MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Těsto z plavačkové návnady

Nástrahy > Těsta

  • Finanční náročnost: 10-20 kč za hroudu z jednoho vejce

Smícháním vejce s plavačkovým krmením si můžete vyrobit skvělé těsto pro chytání kaprovitých ryb. Nabídka na trhu je široká a můžete si vybrat krmení nejvhodnější pro vaše použití. Je lepší vybírat ty výrobky, které jsou určeny na cílový druh ryby, např. pro kapry, cejny, tlouště, parmy, líny atd. Universální nebo velkoobjemové směsi, které se používají jen jako základ mixu, nejsou tak dobré, ale fungovat budou také. Je vhodné použít stejný mix pro výrobu těsta, z jakého budete dělat i svou návnadu na zakrmování.
Vejce v těstu velmi dobře vše slepí, lépe než obyčejná voda, ale zárověň se bude těsto postupně rozpadat. Často to ale bude jiné rozpadání, než s vodou. Spíše začně těsto na povrchu řídnout, než že by se rozpadalo. Vznikne na něm mazlavá vrstva.
Jelikož z jednoho vejce uděláte více těsta, než kolik jej během jednoho lovu spotřebujete, je dobré u vody z něj dělat kuličky stejné velikosti, jakou dáváte na háček, a zakrmovat s nimi. Tedy pokud chytáte u břehu.
Těsto lze nastražovat na háček do obloučku (viz foto), nebo pod háček na pružinku nebo korkovou kuličku či nějaký korálek.

Ingredience

Ke smíchání těsta potřebujete jen vhodné plavačkové či jiné hotové krmení, vejce a případně nějaký posilovač či jiná aroma, sladidla, oleje apod. Místo vejce můžete použít med nebo vařící vodu či mléko. Výsledek bude rozdílný, můžete zkoušet.

Postup přípravy

Suchou směs smíchejte se syrovým vejcem. Budete potřebovat asi 100-150gramů směsi na jedno vejce. Prohnětejte nejdříve vidličkou, potom rukami. Tuhost těsta by neměla být větší, než aby nespadlo z háčku. Čím měkčí, tím více záběrů na něj budete mít - zaručeně! V ledničce v mikrotenovém sáčku vydrží mnoho dní.

Fotografie:

 

Martin M. - ®, 1.2.2006
Průměrná známka: 1,70

Diskuse k nástraze/návnadě

N WhooooO - ® Čt 25.2.2010 9:17:41
osvedcilo se na obalování boilie vice zaberu sice mensich ryb ale aspon zábava :))

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJRC Radar C3

Za 999 Kč s DPH.
AKCE - velmi kvalitní signalizátor záběru JRC Radar C3. Původní cena 1350Kč, nyní 999Kč. Platí do vyprodání skladových zásob.


akce, rybareniAkční cena na pruty Fox Ranger XTS

Za 3 290 Kč s DPH.
Jedny z nejlepších prutů Fox 360cm/2,75lb postavených na pevném, rychlém a tenkém blanku, který vám bude při rybaření dělat jen radost nejen dalekým nahazováním ale i požitkem při zdolávání


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus -Žďár nad Sázavou Gammarus -Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Nádražní 464