taky ? Pouze pro dosáhnutí něčeho co se v běžném přírodním cyklu nestává až tak často ?
N Maleničák - ® St 6.6.2012 23:45:31
S&F - pescador >> Revír kde se třou pstruzi a byl tam někdy vysazenej siven. Pak máš šanci.:) Fotky mám bohužel v komplu kterej je mi mo provoz a na webu muškařina net kterej je mimo provoz teď také.:(
N S&F - pescador - ® St 6.6.2012 23:42:38
Maleničák >> Tak to závidím a to bez studu .... jak jsem už psal ... překrásná ryba .... na prutě jsem ještě neměl to štěstí a ani možnost. I když .... možná pouze to štěstí ..
N Maleničák - ® St 6.6.2012 23:38:19
S&F - pescador >> Já mám na sym kontě už 3:)
N Tomáš - Tom - ® St 6.6.2012 21:14:40
nofish >> To jo,ale kolik obyčejných lidí to umí.Vidím to o vánocích 70 % lidí si rybu nechává kompletně zpracovat.
N nofish - ® St 6.6.2012 19:23:28
Tomáš - Tom >> Člověče i ty? Máš Vodňany a filety ses učil v laorce ne? :-) (neber to doslovně a osobně)
Když uděláš filety pořádně, můžeš tím krmit mateřskou školku, kosti v krku nehrozí. Filetování zbytečné není, ba naopak, když to člověk umí tak je to nenahraditelná věc a to nejen u kapra :-)
N moskyt - ® St 6.6.2012 19:02:12
moris >> Jasně že jo, byl to pouze pokus o žert :-).
N moris - ® St 6.6.2012 18:59:06
moskyt >> Jak kdy,občas domu také něco vezmu.. :-)
N moskyt - ® St 6.6.2012 18:57:17
moris >> Doufám, že ho potom pustíš...
N Tomáš - Tom - ® St 6.6.2012 18:57:04
No jako prezentace to mohlo vypadat líp.Rozhodně při podřezávání šupin se nesmíme dostat až na maso jako na videu.Jinak filetování je sice krásné,ale zbytečné.A tom názornému prořezávání kostí moc nevěřte stejně tam budou a děckám je musíte vybrat.
N moris - ® St 6.6.2012 18:55:00
moskyt >> Já jsem to jen četl v řádu,ale je to poněkud jinak: Usmrcování ryb se provádí omráčením silným úderem tupým předmětem na temeno hlavy a přetnutím žaberních oblouků nebo přetnutím míchy a cév řezem bezprostředně za hlavou.Přetnutí míchy ano,ale ne na ocase.Já volím ty žaberní oblouky,nebo jak tu bylo na jednom videu,tuším vrazit nůž kaprovi mezi prsní ploutve,tam by měl mít srdíčko......
N nofish - ® St 6.6.2012 18:49:18
moskyt >> Smysl to určitě má, v makru má :-) U mě určitě ne, když už tak trafit páteř hned za hlavou. Ovšem pokud si dobře pamatuju nějakou obecnou anatomii, tak přerušení míchy nemusí způsobit smrt a "zabije" jen místa od přerušeného místa dál ne?
Řeknu ti to asi takhle. Jako návod na filety je to video podle mě, ale upozorňuji že je to subjektivní pocit, úplně na prd. Měli zajet kamkoli na zpracovnu a domluvit si někoho kdo to umí pořádně.
N S&F - pescador - ® St 6.6.2012 18:41:26
Maleničák >> Paul Delpiaz tomu nerozumí :-))) .... máš "rech" ... úžasná ryba. V Rakousku jsem ji měl možnost vidět na vlastní oči. Zde jsou hezčí fotky potočák x siven :-) www.bouldermountainguide.com/tigertrout
N moskyt - ® St 6.6.2012 18:41:11
moris >> Jo, to je ono, já jsem to už někde zaregistroval, ale moc mě to nepřesvědčilo, raději se ptám :-).
N moris - ® St 6.6.2012 18:36:33
moskyt >> Myslíš to jak u toho říká,že mu přerušil míchu? Takhle zabíjet kapra jsem ještě neviděl....?
N moskyt - ® St 6.6.2012 18:29:15
nofish >> Ani já nikoho neignoruju a mě zatím pouze Bobrman, ktrerý mi sice v diskuzi napsal, ale vzápětí dal jako správný hrdina zpět do ignorace. Jinak k tomu videu, pán mi nepřijde dvakrát šikovný....,ale na jedno bych se zeptal, to píchání do ocasu má nějaký hlubší význam ?
N nofish - ® St 6.6.2012 18:07:16
šmudla007 >> Ne. Nic nebude. Nikoho zatím blokovat nehodlám. Je demokracie a i blázen má v dnešní době právo k tomu aby mohl mluvit.
(mimochodem, jedenáct slov a v nich 3 chyby, to to je kletba....... děs.....)

[ Vstoupit do diskuse - 98 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Chtěl bych touto cestou poděkovat za vstřícný ohlas k zaslání nějakých rybářských potřeb do sbírky pro mého kamaráda, kterou jsem zde na MRKu vyhlásil a touto cestou jsem mu chtěl v nezáviděníhodné...

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJET FISH - Exkluzivní pelety na chytání 20mm 250g (kyblík) akce!

Za 97 Kč s DPH.
Skvělé chytací pelety sestavené z našich nejúspěšnějších boilie směsí a nejúčinnějších příchutí. Jsou určené na rychlé chytání. Díky silnému uvolňování atraktorů, jsou velmi účinné i ve studené vodě. Jejich účinnost ještě zvýšíte, když je před nahozením krátce ponoříte (na několik vteřin) do dipu.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack ELITE 1kg akce!

Za 399 Kč s DPH.
Exkluzivní směs založená na 100% rozpustných rybích moučkách, obrovském množství skvělých rozpustných atraktorů a spousta dalších lahůdek je doplněna tím nejlepším z řady tekutých složek : esencí Elite, Carptrack Liquid Aminem a několika tajnými složkami.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a