MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Kormorán chráněný škůdce

Dokument, který mapuje zřejmě nejožehavější problém současného rybolovu - kormorána velkého. V dokumentu se k problematice vyjádří zástupce Ministerstva životního prostředí, Ministerstva zemědělství, zástupce krajského úřadu Královohradeckého kraje, Českomoravské myslivecké jednoty, zástupci ČRS a zástupci produkčních i sportovních rybářů. Rovněž se dozvíte o škodách, jaké kormorán působí včetně možných řešení současného stavu.
Zveřejněno se souhlasem Chytej.tv.

Martin M. - ®, 21.12.2011
Uživatel není autorem tohoto videa.
Průměrná známka: 1,31

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N Balzer - ® Ne 5.2.2012 19:59:54
alpo >>
Až štyroch... To je na smiech, a tá podmienka že keď sedí na strome tak nemôžu strielať, veď to je choré... To je na čo taká výnimka ? :-)
N alpo - ® Ne 5.2.2012 19:55:25
Ze by sa u nas zacalo blyskat na lepsie casy? Pozrite si video na deviatej minute.http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/2012​-02-04-noviny-tv-joj.html
N XAXAP - ® So 14.1.2012 10:09:30
Výr >> jenomže to "menej" je zanedbatelná odchylka ... narozdíl od globálního ekonomického chování člověků u kormošů dochází k přirozené "konjunktůře"
N arnošt - ® Pá 13.1.2012 22:14:17
Fishky >> Krásné,výstižné a jednoduché.Jen to zrealizovat.Taky by se mohlo stát,že budou všichni odpovědní přemýšlet tak dlouho,až si nebude pro kormorány kam sednout v tramvaji...
N Výr - ® Pá 13.1.2012 22:06:37
...nejak takto vyzerá vývoj popoulácie kormorána v Európe
N Výr - ® Pá 13.1.2012 21:51:32
Martin M. >> domnievam sa že KEBY ste sa pokúsili úplne všetkých vystrieľať ( o čo sa určite v dohľadnej dobe nepokúsite ) v ďalšom roku by k vám priletelo podstatne menej kormoránov (odhadujem že menej ako polovica).
Aby som teda odpovedal celkom presne na otázku: Keby ste tento rok všetkých kormoránov vystrieľali, určite v ďalšom roku priletí menej ako ich je u Vás dnes a tiež sa určite nestane že nepriletí žiadny.

N XAXAP - ® Pá 13.1.2012 14:30:13
Martin M. >> S tím jedním procentem to byla velmi bonitní otázka! Akorát jsi ji položil ve velmi nebonitním prostředí (co se týče využití inteligence a rozumu).
N Výr - ® Čt 12.1.2012 21:02:13
rover >> o akých "skúsenostiach" zo zahraničia píšeš ???...kto vyslovil takúto "múdrosť" ?..."V rámci Evropy je opakovaně prokázáno, že ani velice masivní odstřel nevede ke snížení počtu kormoránů."
Pokiaľ totiž velice masivní odstřel nevede ke snížení počtu - NENÍ MASIVNÍ.....naozaj masívny a dlhodobý odstrel vedie totiž jedinému....K VYHUBENIU DRUHU.
N rover - ® Čt 12.1.2012 15:57:26
Fishky >> jj, v jednoduchosti je "krása", ...ta se ale bohužel u nás "nenosí" :-(
N Fishky - ® Čt 12.1.2012 15:51:50
rover >> je to celkem triviální, bych v kormoránovi nehledal nic, co tam není :-) co dobře poslaná kulka, to o ptáka méně, masivním kropením by jich masivně i ubývalo, a když něčeho masivně ubývá, tak je toho prostě méně a čím by jich bylo méně, tím více by se řešilo jejich přemnožení - jednoduché. Masivní odstřel tedy logicky vede k zlepšení, jinak nás za chvíli sežerou všechny :-)
N rover - ® Čt 12.1.2012 15:45:01
Fishky >> jj, ...rychlé a okamžitě "viditelné" řešení. Zkušenosti ze zahraničí mluví ale jinak, ...nicméně např. trávit je by asi dobré nebylo :-)

[ Vstoupit do diskuse - 361 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORDA Booster-Dip Goo

Za 420 Kč s DPH.
Korda Goo je dip, booster atraktor a zvýrazňovač v jednom. Oblak, který vychází z nástrahy, která byla potřena s Goo, musíte vidět, aby jste uvěřili a právě díky němu je Goo tak revoluční. Tato tajemná kapalina obsahuje pečlivě vyvážené atraktory a chuťové stimulátory.


akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 20mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...